Zaloguj się, aby obserwować  
Piechu

Dominator 76 Obroty młócarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piechu    43

Witam. Mam dominatora 76 Niestety nie ma w nim licznika od obrtów młócarni a co za tym idzie również obrotów silnika. Na razie mam założony rowerowy licznik ale często gubi sygnał. W sumie nie jest aż tak potrzebny ale wolałbm mieć wszystko tak jak w oryginale. Na razie kupiłem coś takiego http://allegro.pl/czujnik-obrotow-mlocarni-claas-dominator-604015-i3314246142.html. Mniej więcej wiem jak go zamontować ale mam problem z tym jak wyświetlać te obroty tzn. czy od tego czujnika jest jakaś linka i wtedy trzeba podłączyć do takiego zegara http://allegro.pl/licznik-obrotow-mlocarni-claas-nr-632180-o2-i3338272473.html ??? Czy można go podłączyć do jakiegoś elektronicznego licznika czy muszę szukać oryginalnego zegara.I 2 pytanie jak ise podłącza zegar od obrotów silnika ??? Z góry dziękuje za każdą radę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika obrotów silnika w tym kombajnie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekx90    1

Na głównym zegarze po lewej stronie masz taki przełącznik jakby kierunkwskazy tylko mały na 3 razy, na jednnym razia jest prędkość, jak przełączysz na drugi to w tedy pokazuje Ci obroty młocarni lub silnika nie pamiętam już dokładnie, i na trzecim silnika albo młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Był czujnik ale w pierwszym roku jak Go kupiłem (12 lat temu) poszedł regulator w alternatorze także akumulator się przeładował i do wszystkich odbiorników poszło za "dużo" prądu. Zegar główny i czujniki się poprzepalały. W bizonie jest amperomierz gdyby i claas miał to nie było by problemu. Chciałem nawet wezwać kogoś od korbanka ale jak powiedzieli ile mogą wziaść to dałem sobie spokój. No cóż to były lata gdzie większość części miał tylko korbanek. Póżnej w naprawę zaczął się bawić mój brat ale skończyło się na tym że zegary porozbierał i leżą gdzieś teraz w częściach i nie ma sensu bawić się w składanie bo są przepalone. Na razie założyłem czujniki i zegary od temperatury silnika i oleju, ciśnienia oleju, poziomu paliwa amperomierz i woltomierz. Udało mi się wymienić 2 czujniki awaryjności (nie długo wezmę się za resztę). Został mi tylko czujnik obrotów młocorni. Dziś poszperałem i znalazłęm kabel z 1 końcówką od czujnika obrotów także obroty przekazywane są nie przez linkę a kabel. Nie mogę nowego czujnika podłaćzyć pod oryginalny zegar bo po prostu Go nie ma ( brat wymontował ) dlatego też zastanawiam się czy jakiś zwykły obrotomierz http://allegro.pl/zegar-wzkaznik-obrotomierz-cyfrowy-52mm-niebieski-i3364033200.html pokaże mi te obroty Wiem tylko tyle że w zegarze tym (z allegro) coś się ustawia w zależności od liczby cylindrów. No i 2 problem z obrotami silnika . Domyślam się że podłacza się zegar do altenatora no lae niestety przez wzgląd na awarię i brak oryginalnego zegara będe musiał kupić jakś zastępczy. Ja jedynie wszystkich użytkowników kombajnów mogę przestrzec przed awarią regulatora w alternatorze. Wystarczyło =tylko w czasie młócenia jeździć na światłach no ale jak to niektórzy mówią, że trzeba zapłacić Frycowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Gość
      Przez Gość
      Witam was serdecznie. Potrzebuję pomocy. Chciałem wymienić płyn chłodniczy w dominatorze 76 z silnikiem Mercedesa. Z chłodnicy spuściłem ok 10l. Ale śruba w silniku do spuszczania jest nie do ruszenia. Okrągła, pozbijana przecinakiem itd. W związku z tym, czy jest jakieś inne miejsce, żeby ten płyn z bloku spuścić? Nie wiem, jaki to płyn, jaki rodzaj. Wiem tylko, że jest gęsty, zielono niebieski, i na przeglądach nie mógł odczytać go refraktometrem. Inne bez problemu, a przy tym mówi, że wogóle nic nie widzi. Czy można go zmieszać w ciemno z jakimś innym koncentratem? Nie zważy się, czy coś? 
    • Przez dawid34435
      witam mam zamiar kupić claas dominator 96 hydro i nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie i jakie są wady i zalety tego kombajnu.
    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj