Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światła tylne w rozrzutniku

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share t-25wladek

t-25wladek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:26

Światła tylne w rozrzutniku Witam postanowiłem sobie w rozrzutniku zrobić światła bo kiedyś pies poprzegryzał kable i klosze były pobite i świateł nie miałem. Światła mam 2 czerwone okrągłe w każdym swietle są po 2 żarówki 1 to pozycyjne druga to stop. No i kupiłem sb wtyczke i wszystko, kable przy samych światłach poucinałem aby podłączyć nowe kable. Tu sie zaczyna problem wydaje mi się że fabrycznie były źle zrobione bo w 1 miejscu były 3 kable złączone i sklejone taśmą, a moze i było dobrze ale nie wiem. Więc ja poucinalem podorabiałem sb nowe kable i wszystko do wtyczki dobrze podłączyłem i włożyłem do ciągnika a tu lipa kierunkowskazy nie działają, masa też mi nie działa bo jak włoze wtyczne to bez masy też światła świecą, no i tylne światło lewe woóle nie świeci a prase świeci 1 żarówka i tak słabiutko. Co to moze być? kable napewno dobrze do wtyczki podłączyłem bo korzystałem ze schematu. Jak byście mieli jakiś schemat jak podłączyc kable do świateł albo coś. A i jeszcze we wtyczce jest 7 wejśc na kable 1 to masa a 6 to prąd od świateł wcześniej tak jak pisałem 3 kable były połączone ze sobą jakos nie wiem po co. Ja podłączyłem każdy kabel co idzie od lamp osobno idzie do wtyczki no i lipa nie działa ale czego to nie wiem. Prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Światła tylne w rozrzutniku Dzisiaj, 18:24
  •  

#2 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:54

Światła tylne w rozrzutniku Może masa nie trzyma w lampach. Poprowadź kabel od masy osobno pod jakąś śrubke.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#3 Share t-25wladek

t-25wladek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:56

Światła tylne w rozrzutniku No właśnie masa tylko jest we wtyczce kabelek a tak to nigdzie nie jest podłączona

#4 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:06

Światła tylne w rozrzutniku 1kabel od instalacji do pozycyjnych podlaczasz dwa od lamp do niego
2kabel do swiatla stopu tez podlaczas dwa od lamp do niego
3kabel do lewego kierunku jeden kabel od lewej lampy
4kabel do prawego kierunku jeden kabel od prawej lampy
5kabel masa dwa kable od lamp

musisz dobrze podlaczyc mase bo bez tego d*pa bedzie podepnij dyszel do ciagnika i kabelek do ramy rozrzutnika i do lamp i zobzczysz czy to wina masy...

jak rozumiem instalacja zostala stara to moze gdzies w obwodzie cos jest przerwane przepalone albo w ciagniku gniazdo masz pochrzanione

a po drugie skad ty wziales 6 kabli prądowych??? bo moze ja jeszcze za zielony jestem wszedzie gdzie robilem swiatla byly 4 kable prądowe i masa nie sugeruj sie tym ze wtyczka jest na 7 kabli bo tylko 5 podlaczasz chyba ze masz jeszcze zalozone swiatlo przeciwmgłowe i cofania w co wątpię ;)

Edytowany przez pedro2, 12 lipiec 2013 - 18:24.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share t-25wladek

t-25wladek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:57

Światła tylne w rozrzutniku Dzięki to pewnie pomoze bo źle chyba podłączyłem nie instalacje nową robiłem więc jest dobra to chyba jednak wina podłączenia, dzięki jutro podłącze i sprawdze i dam ci odpowiedź, a jeszcze mógł byś dac jakiś schemat jak to podłączyc? Bo na wtyczne są nnumerki przy każdej śrubce co sie przewod podłącza

Edytowany przez Elektrotechnik, 14 lipiec 2013 - 19:42.

#6 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 13 lipiec 2013 - 06:44

Światła tylne w rozrzutniku Temat nie raz wałkowany
http://www.fotosik.p...018c9a30a4599f6

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 lipiec 2013 - 07:01

Światła tylne w rozrzutniku Temat zamykam, kolega @vcc podał opis podłączenia i tego należy się trzymać. W dziale "Schematy" jest też schemat podłączenia świateł przyczepy, można się na nim wzorować. Zbędne posty w tym temacie usunąłem. Jakby były jakieś wątpliwości to otworzę temat na prośbę autora na PW.