Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

497 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:23

Kiedy rozpoczynacie żniwa? a ja dziś prysłem jęczmień glifosatem i zastanawiam się czy nie za wcześnie (jestem z lubelskiego) planuje kosić po 15 lipca bo w niedziele lece na Ibize, a wracam 14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy rozpoczynacie żniwa? Dzisiaj, 17:00
  •  

#42 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 23:29

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Czemu desykujecie jeczmien i wpedzacie sie w dodatkowe koszty ?
Ta roslina chyba sama dojrzeje do zbioru :)

#43 Share rolniczek123

rolniczek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 05:15

Kiedy rozpoczynacie żniwa? u nas na dolnym sląsku dopiro za 2 tygodnie ;(

#44 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 lipiec 2013 - 06:08

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Czytajcie ze zrozumieniem, w piątek 3 działka jak wejdę w pole. A 2 mam na piaskach. Każdy kawałek ma inne nawożenie. Dziś jak będzie 2t to będzie git. Bo bez obornika, tylko 150 polifoski, kreda 300 i saletra 60. Jutro bagno jak wyżej napisałem. A jare mam beznawozowe. Jak lało, potem paliło, znowu lało, teraz pali i bez oprysków ochronnych szybciej zbielał niż narósł. Pszenżyto korzenie pogniły i za tydzień można słomę kosić bo ziarka brak.

#45 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 06:34

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Ja dzisiaj jak czasu mi wystarczy to zdesykuje.Lepiej troche później niż za wcześnie.

#46 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 06:45

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Też nie mogę zrozumieć dlaczego pryskacie jęczmień Randapem,macie tyle perzu czy co? :blink:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#47 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 08:45

Kiedy rozpoczynacie żniwa? po to się pryszcze żeby załatwić te odrosty które wychodzą tam gdzie przypaliło zboże jak była susza.

#48 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:05

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Rolnik ja jestem z okolic Bialej Podlaskiej i nie mow ze jakos okropna pogoda byla pszenzyto zielone pszenica rowniez zyniwa kolo 20 lipca tych gatunkow. Jeczmien ozimy mozliwe ze dojrzal i tylko wylacznie on. Nawet nikt nie zabiera sie za rzepaki a tu juz pszenzyto chcesz koscic.

#49 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:05

Kiedy rozpoczynacie żniwa? u mnie praży jak nie wiem. Żyto już pięknie dochodzi więc myślę że za jakieś 2 tygodnie może troche wcześniej i żniwa ruszą. woj. łódzkie :)

#50 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:48

Kiedy rozpoczynacie żniwa? U mnie młócą na całego woj. małopolskie, sąsiad ma 5ha jęczmienia ozimego to jest jak zabrudzone złoto :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 lipiec 2013 - 10:40

Kiedy rozpoczynacie żniwa?

Też nie mogę zrozumieć dlaczego pryskacie jęczmień Randapem,macie tyle perzu czy co? :blink:

Jęczmień ozimy ma to do siebie że bardzo nierówno dochodzi. W tym raku to chyba nawet rzepak równiej dochodzi niż jęczmień. Ale mimo wszystko do desykacji jęczmienia wolałbym dać reglone niż glifosat, wychodzi drożej ale pewniej. Z drugiej strony każdy patrzy na koszty i bierze zamienniki roundupu które są znacznie tańsze. Takich zamienników jak np avans 360 SL jest pełno.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#52 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:07

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Kszysztofsb też mam pszenżyto zielone na normalnych glebach, a tu gdzie było prawie cały czas jak nie w wodzie to w błocie i zgnił system korzeniowy to zbielało i nic ziarnko nie narosło. Ale skosić trzeba, nasienie w postaci pośladu się zwróci i słoma na gnój potrzebna. Po południu w jęczmień kombajn idzie.

#53 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 13:16

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Desykację przeprowadzam na całym, areale. Zboża 2l na, ha łubin, pelucha i gryka 4l. Zalet jest wiele. A koszta znikome. Poza tym w żniwa "palone" zboża szybciej schną, co jest bardzo ważne. A w jarkach gdzie przypaliło na początku czerwca w tej pogodzie będzie wszystko odbijać. Pozatym koszt na 1 ha to około 20 zł,a o ile kombajn ma lżej przy zbiorze.

Edytowany przez Dawid727, 05 lipiec 2013 - 13:27.

#54 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 14:32

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Tylko poco sami siebie niszczycie. I tak chorób pełno, to jeszcze przed koszeniem truć ziarno by plagi się mnożyły i ludzie padały jak muchy. Jak widać już od tej chemi świnie dwugłowe się rodzą nie mówiąc co z ludzmi jest i będzie. OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Prysnąć co konieczne bo zdrowie więcej warte i nie do kupienia.
Burza nie dała sprzątnąć słomy, znowu woda na polach.

#55 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 lipiec 2013 - 15:29

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Po jaką cholerę desykować zboże jeżeli samo naturalnie dojrzeje ? Bo skoszę tydzień wcześniej od sąsiada ? U mnie ludzie nie desykowali mieszanek i owsów, które odmłodziły się niemal na całych polach, skosili w połowie sierpnia i nic się nie stało. Ja rozumiem, że może łubin nierównomiernie dojrzewać albo rzepak ale po co zboże ? A to że wcześniej wysycha to dla mnie żaden argument, poczekam dzień może dwa dłużej i mam to samo. Chyba pierwszy mam podobne zdanie co @rolnik1973. Co do żniw to dzisiaj znowu padało i koszenie będzie się odwlekało, jest dokładnie tak jak w zeszłym roku.

#56 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 15:38

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Peter jak masz podobne zdanie jak rolnik1973 to jest źle. Po co desykować? Powiem ci że przy np. jeczmieniu ozimym któy nierówno dojrzewa, ma jeszcze u niektórych samosiewy innych ozimin i co wtedy? Nakosimy, a po paru dniach w magazynie wilgotność ponad 20%.
Połowa sierpnia niektórym to jest sporo za późno jak rzepak trzeba żeby był juz zasiany. Mając mozaike na piachach ziarko będzie strzelać w między zębami a na cięższych dusić. Jest jeszcze sprawa "odmładzającego" się jeczmienia jarego czy owsa.

#57 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 16:12

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Ja tam może jeszcze na tyle się nie znam ale jak obserwuję to u nas jęczmień ozimy dojrzewa całkiem równomiernie, fakt - są wyjątki ale to mały procent. W moim rejonie zawsze sieje się rzepak w okolicy 25 sierpnia, a do tego czasu zawsze udaję się sprzątnąć zboże i przygotować pole, ale jeżeli gdzie indziej robi się inaczej to się nie będę kłócił, niech każdy robi jak uważa za słuszne.

#58 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 16:18

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Popieram, odrosty nie dojrzeją do września. Jak gdzieś na omijaku albo mokrym dołku wylezie zielsko to czasem warto popryskać. Bez oprysku czasem nie skosi się wcale albo gnoju można nazbierać i popsuć sobie cały zbiór.

#59 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 16:33

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Dobra, koniec bo widzę, że nie chcący chyba zmieniłem temat. Panowie, mówmy o żniwach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 17:04

Kiedy rozpoczynacie żniwa? Z tego co czytam to niektórzy nie mogą się doczekać tych żniw.

Edytowany przez asharot, 05 lipiec 2013 - 17:04.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv