MrTomo1919

Bizon Z056 czujnik zapchanej sieczkarni

Polecane posty

MrTomo1919    2

Witam chciałbym załozyc czujnik od sieczkarni tylko za bardzo nie wiem jak go podłączyc. Bizon ma już sieczkarnie lecz poprzedni właściciel nie założył czujnika. Bizon z 89r czy jest orginalnie jakis kabel zostawiony na ten czujnik czy trzeba kabel od czujnika do samej tablicy zegarowej ciągnąc i pod którą kontrolke go podpiąc czy trzeba wstawic inna kontrolke, i jak czujnik podłączyc bo mam już ten czujnik i sa w nim miejsca na dwie wsówki od kabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam oryginalny kabel z wiązki, jest to przewód masowy do kontrolki, jeżeli nie znajdziesz, to podciąg kabelek od kontrolki do niego i tyle, na drugą wsuwkę krótki gdzieś do masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

No ja teraz zauważyłem z lewej strony kombajnu przy tyle taki biały kabel zakończony wsuwką, to ten???

 

Nie cytuj ostatniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czy ten, najprawdopodobniej to ten, on wychodzi z wiązki przewodów z tyłu z lewej strony u góry, tak jak schodzi ta wiązka do kostki. Sprawdź czy jest w nim prąd, albo dotknij do masy, powinna zaświecić się kontrolka na pulpicie o ile jest sprawna żarówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

Nie wiem czy ten, najprawdopodobniej to ten, on wychodzi z wiązki przewodów z tyłu z lewej strony u góry, tak jak schodzi ta wiązka do kostki. Sprawdź czy jest w nim prąd, albo dotknij do masy, powinna zaświecić się kontrolka na pulpicie o ile jest sprawna żarówka.

Wielkie dzięki a która to jest kontrolka na pulpicie jeśli mógł byś powiedziec jeszcze raz wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Jak podłączyć całkiem nowy czujnik zapchania sieczkarni bo chyba dostałem zaćmienia.Chodzi mi o jakiś czujnik stopu z samochodu ale one rozłączają obwód.Próbowałem przycisk od odpalania od c360 ale nie zdał egzaminu.Mam zamiar podłączyć to pod sygnał bo kontrolkę nie zawsze można zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
DoktorB    0

U mnie ten włącznik jest fabrycznie taki sam, co w skrzynie biegów od maluch czujnik światła biegu wstecznego. Zwarta, metalowa konstrukcja, wystający metalowy trzpień. Mam jenak z nim problem. Nigdzie w instrukcji montażu (sieczkarnia dokupiona do kombajnu) nie bylo ani jednego słowa jak i gdzie ten czujnik założyć! Co więcej, nie było też żadnej blachy, płyty, klapki do niego. Tylko sam czujnik. Nie udalo mi się nigdzie znaleźć oryginału, więc muszę sobie dorobić wszystko sam. Może ktoś ma oryginalny czujnik z klapką i mi powie, jakiej jest wielkości, jak zbudowany (jakiś zawias?), na jakiej wysokości go zamontować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

klapka w moim jak rozumiem ktora jest na wylocie za klawiszami jest jak zawias zamontowana pod nia jest czujnik i womencie kiedy placha ugina sie w strobe tylnej obudowy naciska na czpien czujnika co sygnalizuje zapchanie , wielkosc tej blach to jakies 10 cm na 5 cm


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie ten włącznik jest fabrycznie taki sam, co w skrzynie biegów od maluch czujnik światła biegu wstecznego. Zwarta, metalowa konstrukcja, wystający metalowy trzpień. Mam jenak z nim problem. Nigdzie w instrukcji montażu (sieczkarnia dokupiona do kombajnu) nie bylo ani jednego słowa jak i gdzie ten czujnik założyć! Co więcej, nie było też żadnej blachy, płyty, klapki do niego. Tylko sam czujnik. Nie udalo mi się nigdzie znaleźć oryginału, więc muszę sobie dorobić wszystko sam. Może ktoś ma oryginalny czujnik z klapką i mi powie, jakiej jest wielkości, jak zbudowany (jakiś zawias?), na jakiej wysokości go zamontować?

 

tak, jest coś w stylu zawiasu, jeśli poczekasz tydzień to zrobie Ci zdjęcia tego wynalazku.

 

U mnie z kolei dali kabelek, ale nie ma żadnej informacji o podłączeniu (elektryka to dla mnie czarna magia). Otrzymany kabelek jest niestety zbyt krótki żebym mógł go pociągnać do kabiny, starczy mi jedynie do okolicy silnika. Zastanawia mnie po co dawać komuś pół kabla, skoro tak bardzo chcą oszczędzać to niech nie dają go wcale. Sam czujnik leży sobie u mnie w garażu, nie było czasu go założyć, ale przydałby sie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

w sumie u mnie jest tez fabryczny ten element z czujnikuiem a i tak nie wiem czy jest podlaczony nie bardzo nawet wiem gdzie go podlaczyc


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 

 

Otrzymany kabelek jest niestety zbyt krótki żebym mógł go pociągnać do kabiny, starczy mi jedynie do okolicy silnika. Zastanawia mnie po co dawać komuś pół kabla, skoro tak bardzo chcą oszczędzać to niech nie dają go wcale.

 

Nikt nie oszczędza zależy od rocznika kombajnu bo u nas był przewód wyprowadzony do tyłu w instalacji kombajnu wystarczyło tylko połączyć przewody i gotowe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

kabel do ktorego nalezy go podlaczyc znajduje sie po lewej stronie kombajnu przy przewodach biegnacych do tylnego lewego swiatla. Jest to wolna wsowka, idz po przewodach a znajdziesz.

 

kabel do ktorego nalezy go podlaczyc znajduje sie po lewej stronie kombajnu przy przewodach biegnacych do tylnego lewego swiatla. Jest to wolna wsowka, idz po przewodach a znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Czy ktoś kto ma fabryczny czujnik może sprawdzić czy po jego wciśnięciu obwód się zamyka czy otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ja to rozumiem ale każdy czujnik stopu który oglądałem w sklepie załącza obwód gdy nie jest wciśnięty , a do sieczkarni dodawali czujnki, które załączały obwód po wciśnięciu. Testowałem kilka włączników ale żaden nie zdał egzaminu przy sieczkarni i koszeniu rzepaku.Gabarytem i wytrzymałością najbardziej odpowiada mi czujnik stopu z samochodu tylko chodzi o odpowiedni kierunek załącznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Taki sam czujnik jest zamontowany na sprzęgle przeciążeniowym podajnika ziarnowego.Właśnie jego wymontowałem ponieważ gdy sprzęgło zadziała to je słychać bardzo dobrze, a zapchanej sieczkarni nie bardzo.Jeśli go tam jeszcze macie to proponuje też tak zrobić. :)

Jeśli ktoś chce mogę zrobić kilka fotek gdzie ten czujnik dokładnie się znajduje

Edytowano przez zgrywus223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie włączniki występują w dwóch odmianach:jeden łączy po wcisnięciu , a drugi rozłącza po wciśnięciu trzpienia. Przy zakupie warto sprawdzić choćby nawet żarówką z kabelkami i baterią . Mają naniesione różne numery katalogowe między nasadkami. Do odczytania potrzebna lupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

No właśnie ale wszędzie gdzie pytałem to były tylko te co rozłączają po wciśnięciu.

@zgrywus wstaw zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

taki sam czujnik wystepuje przy kogucie jak zbiornik jest pełny to świeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A może zastosować czujnik indukcyjny NO.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja zastosowałem kontaktron + magnes pewność zadziałania z czujnikiem był zawsze problem (nigdy nie było pewności czuy jest sprawny).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może mój czujnik był defektowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj