Skocz do zawartości

Zdjęcie

pęknięta tarcza wom

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darekprz

darekprz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 18:35

pęknięta tarcza wom mam pytanie wczoraj w c 385 przestał mi się kręcić wałek odbioru mocy wykręciłem sprzęgło z wałkiem i okazało się że jedna tarczka metalowa jest popękana . Czy to może być przyczyna słabej pracy wałka czy może mikropompa też siadła

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 3512 Massey Ferguson

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 30000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Ursus 3512 De Luxe

• 39000.00 PLN
  • 24 wrz 2017
Ursus 914 DL FINN Turbo + Tur

• 44000.00 PLN
  • Wczoraj, 08:34

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pęknięta tarcza wom Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 22:30

pęknięta tarcza wom tarczę wymienić musisz i tak.
Jeśłi nadal wom nie bedzie chciał sie kręcić, to nie zostaje nic innego, jak postarać sie o manometr i zmierzyć ciśnienie jakie podaje pompka.

ps
pamiętam kiedyś, dawno temu, jak naprawiałem wom u siebie w 80tce, to majster nie wymieniał starych zjechanych tarczek, tylko dodał jedną nową dodatkową i chodziło to bez problemów przez naście lat dopóki traktora nie sprzedałem.

Edytowany przez nunu85, 13 lipiec 2013 - 22:32.

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:24

pęknięta tarcza wom Pęknięta tarczka jak to nazywasz jest właśnie przyczyną niedziałającego womu. W moim było tak samo, jeden wielki zgrzyt w prasie i wałek nie obraca się. Wymienisz i będzie po sprawie. Osobiście wymieniłbym już wszystko na nowe, tj tarczki, tłoczki, uszczelki manżetowe i oringi.

#4 Share darekprz

darekprz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 19:29

pęknięta tarcza wom jutro wymienię tarczkę zaleję olejem i będę sprawdzał fajnie by było żeby to było tylko to bo nie uśmiecha mi się tego rozpoławiać ciągnika dzięki narazie

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:48

pęknięta tarcza wom Tego ciągnika nie rozbiera się aby wymienić tarczkę.Odkręcasz tylko kosz WOM z tyłu ciągnika :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#6 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:36

pęknięta tarcza wom @locke
Darkowi chyba chodziło o rozpoławianie ciągnika w sytuacji, gdyby wymiana tarczki nie pomogła i trzebaby było się do mikropompki dobierać.

#7 Share darekprz

darekprz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:59

pęknięta tarcza wom wwczoraj wymieniłem tarczkę założyłem kosz i w prasie chodzi jak talala a w rotacyjnej na wysokich obrotach raz wchodzi na obroty a raz staje i niewiem co jest może żle założyłem oringi na koszu ponoć kolejność oringów też ma duże znzczenie

#8 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:01

pęknięta tarcza wom Kolejność, a raczej miejsce założenia oringów (dwa w rowki bez dziurek, trzeci na rant pomiędzy kołnierzem, a rowkiem z dziurkami) które lubią spadać w podczas montażu. Ponadto warto zwrócić uwagę na stan metalowej tulejki i pierścieni wewnątrz obudowy oraz uszczelniaczy tłoka.

#9 Share darekprz

darekprz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 17:59

pęknięta tarcza wom no i oringi nie pomogły chyba sam tu nic nie wymyślę muszę się postarać o jakiegoś majstra bo ręce opadły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 18:12

pęknięta tarcza wom Chłopaki przyłącze się tu z moim pytaniem. Ostatnio pracowałem z rozdrabniaczem zetorem 8145 i przy włączaniu wałka był dość głośny zgrzyt ? Co to może si ę dziać ?
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#11 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:21

pęknięta tarcza wom Ten zgrzyt w moim objawił się właśnie pękniętą tarczą w koszu sprzęgła. Po załączeniu WOM-u było zgrzytanie i żadnej reakcji na wałku. Miałem wtedy podczepioną JD 550. Co do problemu kolegi wyżej. Wymieniłeś wszystkie uszczelki? te manżetowe o których pisałem na tłoku sprzęgła także? Jeśli tak to zostaje Ci sprawdzenie ciśnienia na mikropompie. Jak ciśnienie będzie w porządku to masz ten sam problem co ja w swoim i obwiniam za to rozdzielacz. Poczytaj w innym temacie o WOM co pisałem ja i inni na ten temat.
A tak w ogóle to temat powinien zostać połączony z którymś z poniższych, bo tworzy się tu bałagan.
http://www.agrofoto....4/page__st__100
http://www.agrofoto....85/page__st__20

#12 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:44

pęknięta tarcza wom Swoją drogą, to już chyba wszystko o WOM w dużych ursusach było na tym forum powiedziane. Wystarczy poczytać, pomyśleć, posprawdzać co potrzeba, wyciągnąć wnioski i wziąć się za naprawę. Ew. wspomóc swoje działania wiedzą z instrukcji napraw i katalogiem.

#13 Share darekprz

darekprz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:29

pęknięta tarcza wom a te uszczelki manżetowe są ważne bo ich nie wymieniłem z powodu tego że wałek jest zaspawany ciśnienie sprawdziłem jest 1,2 mpa na dojściu

#14 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 12:37

pęknięta tarcza wom
Thomas2135 A jakie mogą być skutki jeśli na razie nie będę tego naprawiał ?

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#15 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:12

pęknięta tarcza wom Wałek włączony pod obciążeniem obraca się czy słychać tylko zgrzyt.? U mnie jak już pisałem wałek nie chciał ruszyć z miejsca. Jeśli w twoim będziesz pracował mimo ciągłych zgrzytów to długo nie pociągnie i może uszkodzić inne tarczki. Roboty z naprawą dużo nie ma, tylko ponowne napełnianie olejem jest uciążliwe. Co do pytania kolegi wyżej to te uszczelki są tak samo ważne jak oringi, bo uszczelniają tłok i czop sprzęgła. Jak będą przepuszczać to może tak dziać się, że wałek będzie się zatrzymywał pod obciążeniem, bo część ciśnienia ujdzie "bokiem". Tłok znajduje się pod tarczkami i wygląda bardziej jak "pokrywka". W katalogu poszukaj sobie części to zobaczysz.

#16 Share darekprz

darekprz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 18:42

pęknięta tarcza wom wymieniłem całe sprzęgło wom ciśnienie oleju 1,2 MPA a wałek nie kręci się pod kosiarką , tak jakby nagle stawał i coś brzęczy w skrzyni pośredniej a w prasie chodzi ok i w miarę dobija snopki . Jak zacznie brzęczeć to wałek można ręką zatrzymać nie wiem co to może być popsute doradżcie coś

#17 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2013 - 12:50

pęknięta tarcza wom

tarczę wymienić musisz i tak.
Jeśłi nadal wom nie bedzie chciał sie kręcić, to nie zostaje nic innego, jak postarać sie o manometr i zmierzyć ciśnienie jakie podaje pompka.

ps
pamiętam kiedyś, dawno temu, jak naprawiałem wom u siebie w 80tce, to majster nie wymieniał starych zjechanych tarczek, tylko dodał jedną nową dodatkową i chodziło to bez problemów przez naście lat dopóki traktora nie sprzedałem.

A jak miałes dodaną tą tarczkę, to normalnie mogłes wyłączyc wom przy kierownicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 18:41

pęknięta tarcza wom tak, wszystko działało jak należy.