Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

497 odpowiedzi na ten temat

#61 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 05 lipiec 2013 - 18:40

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Widze temat nabiera tempa :P U Nas na Mazowszu zborza hmm.. zielone prucz jęczmienia ozimego, którego może za tydzień uda się wykosić, na górkach jest już dobry, natomiast w dołku jeszcze sporo mu brakuje, pozostaje tylko czekać i wkońcu wystawić kombajn ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy rozpoczynacie żniwa? Dzisiaj, 09:40
  •  

#62 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 18:51

Kiedy rozpoczynacie żniwa? @PeterG14- jak masz 20-30 hektarów zbóż to Ci to wszystko jedno. A jak w moim przypadku jest tego trochę wiecej to każdy dzień się liczy. A w żniwa pogody dobrej jak na lekarstwo, poza tym mozaiki takie że by Ci się to nie sniło.

Panowie jak plonuje u Was jęczmień ozimy ?

#63 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 lipiec 2013 - 19:12

Kiedy rozpoczynacie żniwa? U mnie poszedł pod kose dziś jeczmień. Plon bardzo dobry jak na ziemie klasy V z 1 ha miałem w granicach 4-5 ton więc niemam co narzekać, teraz tylko obornik i siejemy słonecznik na paszę.

#64 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 05 lipiec 2013 - 19:18

Kiedy rozpoczynacie żniwa? u mnie w okolicy dziś kosili jęczmień a jak tak dalej będzie z pogodą to za 2 tyg pszenżyto pójdzie pod kose

#65 Share mariuszmtz

mariuszmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:09

Kiedy rozpoczynacie żniwa? u mnie na piasku to zyto juz zolte takze za 2 tyg zyta pojda pod kose i slabsze pszenzyta
zima trwa juz za dlugo

#66 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:10

Kiedy rozpoczynacie żniwa? w moich stronach nie martwie się kiedy bedą zniwa .... tylko czemu wszystko leży a tam gdzie nie leży po tych deszczzach nawalnych to się miotła pojawiła mowie o ozimych ;/

#67 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 05 lipiec 2013 - 23:16

Kiedy rozpoczynacie żniwa? W mojej okolicy jest sporo "Rolników", którzy nie pryskali żyta przy tym stosowali ograniczone nawożenie. Moim zdaniem jeżeli nie popada w przyszłym tygodniu to sobota może okazać się dobry dniem na rozpoczęcie. Dodam, że większość VI i V klasa.

#68 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:13

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Ja dzisiaj jak jechałem nad wode ze znajomymi to jakieś 3km od mojego domu kombajn chodził w jęczmieniu ozimym :) Do tego jeszcze jeden z większych gospodarzy woził bele ze słomy jęczmiennej.. Natomiast zboża ozime już nabrały ładnej barwy, ale ziarno jeszcze miękkie
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

#69 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 07 lipiec 2013 - 07:34

Kiedy rozpoczynacie żniwa? W mojej okolicy jęczmień ozimy jest rzadkim zjawiskiem ale zboża ozime kto zadbał to jeszcze zielone a inne już przypalone na złoto. Dziwne że rzepaki w miarę zielone i chyba będą razem dochodzić razem ze zbożami
Nie przewiduje kiedy zacznę kosić. Jak będzie dojrzałe i suche to wyjadę i na pewno nie zacznę jako pierwszy. Nie śpieszy mi się i nie mam zamiaru później dosuszać lub przerzucać zboża w magazynie. W zeszłym roku kosiłem pszenicę jak ziarno miało 13% wilgotności a kolanka były jeszcze zielone :wacko: krótko mówiąc kombajn miał ciężko...

#70 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 10:21

Kiedy rozpoczynacie żniwa? U nas to tak za 3-tygdnie będą żniwa.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 10:45

Kiedy rozpoczynacie żniwa? u mnie podobnie jak u @asharota, żniwa najwcześniej po 20 lipca

KS Falubaz

#72 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:09

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Wczoraj sąsiad przyszedł i się chwalił że wymłócił już jęczmień zimowy, że suchutki, że tyle mu niby sypnął , a ja mu na to "Człowieku jak byś pryskał grzybowymi i odżywkami to byś miał jeszcze zielonkawe tak jak moje i plon 30% wyższy" NIe wiem czemu poszedł w ch***j :P
Ale mniejsza o to :D U mnie żniwa planuje gdzieś tak za 2 tyg. fakt duzo zielonego ale jutro wjade z round*pem (tak jakos się pisze chyba :D) :D
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:30

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Ja używam odżywek i pryskam przeciw chorobą grzybowym, nie szczędzę nawozu sztucznego jak i naturalnego i wczoraj kosiłem...

#74 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:44

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Pytanie do osób które mają żyta na IV klasie i V klasie kiedy kosicie za tydzień za dwa ?

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#75 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:47

Kiedy rozpoczynacie żniwa? No i ile nakosiłeś?

#76 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:55

Kiedy rozpoczynacie żniwa? U mnie jęczmień ozimy już jest dobry do koszenia jedynie co trochę odrostów wolniej dochodzi ale myślę że w połowie przyszłego tygodnia powinno udać się go wykosić. Co do reszty to myślę między 17-20 lipca Reglonować mieszankę, Pszenżyto jeszcze dość zielone i prędzej jak za 3 tygodnie raczej nie będzie.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:33

No i ile nakosiłeś?

Nie skończyłem ponieważ awarii uległ filter paliwowy, ale z tego co teraz na przyczepie, to myślę z całości 1,70ha będzie z 10 ton, w zeszłym roku było lepiej, ale nie narzekam :)

#78 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:50

Ja używam odżywek i pryskam przeciw chorobą grzybowym, nie szczędzę nawozu sztucznego jak i naturalnego i wczoraj kosiłem...

To nie wiem jak to Ty robisz :blink: chyba że na jakiś naprawdę piachach i na terenach suchych :)
No i jak kosiłeś to się pochwal wydajnością, to ocenimy twoje "nieszczędzenie nowozów" :D

Pytanie do osób które mają żyta na IV klasie i V klasie kiedy kosicie za tydzień za dwa ?

Mam troche żyta na górce, tam jest sam piach praktycznie to nawet już by mógł byc koszony, ale nie opłaca mi się jechać 13km kombajnem żeby zmłócić górkę 50/50metrów żyta jak obok wszystko zielone :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#79 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 07 lipiec 2013 - 14:43

Kiedy rozpoczynacie żniwa? U nas to tylko jęczmienie ozime koszą a pszenica to gdzieś za dobre trzy tygodnie. U mnie jeszcze to Bogatka żółknie a Ozon cały zielony ;) Co roku nie którzy się sr**ą z wczesnym koszeniem a później problem, bo jak otworzy burtę to stoi słupem.... Nie ma co się śpieszyć ;)
ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 16:53

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Moim zdaniem niema na co czekać jak dobre to trzeba kosić. Niestety nie zawsze uda się nam skosić całkiem suchutkie i później się grzeje ;( Są u was tacy co co roku koszą zbyt wsześno i zdarza im się zebrać mokre ? Bo u mnie to reguła... I są to najczęściej tacy którzy mają mniej niż 3 hektary ;)

Edytowany przez Runder, 07 lipiec 2013 - 16:58.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............