Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzysiek7711

Krzysiek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:07

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika Witam, kupiłem ciagnik MF 675. Jest jeden szkopuł, przy 1300 r.p.m. w ciągniku odczuwalne są bardzo silne drgania jakby silnik chciał wyskoczyć z ramy. Powyżej jak i poniżej tych obrotów drgań nie ma. Jaka może być tego przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika Dzisiaj, 01:05
  •  

#2 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:00

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika Być może ktoś źle ustawił mechanizm wyważający przy pompie oleju. Jak spuścisz olej i odkręcisz miskę olejową to między pompa a kołem zębatym do jej napędu jest mechanizm wyważający, powinien byc zgrany na znaki z kołem zębatym wału lub co łatwiej sprawdzić te półwałki w tym mechanizmie powinny być u dołu gdy na pierwszym cylindrze tłok jest w GMP. W Perkinsie nie ma przeciwwag na wale i ten mechanizm wyrównoważa pracę silnika.

#3 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:08

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika to Ty go kupiles nie odpalając go nawet?? bo innego wytlumaczenia nie widze :blink:
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#4 Share Krzysiek7711

Krzysiek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:36

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika Sprawa jest dość skomplikowana, kupiłem go od gościa który mieszka w terenie górzystym. wszędzie jakieś przepaści. Wyjechał mi nim za stodołę a tam nie było gdzie nim szarżować. wydawał się w bdb stanie, wszystko ładnie podnosi, biegi wchodzą bez chrząknięcia no tylko ten jeden szczegół. Będąc w kabinie nie gazowałem go mocno a na zewnątrz gazując nawet nie zwróciłem na to uwagi - trzęsie to trzęsie - jak to w ciągniku. Dzięki za pomoc, Traktor jest u mechanika i chyba właśnie ta wyważnica jest źle ustawiona. A wiecie może ile oleju miesci się w misce olejowej w moim MF? Dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 22:53

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika to sie koles co go sprzedal pewwnie teraz cieszy ze udalo sie go opchnąć...

A ile za niego dales?? jaki koszt napraawy??

Współczuje czlowiek kupil chcialby sie cieszyc a tu masz... dlatego nigdy nie kupuje maszyny oczami!!! moj fendt jest z 79r jak go kupywalem byl caly obrdzewialy bo wypychal obornik u szwaba i caly czas stal w oborze ale poza tym nie byl sfatygowany bo praktycznie nic innego nie robil a pompa byla wymieniana przez niego na orginal takze luzik byl

#6 Share Krzysiek7711

Krzysiek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:31

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika 35 kafli . Tak, zamiast iść w pole to trzeba się martwić i zastanawiać co jest nie tak, ile wydam na naprawę. Winny niby jest ten mechanizm wyważający. niby ustawiony dobrze tak jak ma byc ale mechanior mówi, że nadal trzęsie tylko ze juz przy wyzszych obrotach. Nie wiadomo o co chodzi tak na prawdę. A Fendt jaki model?

#7 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 22:35

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika no to lipa jednym slowem...

A fendt to 108 Ls jest u mnie w galerii... dalem za niego 20 tys jakies 7 lat temu nie ma szału ale za taka kase nic lepszego bym nie kupil bylo przy nim roboty bo nawet blotniki tylne robilismy sami ma troche glupią skrzynie bo na 4 biegu(S) jest strasznie duze przelozenie i trzeba katowac z ciezarem zeby rozbujał ma po jednym polbiegu na liczniku1900 mtg i nie wiem czy raz sie przekrecil czy moze dwa ale raczej nie zyl by juz po 20 tys mtg :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Krzysiek7711

Krzysiek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 18:58

MF 675 trzęsie się przy pewnych obrotach silnika ROZWIĄZANIE PROBLEMU>>
Otóż ktoś kiedyś stwierdził, że potrzebna jest wymiana cylindrów ale wymienił tylko dwa z czterech. Może gdyby jeszcze ustawił je naprzemianlegle nie byłoby problemu, ale tłoki były jeden za drugim. Różniły się one wagą od fabrycznych więc nic dziwnego, że dostawał wibracji. Dobrze, ze w porę doszliśmy do sedna inaczej szlag by korbowód trafił i może jeszcze coś innego. Mam nadzieję, że komuś to może się przydać (oby nie)