Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson 440 czy claas lub new holland?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 13:57

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Witam. Jeśli istnieje taki temat to przepraszam i proszę o przekierowanie mnie na ten temat. Chciał bym się dowiedzieć jaki kombajn byście polecili na około 20 ha ziemi i może z tyle samo usług. Dodam że chodzi o maszynę w przedziale cenowym około 25tys. Kombajn musi posiadać sieczkarnie i heder nie większy niż 3,6m ze względu na to że często bym musiał przejeżdżać przez place które jak wiadomo mają często wąskie bramy. Przypadł mi do gustu mf 440 ale nie wiem nic na jego temat jeśli wiecie coś na jego temat to będę bardzo wdzięczny za opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:54

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Ja w takiej cenie polecil bym tobie claasa mercatora. Jak dla mnie jest to swietna maszyna za male pieniadze. Sam mam senatora "a tojest to samo" swietna maszyna.

Edytowany przez casejx, 14 lipiec 2013 - 14:55.

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#3 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:17

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? a możesz powiedzieć jak jest z częściami czy są dostępne w agromie? A jak czyszczą zboże i jakie są ich słabe strony?

#4 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:25

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Ja nie mialem problemu z czesciami na skladnicy czy chocby z dostepem uzywanych czesci. Zboze czysci dobrze to tez kwestia ustawieniw. A o problemach wystepujacych w tym modelu mozesz poczytac sobie na forum.

#5 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:23

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? a liczę jeszcze na jakieś inne wypowiedzi

#6 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 17 lipiec 2013 - 07:58

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? dobrze kolega mówi ze claas merkator ,ale jak juz claas to szukaj z silnikiem mercedesa,

#7 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:21

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? a jak wygląda ich wydajność porównując do bizona super i przede wszystkim spalanie

#8 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:50

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Moj senator przy dobrym kawalku spokojnie kladl 1ha/h. Spalal okolo 11l na h "silnik perkins "

#9 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:26

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? a ceny części są sporo większe niż bizona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:07

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Nie wiem jaka jest rozbieznosc z cenami bo nie kupowalem czesci do bizona.Ale napewno sa drozsze.

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:33

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Duzo droższe:) Nie ma co porównywać ani jakości ani ceny. Do bizona kupisz tanio a do wyboru masz jakość tragiczną lub kiepską ( nie licząc łożysk i pasów bo tu można sobie dobrać u każdego producenta), a do Claasa masz cześci drogie i bardzo drogie za to najsłabsza jakość i tak jest o niebo lepsza jak do bizona:) Do JD ceny części są jeszcze wyższe:) Ale znajomy sprzedał Supra i kupił starego JD i jak go zapytałem czy by odmienił się to zaśmiał się i odpowiedział że jakby wiedział wcześniej jaka jest różnica to Bizona do domu by nawet nie ciągnął. Tylko że jelonek jeszcze mu poważnie nie nawalił, jak będzie miał poważną usterke ( oby nie ) to wtedy zapytam się jeszcze raz:)

#12 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:39

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Dokładnie, jak stanie się coś poważnego to jeszcze "zapłacze" za bizonkiem. Wiem po sobie ze czesci do maszyn, typu john deere, claas itp nie należą do tanich.

#13 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:49

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Chłopaki to nie pora na kupowanie, o tej porze to już powinien być wyszykowany, nasmarowany i czekać na słońce. Każdy dobry jak niewyrobiony. Kwestia gustu i wyglądu. Ja mam jd i nienarzekam, nie było sezonu by dołożyć kwotę wyższą niż 700zł, a już 12 sezon.

#14 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:54

massey ferguson 440 czy claas lub new holland?

Chłopaki to nie pora na kupowanie, o tej porze to już powinien być wyszykowany, nasmarowany i czekać na słońce. Każdy dobry jak niewyrobiony. Kwestia gustu i wyglądu. Ja mam jd i nienarzekam, nie było sezonu by dołożyć kwotę wyższą niż 700zł, a już 12 sezon.

Moj juz wysmarowany, sprawdzony czeka na kupca :D

#15 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 09:27

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? ale ja planuje kupno kombajnu na przyszły sezon a chcę po prostu już zacząć szukać jakiegoś i przed sezonem przyszłym go wyszykować. Dlatego potrzebuję waszych opinii na ten temat.

#16 Share RolnikzPomorza

RolnikzPomorza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Ciągniki, Dziewczyny, Gospodarka, Polska Wieś, Prace polowe.

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:51

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Heh kolego za te pieniądze kupisz dobrą polską maszynę którą jest Bizon ZO50 / ZO56 . Nie polecałbym CI jakiś innym kombajnów ale ten do którego do stęp do części jest zadawalający i naj częsciej spotykany. Bizon byłby bardziej wydajny moim zdaniem itp. Po prostu Polska Moc

#17 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 24 lipiec 2013 - 08:17

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? to prawda z tymi czesciami , miałem bizona to wiem jak było teraz mam claasa 105 i np łożysko na młocarnie do claasa 650 zł a do bizona ze 40 zł , paski sa wiele drozsze , ale za to jakosc i wytrzymałośc o wiele wieksza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share ronin23

ronin23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:38

massey ferguson 440 czy claas lub new holland? Nie wiem skąd jesteś ale jak masz równe pole to kup classa lub hollanda , ja na górzystym terenie pracuje na MF 506.