Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozdzielaczem Metal fach

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:09

Problem z rozdzielaczem Metal fach witam. mam taki problem gdy jest zimny ciagnik to szystko ok. ale po jakims czasie w jedna strone ciezko chodzi joystik ładowacz pomału reaguje szumi rozdzielacz i w jednym miejscu na rozdzielaczu widac poci sie olej . jak temu zaradzic prosze o pomoc Panowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozdzielaczem Metal fach Dzisiaj, 19:21
  •  

#2 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:50

Problem z rozdzielaczem Metal fach W moim hydramecie było podobnie winą były takie male oringi w rozdzielaczu
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#3 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:59

Problem z rozdzielaczem Metal fach No nie wiadomo co jest przyczyna skoro joystic lekko działa w trzy strony a w czwarta ciezko i wtedy jest jen przeciek

#4 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:19

Problem z rozdzielaczem Metal fach moze linka się zagioła lub jakiś brud dostał się do tłoczka

Edytowany przez dawid464, 17 lipiec 2013 - 21:20.

#5 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 21:48

Problem z rozdzielaczem Metal fach Ja też mam problem z ładowaczem Metal-Fach t-241 nie ma żadnych przecieków i dobrze podnosi tylko opada i to niezależnie czy ciągnik jest zapalony czy nie ale gdy podniosę wysięgnik i odepnę przewody od rozdzielacza to nie opada dodam ze ładowacz i ciągnik są prawie nowe bo mają półtory roku i ładowacz jest bardzo mało używany co może być przyczyną tego opadania.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 22:13

Problem z rozdzielaczem Metal fach Uszczelniacz Ci padł w jednym siłowniku, mi na gwarancji wszystkie zmieniali.

#7 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 14:21

Problem z rozdzielaczem Metal fach Dokladnie jak kolega wyzej. Koszt wymiany uszczelniaczy niejest az taki wielki.

#8 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:05

Problem z rozdzielaczem Metal fach Panowie ale na siłowniku nie widać żadnych przecieków zastanawia mnie dlaczego jak podniosę wysiegnik do góry i odepnę klamrę z przewodami od rozdzielacza to nic nie opada gdyby nie trzymał uszczelniacz w siłowniku to musiałby chyba opaść bez względu czy przewody są podpięte czy nie tak mi się zdaje a Wy co o tym myślicie.Ja też zgłaszałem to do serwisu pod koniec gwarancji ale wtedy trudno było to sprawdzić bo bardzo powoli opadał ok 20-25 cm na dobę a nawet zdarzało się ze przez kilka dni nie opadał wcale serwis przyjechał postali trochę i nic nie stwierdzili ale zostawili mi nowy rozdzielacz .

#9 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:43

Problem z rozdzielaczem Metal fach Wcale nie musi byc zadnych wyciekow. Ja mialem problem z opadaniem ramki. Oba silowniki byly suche, a przed sama wymiana ramka opuszczala bardzo szybko. Mozesz jeszcze zamienic przewody. Podnies wysiegnik i zamień przewody na rozdzielaczu, te od ramki podepnij tam gdzie w tej chwili sa, od wysięgnika i na odwrót. Po zamianie bedziesz widzial czy dalej opada wysiegnik, czy opadnie ramka. Jezeli wysiegnik bedzie dalej opadal to napewno uszczelniacze.

#10 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 21:02

Problem z rozdzielaczem Metal fach Może wiesz jaki jest koszt tych uszczelniaczy i czy wymiana ich jest skomplikowana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 21:36

Problem z rozdzielaczem Metal fach Wymiana nie jest skomplikowana, bo silowniki sie rozkrecaja. Ale ja u siebie nie wymienialem sam, bo od reki mi zrobili za smieszne pieniadze. Jak dobrze pamietam, zaplacilem 70zł za uszczelniacze, wraz z wymiana, za obydwa silowniki.

Edytowany przez casejx, 26 grudzień 2013 - 09:42.

