Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienia Claas Dominator 48

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:17

Ustawienia Claas Dominator 48 Witam. Sąsiad ma problem ponieważ nie może dobrze ustawić swojego claasa do omłotu jęczmienia ozimego. Chodzi głównie o ustawienia sit. Klepisko jest skręcone na max. Pomimo to nie może wymłócić ości z jęczmienia. Z góry dziękuje za wskazówki :) Obroty klepiska są ustawione na 1200 obr/min.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienia Claas Dominator 48 Dzisiaj, 03:00
  •  

#2 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:47

Ustawienia Claas Dominator 48 Nic nie zrobisz z ościami, te dominatory48 tak robią ale tylko wówczas gdy jęczmień jest albo niedojrzały albo przypalony np. na słabej ziemi, dolne sita 4 kreska, górne bardziej otwarte od dolnych, obroty tak jak na zboże, wiatr 8 na skali, klepisko na 5 od dołu liczone, jak ładny jęczmień to i czysty leci do zbiornika bez strat z tyło wiem z doświadczenia kosze już takim kombajnem 3 lata

klepisko opuśc bo srutowac będzie

jak coś to służę pomocą bo ten kombajn choc nie wielki idzie jak rakieta ja koszę nim co rok po 60 ha, zboża rzepak i mało awari jest 2-3 drobne na rok

#3 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:52

Ustawienia Claas Dominator 48 ukosiliśmy jeden zbiornik i ani jednej połówki nie ma. Co powiesz na zwiekszenie obrotów klepiska?
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#4 Share marcin454

marcin454

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 14:41

Ustawienia Claas Dominator 48 witam. a moze kolega pomoglby mi z ustawieniami ogolnmi do dominatora 66. dopiero kupilem kombajn i jak trzeba po ustawiac na rozne zboza bo nigdzie nic takiego nie moge znalezc. a dopiero zaczynam swoja przygode z kombajnem. Pozdrawiam

#5 Share ryba102

ryba102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 05:16

Ustawienia Claas Dominator 48 witam mam pytanie w sprawie dominatora 48 czy na 2 można kosić?

#6 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:33

Ustawienia Claas Dominator 48 dominator 48 - kosimy raczej zawswze dwójką, ja jadę jęczmień dwójka i max przyśpieszacz, jak pszenica to też tak samo, a rzepak 2 i regulujemy przyśpieszaczem zależy od bujności łanu, stoły robią w Namysłowie ja mam taki i chodzi.

marcin 454 wiatr- pszenica 8,5 żyto 8 jęczmien 8 owies 6 rzepak 7 pszenżyto 8,5
sita pszenica dolne na 3 rowku, rzepak na 1 rowku pozostałe 4 rowek
sito górne zawsze mocniej otwarte od dołu
klepisko na rzepak 2 dziurka od dołu a pozostałe na ok 5-6
obroty bębna na zboże pasek ma iśc na kołach pasowych bliżej ramy kombajna a na rzepak przestawiamy bliżej osłon ( potrójny pas)

pamietajcie że to klas i można szarżować, on się szybko nie zapcha można zielonki nim kośic to nie bizon

damian bizon macie pewnie pasek na rzepak przełożony ten potrójny z prawej strony, trzeba na zboże dac przestawic na koła pasowe bliżej obydowy kombajna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marcin454

marcin454

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 07:08

dzieki "herbpio" za podpowiedzi juz zaczolem zniwa i sam troche zalapalem metoda prob i bledow ale dzieki za podpowidz napewno skozystam z tych ustawien

#8 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 22:03

Ustawienia Claas Dominator 48 cieszę się że pomogłem :)

#9 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:32

herbpio  a jakie masz koła pasowe takie jak na instrukcji przyklejonej czy jakieś inne .(chodzi o napęd młocarni)

#10 Share Mario35

Mario35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 15:42

Witam. Kupilem Dominatora 48 i jest od gory urwana miarka oleju silnikowego. Jeżeli ma ktos oryginalny bagnet prosił bym o wymiary od konca do kołnierza. I jeszcze jak wyciagnac górne sito bo chce wymienic tam po bokach sa takie gumy a u mnie sa spekane., Prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leszczyk02

leszczyk02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 14:33

Witam, kupiłem w tym roku dominatora 48 i mam problem z odpowiednim ustawieniem sit, ustawiłem wszystko tak jak powyżej napisano a mimo to na przechyłach bardzo dużo plowy dostaje sie razem z zbożem do zbiornika. Próbowałem regulować wiatr i ustawienie sit a i tak nic to nie daje, wymieniłem pas od wialni na nowy i wiele to nic nie dało. Proszę o pomoc i z góry dziękuje, dodam jeszcze że kombajn pracuje na terenie górzystym.