Zaloguj się, aby obserwować  
yogi406

Przenośnik pochyły bizon Z056/5

Polecane posty

yogi406    1

Witam

Mam takie pytanko?

Czy może ktoś do takiego Bizonka montował przenośnik pochyły wydłużony z rekorda??

Bo stanie podczas koszenia jest mało przyjemne, no i powietrze z klimatyzacji przy stani dmucha w głowę.

A bizonek to hobby mojego Ojca ma dopiero 12000Mth, więc myślę jak by to usprawnić.

 

No i czy jest możliwość wydłużenia starego??

 

Pozdrawiam.

 

I jeszcze jedno czy przenośnik pochyły pasował by z bs-110??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A bizonek to hobby mojego Ojca ma dopiero 12000Mth, więc myślę jak by to usprawnić.

Aha dopiero 12000 Mth, faktycznie, tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

A montował ktoś kiedyś przenośnik pochyły z nowszych wersji bizonów do starego trupa? Chodzi mi o taki wzmacniany ramką i o większej średnicy mocowań. Czy warto się za to brać? Bo podobno naprawdę bezawaryjne są te przenośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak sie pilnuje lancuchow i klepek zeby byly proste i naciagu to kazdy podajnik pochodzi bezawaryjnie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi406    1

mi chodzi tylko i wyłącznie o poprawienie widoczność.

Bo siedząc to jest katastrofa.

A kombajn pracuje tylko na usługach, więc nie zna się pola i co może być w łanie.

 

A mógł by ktoś podać wymiary takiego przenośnika z BS 110??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja myślę że powinieneś rozciąć stary i przedłużyć bo rekord ma taki sam jak super a od nowego raczej nie kupisz bo nie produkują .Nie wiem ile ta nowa wersja jest dłuższa .Takie przedłużenie ma sens bo wtedy można by było odpinać heder na ziemi bez wózka.Siłowniki bym zostawił te same najwyżej by niżej podnosił.wystarczyło by przedłużyć łańcuchy i dłuższy pasek do hedera.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@yogi dlaczego heder masz 3,6m, skracales??

Co do linku to za te cene mozesz chyba brac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi406    1

nic nie skracałem był z takim zamawiany jako nowy, ma przekładnie schumachera do napędu kosy i hydrostatyczny napęd motowideł no i podwozie jest z rekorda.

 

tylko czy z pasi, bo i heder jest inaczej wykonany w tych nowszych.

 

jeszcze ten sezon będzie po staremu, na przyszły rok się pomyśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Junkers wiem o tym że jak sie pilnuje to wszystko jest ok, ale kupiłem nową przystawkę do kukurydzy i ona ma adaptacje do podajnika z nowszego typu bizona, a zreszta ten mój stary podajnik jest już popękany w cholerę i zużyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Jak napiąć łańcuch przenosnika pochyłego? W moim bizonie nie idzie tego ruszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Z boku gardzieli po obu stronach masz po jednej śrubie m10, kręć normalnie ale bez przesady żeby sprężyny się całkowicie nie ścisły i klepki muszą lekko ocierać o dno gardzieli.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć. Mam pytanie. Może mi ktoś powiedzieć, w którą stronę założone są belki w podajniku?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj