Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:58

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Mam classa mercatora 50 i regularnie co półtora sezonu pęka wał jezdny, ten 2.05 Φ 50. Czy ktoś może wie co może być przyczyną ?

Edytowany przez maran1, 11 lipiec 2013 - 21:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 23:04

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny u nas w mercatorze S tez kiedys pękł ale tokaż pospawał wytoczył i chodzi juz kupe czasu... a pęka tak na równym czy moze cos go obrabia?? a z ktorej strony?? u nas z lewej tu co jest 5 kół pasowych bylo roboty przy lozyskku sie urwal
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#3 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:01

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Mnie zawsze ulatuje z prawej strony gdzie jest gdzie wał jest zeszlifowany na stożek a na nim jest koło pasowe jezdne

#4 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:12

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny A kolego masz na kole psowym przy skrzyni słoneczko czy sprężyne? jeśli słoneczko to na 100% jest wyrobione i przez to ci wał urywa

:) :)

#5 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:49

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny jest słoneczko, wszystko jest wymienione a wał i tak pękł na stożku

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 23:06.
Cytowanie poprzedniego posta

#6 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:13

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Ale skoro ci urywa zawsze z prawej strony to problem musi być w którymś z tych kół, sprawdzałeś czy wszystkie koła ładnie sie rozsuwają? może któreś jest troche zapieczone lub gdzieś jest delikatne bicie?

Edytowany przez farmervip, 12 lipiec 2013 - 12:14.

#7 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:46

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny wszystko ładnie działa, spróbowałem w zeszłym roku włożyć wał używany ale oryginalny bo te 3 były to wały kupione w naszych sklepach, typowe polskie podróbki może miałem pecha i trafiłem na buble, mam taką nadzieje że ta używka pochodzi nieco dłużej, co o tym sądzisz ? jak zakręcałem to słoneczko jest tam taka śruba kupiłem ją nową to pękła po 2 minutach włożyłem starą i chodzi do dziś, może coś w tych częściach garażowej produkcji jest nie tak.

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 23:12.
Cytowanie poprzedniego posta

#8 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:42

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Kolego masz za duży luz miedzy kołami rozsuwanymi (wariator ) ratuje cię regeneracja albo szukać w dobrym stanie używane lub nowe można kupić . Sprawdz czy nie masz za dużego luzu na klinie .jak koła będą miały bicie to i original ci sie urwie.

#9 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:37

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny koła pasowe były w regeneracji

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 23:13.

#10 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:03

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny A były ponownie wyważone ? Te trzy sruby które trzymają siłownik przyśpieszacza opieraja ci sie na kole pasowym ? , jak tak to tez moze być przyczyną urywania .

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 23:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:48

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny

wszystko ładnie działa, spróbowałem w zeszłym roku włożyć wał używany ale oryginalny bo te 3 były to wały kupione w naszych sklepach, typowe polskie podróbki może miałem pecha i trafiłem na buble, mam taką nadzieje że ta używka pochodzi nieco dłużej, co o tym sądzisz ? jak zakręcałem to słoneczko jest tam taka śruba kupiłem ją nową to pękła po 2 minutach włożyłem starą i chodzi do dziś, może coś w tych częściach garażowej produkcji jest nie tak.

No te części napewno nie są takie jak stare oryginały wystarczy popatrzeć na podkładki sprężynowe lub śrubki które teraz produkują, starą niemiecką śrubke rurką można dokręcać a Polską ręką się urwie, mi dwa lata temu ukręcił się wał na młucarni i na szybkiego założyłem od Gąski za 500zł i nawet chodzi jeszcze, wał jezdny jeszcze oryginał gdzie koszę często na dwójce nawet po sporych górkach i nic mu się nie dzieje, tobie napewno ta używka (jeśli to Niemiecka) pochodzi dłużej ale raczej szukał bym dalej przyczyny urywania, a pas jezdny masz oryginalny? nie jest przypadkiem za krótki??

#12 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 22:47

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Wlasnie ja od poczatku mysle ze to moze byc wina pasa jezdnego przeciez on te kolo od wariatora az ''szarpie'' na wolnych obr tak jakby mialo bicie...

#13 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:21

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny pas jezdny oryginalny sprawdzałem, natomiast nie rozumiem co z tymi 3 śrubami od siłownika? a mianowicie stwierdzenie leżą na kole pasowym, prosze o wyjaśnienie na którym kole pasowym bo u mnie one są w takich rurkach.

#14 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:27

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny chodzi o to chyba czy te 3 ''rurki'' są po srodku otworow kola pasowego czy moze opieraja sie o brzegi otworów (nie są na środku)

#15 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:04

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Chodzi o to co napisał pedro2 , a jak z luzem miedzy połówkami koła na klinie ?

#16 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:56

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny luz jest, ale nie wielki, byłem u sąsiada ma senatora luz ma dużo większy a z wałem problemu jeszcze nie miał

#17 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:13

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Wychodzi na to że słaba jakosć materiału z którego robia te wały , jak ci się znowu urwie to kup oryginalny .

Edytowany przez zbycho77, 13 lipiec 2013 - 20:13.

#18 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:42

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny wszystko wyglada ze jest w porzadku wiec moze byc to wina tych polskich podrobek napisz po zniwach jak chodzi na tym oryginale ;)

#19 Share maran1

maran1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 13:38

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny też mam nadzieje że to wina materiału, ale chciałem żeby mnie ktoś uspokoił kto miał podobny problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 13:46

Problem Class Mercator 50, pęka wał jezdny Podejrzewam że ten używany wał też pęknie (niestety) :unsure: Już to kiedyś pisałem WINA STOI PO STRONIE WYTARTEGO SŁONECZKA. Kup nawet NOWĄ podróbkę słoneczko ale nie wytarte i będzie git. A senatory mają docisk na sprężynie a nie słoneczku.

Edytowany przez Wojtek987, 18 lipiec 2013 - 13:47.

Dodaj odpowiedź