Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem!

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbyszek64

zbyszek64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:36

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Siemka! Mam problem, a mianowicie czy pompa wtryskowa w kombajnie fahr m900 jest smarowana olejem, i w którym miejscu znajduje się spust oleju? pzdr.

Edytowany przez zbyszek64, 12 lipiec 2013 - 08:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Dzisiaj, 17:44
  •  

#2 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:17

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! jesli to silnik perkinc to powinna byc smarowana ropa a jesli jest inna to pewnie olejem a spust podejrzewam ze powinnien byc na dole pompy pod spodem

#3 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:21

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Tak jest smarowana olejem. Są 2 korki na imbus jak się nie mylę. Jeden do wlewania a drugi jako przelewowy. Uzupełniasz olejem do stanu tego przelewowego.

jesli to silnik perkinc to powinna byc smarowana ropa a jesli jest inna to pewnie olejem a spust podejrzewam ze powinnien byc na dole pompy pod spodem

Jest to silnik Deutza F4L912. Pompa listwowa smarowana olejem.

Edytowany przez akmaly, 12 lipiec 2013 - 10:21.

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:21

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Nie masz naklejki na silniku (kierownicy wentylatora) albo gdzieś w komorze silnika? Na niej jest rysunek silnika z opisem czynnosci danego elementu silnika po przepracowanych MTH.
Regulacja zworów, czysczenie pompki zasilającej, filtrów itp.
Jesli olej w pompie sie zmienia tam bedziesz miał informacje. Jesli nie ma to pompa smarowana centralnie.
https://www.google.p...aL.html;615;461
Wstaw zdjęcie swojej pompy.

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:51

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Po co zaśmiecacie temat? W M900 był montowany tylko jeden rodzaj silnika ( jak wyżej napisałem ). Jak nie wiecie to nie piszcie i po problemie. Autor postu otrzymał jasną i czytelną odpowiedź.

#6 Share zbyszek64

zbyszek64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:56

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Ok, dzięki za pomoc! Już bd wiedział, bo jest to silnik Deutza a nie Perkinsa :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:56

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! A kim jesteś, że zabronisz mi pisać? W którym miejscu napisałem coś źle?
To, że montowany tam był silnik Deutz nigdy nie podlegało dyskusji. Tylko jaką masz gwarancję, że nie było zmian w pompach wtryskowych w latach produkcji?

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 22:56

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Bo w M900 nie było innych. Deutz-Fahr zmieniał oznaczenia pod silnik i tak są M900, 922 i 1002 starsze oraz nowsze 980 i 1080. Ja Ci nie bronię pisać tylko uświadom sobie że ktoś to czyta i np później zastosuje sie do tego i nie będzie wymieniała ani kontrolował oleju w pompie bo się na tym może nie znać a uzna że ma smarowaną paliwem bo Perkins tak ma. Ja wiem i dlatego napisałem.

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 01:26

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Gdzie ja napisałem, że tam jest Perkins?
Pokaż dokładnie co źle napisałem bo nadal nie widzę?

#10 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 08:35

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! ja napisałem ze perkins jest smarowany paliwem ale czy tam była jaka pompa zbyszek 64 mógł napisac ze to silnik deutza i bylo by wszystko jasne

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 11:28

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Dajcie sobie na luz. Nic nie da udowadnianie prawdy. Napisałeś że jest informacja na silniku a jak nic nie pisze to smarowana centralnie - nie ma innych silnikow w M900 chyba że ktoś sobie zmienił sam.
Kolega napisał że ma kombajn DF M900 więc co miał więcej pisac jak w nich były tylko silniki Deutza F4L912.
Jakbyście czytali do końca to temat zakończyłby się na 3 poscie w temacie, a jak ktoś inny by chciał uzyskać podobną informację to wpisując w wyszukiwarkę AF np. pompa DF M900 to po przeczytaniu jednej odpowiedzi miałby wszystko jasne a tak będzie czytał jakiś przepychanki kto i gdzie ma rację. Oczywiście jest cala masa tematów gdzie nie da się jednoznacznie czegoś ocenić ale w tym przypadku tak nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 00:33

Fahr m900 - pompa wtryskowa, problem! Skoro twoja wypowiedź miała by wystarczyć to przydało by się napisać co ile zmienia się olej w pompie.
Ja nie miałem zamiaru przepychać się kto ma racje tylko uzyskać jak najlepszą instrukcję przy obsłudze pompy. Ale widać jako znawca tylko Ty możesz udzielać takich informacji.
Pisałem już, że rodzaj silnika nie podlega dyskusji, rodzaj pompy także. Tylko jeden szkopuł o który cały czas mi chodzi to to, że identycznie wyglądające pompy były ze smarowaniem własnym i centralnym. Dlatego prosiłem autora o zdjęcie pompy.
Ale oczywiście można tylko czytać i siedzieć cicho. Jak by się nie dało grzecznie współpracować.