Zaloguj się, aby obserwować  
krychu

Budynek na zboże.

Polecane posty

krychu    151

Chcę wybudować budek przeznaczony do przechowywania zboża. Mam do wydania 100 tys zł. Oczekuje waszych propozycji jakby miał wyglądać taki budynek bo szczerze mówiąc nie wiem jak mam się za to wziąść. Mialbyc silos lecz stwierdziłem że lepiej budynek bo zawsze można tam coś innego wstawić. Zboża jakie chciałbym zmieścić w ten budynek to 60 ton pszenicy 40 pszenżyta oraz 50 żyta. Będę zadowolony z każdego pomysłu i może jakoś wymyslicie jak zrobić przegrody przesuwane na dany rodzaj zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Też kiedyś myślałem o płaskim magazynie na zboże ale kwotowo nie wychodzi mi tak jakbym chciał.

Chciałem magazyn płaski tak 15 x 40 m na circa 300 - 350 ton zboża ale stwierdziłem, że lepiej będzie dwa silosy 200t i halę namiotową 15 x 40 m

 

Za 100 tyś. wolałbym postawić trzy silosy z Bina po 70 ton i do tego halę namiotową za 50 - 60 tyś. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Kiedyś przeglądałem ofertę pewnej austriackiej czy niemieckiej firmy produkującej maty przeciwwietrzne dla bydła i w ofercie mieli takie przegrody z materiału, mianowicie z boku kształtowniki w kształcie litery L o równych bokach a na skos plandeka/siatka, zboże sypane na płask na plandekę trzymało aby całość nie przesuwała się pod naporem ziarna. Panele miały szerokość ok metra i łączona były do siebie śrubami

 

Na szybkiego znalazłem coś innego, takie niby duże worki do jednego wchodzi niby 35 ton soji ;)

http://www.silotex.c...ebsp/index.html

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Też kiedyś myślałem o płaskim magazynie na zboże ale kwotowo nie wychodzi mi tak jakbym chciał.

Chciałem magazyn płaski tak 15 x 40 m na circa 300 - 350 ton zboża ale stwierdziłem, że lepiej będzie dwa silosy 200t i halę namiotową 15 x 40 m

 

Za 100 tyś. wolałbym postawić trzy silosy z Bina po 70 ton i do tego halę namiotową za 50 - 60 tyś. zł

Hala namiotowa to znaczy to samo co wiata?

 

Z tymi workami aż nie chce mi się wierzyć :D Do za rok na żniwa mam czas ten rok się przemecze jeszcze więc każdy pomysł może być wykorzystany. Może coś na szynach. Właśnie, wiecie może ile zajmuje tona przykładowo pszenica m³?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian98    1

Po prostu pobuduj garaże tak jak my. Zalej posadzkę kup tura wjedź wysyp turem se podgarniesz i pozamiatane. My jednak w tym roku postawiliśmy kolejnego bina 60tke za 3tys i stoi :D. Lepsze sa biny mnie powierzchni ci zajma.

Edytowano przez Adrian98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Tura mam a o garażu nie pomyślałem. Tylko że jak postawie 3 garaże to będzie już 7. Za dużo chyba :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj