Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share r9ck

r9ck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:35

MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy. Ile trzeba wlać oleju do skrzyni biegów i do zwolnic ? Massey Ferguson 186

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy. Dzisiaj, 07:11
  •  

#2 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:09

MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy. Przy skrzyni masz wlew razem z bagnetem (chyba że urwany). Wchodzi ok 3-3,5 litra. Do zwolnic max. 0,75. Nie znam się na klasyfikacji olejów przekładniowych, ale oryginalnie jest tam olej o konsystencji kisielu, bardzo gęsty. Bańka 5 L ci wystarczy.

#3 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:09

MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy. A wież może jak się smaruje łożyska na bębnie młócącym i czy w ogóle się je smaruje ? w MF 186

Edytowany przez bartek1992, 12 lipiec 2013 - 20:09.

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 08:13

MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy. Tam są łożyska kryte. Teoretycznie bez demontażu nie ma do nich dostępu, bo dodatkowo są w osłonach z blachy. Ja przed sezonem robię to w taki sposób, że luzuję lub zdejmuję pasy tak żeby każde koło dało radę obrócić ręcznie, wypłukuję kurz i brud WD40, a następnie przy pomocy dużej strzykawki wciskam smar do łożysk, obracam i wciskam, i tak aż do skutku. We wszystkich obudowach łożysk, tam gdzie nie ma innej możliwości, nawierciłem bardzo ostrożnie (żeby nie złamać wiertła i nie zostało wewnątrz) otwory 2mm. No i przez te dziurki najpierw traktuję WD, a potem wciskam smar. Jest to na tyle skuteczne, że przez 17 lat nie miałem kłopotu z zatarciem łozyska, czy też jakąś totalną rozsypką. Oczywiście - są też takie łożyska które zmieniam co rok. Są też takie do których nie ma żadnego dostępu.
Ten sposób który Ci opisałem jest żmudny, ale tani i skuteczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 19:55

MF 186 Ilość oleju w skrzyni biegów i w zwolnicy. czy prawidłowy poziom oleju w zwolnicach jest wtedy jak wylewa się olej przez otwór z boku zwolnicy tam co jest śruba na klucz 17.
Jaki jest prawidłowy poziom oleju hydraulucznego w zbiornku wyrównawczym.
Sprawdzamy zimny czy rozgrzany?
Siłowniki wysuniete czy schowane?
Mam na miarce tylko jedno wcięcie wydaje mi się że chyba od maksimum. Jakby ktoś zmierzył odległość od korka i podał nacięcia od niego w cm.
dzięki za info