#12 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 20:27

Problem z rozdzielaczem Metal fach A jak myślisz czy to że podczas układania pryzmy z lisci buraków dociskałem turem że aż przód podnosiło w ciągniku który warzy prawie 4T mogło mieć wpływ na tą usterkę.A po uszczelniacze będę musiał chyba dzwonić do Metal-Fachu żeby przysłali to jak rozumie w siłowniku jest do wymiany tylko jeden uszczelniacz czy może coś jeszcze.

A jak myślisz czy to że podczas układania pryzmy z lisci buraków dociskałem turem że aż przód podnosiło w ciągniku który warzy prawie 4T mogło mieć wpływ na tą usterkę.A po uszczelniacze będę musiał chyba dzwonić do Metal-Fachu żeby przysłali to jak rozumie w siłowniku jest do wymiany tylko jeden uszczelniacz czy może coś jeszcze.

#13 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 21:07

Problem z rozdzielaczem Metal fach Przy jednorazowym obciążeniu nie mogło uszkodzić uszczelniaczy. Nic po za uszczelniaczami się nie wymienia, tylko tam sa dwa uszczelniacze na jednym silowniku. A po uszczelniacze nie musisz dzwonic do metal-fachu, mozesz kupic je na jakiejs skladnicy.

#14 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 09:38

Problem z rozdzielaczem Metal fach casejx jak myślisz czy spróbować może przed wymianą uszczelniaczy zamontować nowy rozdzielacz który kiedyś zostawił mi serwis bo ciągle mnie zastanawia dlaczego jak odepnę przewody od rozdzielacza to on nie opada

#15 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 09:45

Problem z rozdzielaczem Metal fach Bo masz rozdzielacz walnięty. @casejx piep**y farmazony jak połamany. Skoro po odpięciu przewodów od rozdzielacza, ładowacz nie opada, to znaczy, że rozdzielacz jest walnięty...

Jakby po odpięciu przewodów dalej opadał to wtedy obstawiał bym uszczelniacze...

Edytowany przez Ursusc385, 25 grudzień 2013 - 09:49.

#16 Share arturooo

arturooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 15:13

Problem z rozdzielaczem Metal fach Ja popieram kolegę wyżej, mnie tez się wydaje że sekcje w rozdzielaczu "puszczają". Pomysł z zamiana przewodów dobry

Edytowany przez arturooo, 25 grudzień 2013 - 15:15.

#17 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 17:02

Problem z rozdzielaczem Metal fach To mowilem ze trzeba zamienic przewody.@Ursusc385 Moze pierdziele glupoty ale u mnie bylo to samo, i wykosztowalem sie na nowy rozdzielacz i wszystko na nic, a po wymianie uszczelniaczy jest wszystko w porządku.

#18 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:38

Problem z rozdzielaczem Metal fach No bo jak się nie znasz to się pakujesz w koszty... Jest dużo sposobów na sprawdzenie co się dzieje, a Ty nie skorzystałeś z żadnego, to kupiłeś rozdzielacz. Istna głupota...

#19 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:17

Problem z rozdzielaczem Metal fach Nie wiem czy jest sens zmieniać przewody bo u mnie opada cały wysięgnik a ramka nie zmienia położenia .Casejx może pamiętasz cenę takiego rozdzielacza a tak w ogóle to co mogło się w nim zepsuć przecież jest prawie nowy i mało używany .

Ursusc385 napisz o tych sposobach bo chyba mamy ładowacze na ciągnikach tej samej firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 09:34

Problem z rozdzielaczem Metal fach @ursusc385 Nie tobie oceniac czy sie znam czy nie, a rozdzielacz był i tak do wymiany bo mial za maly przeplyw, bo inaczej bym go nie zmienial, tylko naprawil. A po drugie, moje pieniądze, moja sprawa. Ja jeden sposób podałem, a Ty jak tak sie znasz to podaj koledzy te sposoby, a nie oceniasz mnie.

Za rozdzielacz zapłacilem coś ponad 500zł, a w rozdzielaczu są takie male oringi i to moze byc ich wina (podkreslam moze, bo zaraz kolega znowu będzie się czepiał ze sie nie znam a gadam).

Edytowany przez casejx, 26 grudzień 2013 - 09:39.