Polecane posty

Javciak    0

Witam, poszukuję wałów posiewnych tak do 20tysięcy (nawet trochę więcej jak ma długo służyć). Nieukrywam, że interesuję mnie najbardziej firma vaderstad, a na polski sprzęt nawet nie chcę patrzeć, ale chciałbym posłuvhać opinii na temat innycvh zachodnich firm, ponieważ wały vaderstada ciężko dostać a jak są to na drugim końcu Polski (jestem z Mazur). Posiadam mozaikę ziem, ale priorytetem jest rozkruszyć glinę a jest tego kilkadziesiąt hektarów.

Wydaje mi się że cambridge będą odpowiednie. Czy szukać z włuką? Może mi ktoś coś napisać o firmię Dal-Bo, bo tego sporo jest na portalach aukcyjnych. Szerokość 6 metrów powinna starczyć (składane hydraulicznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

czy te polskie maszyny są aż tak złe jak wszędzie o nich piszecie? bo co polskie to beee a po żarcie to też dzwonisz na zachód by tylko nie polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Javciak    0

No wybacz mam Polski siewnik, po dwóch latach komplena regeneracja, opryskiwacz po 3 latach rama do spawania, pług też spawałem ramę w tym roku, rozumiem mam kamienie, i regenerować co jakisz czas ale nie po dóch latach. Drugą sprawą jest serwis, dzwoniłem tydzień temu po częsci, i zero odzewu do dziś gdy sam zadzwoniłem się upomnieć, i co? Nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Paranoją przecież to w Polsce składane, powinni mieć tego na pęczki... Wrócmy lepiej do tematu wałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

firma dalbo jest tez dobra, swego czasu też myslałem nad używką, ale kupiłem z agrofactory, a dlatego że znajomy ma taki od 10 lat, i obrobiał rocznie z 200 ha, i dał rade, racjonalne prędkości w polu i transporcie i wały żyją. jedynie co to trochę zbladł, bo stoi na dworzu. Taka moja opinia. Unia group wprowadziła jakis wał może ci sie spodoba ...


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

sąsiad wałuje ponad 200ha Jacexem i jakos nienarzeka , ale wiadomo jak w czasie pracy sie obejrzy patrzy a tam polski szrot za 20 tysi to marnota bo mogło by byc żelastwo zDalbo za 50 tysi to by sie inaczej pracowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo97    3

Witam !

Mam pytanie czy wał o szerokości roboczej 6 m który waży 2700 kg o średnicy pierścieni 49 cm. Poradzi sobie na ziemi o klasie od IV do VI. Martwię się że na lekkiej ziemi będzie sunął przed sobą ziemie zamiast dobrze dogniatać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

waga 2 700 kg przy wale 6 metrowym jest śmiesznie niska więc nie masz się czym martwić że będzie się "sunął"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Od 5 lat mam tytana z expomu i złego słowa nie powiem , w tamtym roku jedno łożysko tylko poleciało .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

firma dalbo jest tez dobra, swego czasu też myslałem nad używką, ale kupiłem z agrofactory, a dlatego że znajomy ma taki od 10 lat, i obrobiał rocznie z 200 ha, i dał rade, racjonalne prędkości w polu i transporcie i wały żyją. jedynie co to trochę zbladł, bo stoi na dworzu. Taka moja opinia. Unia group wprowadziła jakis wał może ci sie spodoba ...

 

A czy firma agrofactory istnieje już 10 lat? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

Witam po długiej przerwie forumowiczów. Poszukuję także wałów posiewnych, jednak interesują mnie wały proste ciągane (nie hydrauliczne). Najlepiej gdyby były w dobrym stanie do malowania. Czy zestaw trzech wałów o łącznej szerokości roboczej 6m za ok 4000 zł dostanę?? Jak macie jakieś namiary to piszcie do mnie priva :) Będę mega wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

a co myślicie o wałach z firmy gromix? szukam opini albo expom jacek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Jaki wał posiewny cambridge  3m będzie wg was odpowiedni do 360? Tak aby 360 dała radę go podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

3m przy pierścieniach max. fi 450.

Jeśli będziesz przerabiał z wałów ciąganych, one z reguły mają mniejsze pierścienie to mogę Ci podpowiedzieć, że MF255 ledwo podnosi 3,3m, ale jechać bez balastu z przodu się już nie da:)

Oczywiście chodzi o zawieszany. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Akmały dzięki za informacje, a może wiesz ile ten Twój wał waży? Właśnie się nad takim zastanawiam trzyczęściowym 3m fi 450, ale on wazy 1040kg i czy mimo max obciążników w 360 nie będzie podnosić przodu. Podnieść to ten ciągnik podniesie, ale na ile będzie przód dźwigało. Może ktoś ma taki wał i się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

witam posiadam takie cudo zawieszane ale targam to zetkiem 7745 na polu niema problemu ale jazda już troche buja kiedyś sześdziesiątką próbowałem to podnięśc podniosła ale jazda to porażka druga sprawa to podnośnik długo nie pociągnie w ursusie wiem bo wuj przerabiał to w perkinsie po dwóch latach wałowania podnośnik miał problem pług dwuskibowy podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie ważyłem tego wału, więc nie podam dokładnie. Na oko ok 800kg - same wały ok 600-700 plus rama - 100-150 kg. Ale to jest tak na oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

To już mam rozeznanie w temacie, że 60stka jest trochę za słaba do tego wału, czyli pewnie lepszym rozwiązaniem będzie wał pojedynczy bo będzie ciężar bliżej ciągnika i mniejsza masa wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Tylko pojedynczy nie lubi nierówności. Do 60-tki najlepszy byłby ciągany lub zawieszany przerobiony z ciąganych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj