Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budynek na zboże.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1027 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 18:34

Budynek na zboże. Chcę wybudować budek przeznaczony do przechowywania zboża. Mam do wydania 100 tys zł. Oczekuje waszych propozycji jakby miał wyglądać taki budynek bo szczerze mówiąc nie wiem jak mam się za to wziąść. Mialbyc silos lecz stwierdziłem że lepiej budynek bo zawsze można tam coś innego wstawić. Zboża jakie chciałbym zmieścić w ten budynek to 60 ton pszenicy 40 pszenżyta oraz 50 żyta. Będę zadowolony z każdego pomysłu i może jakoś wymyslicie jak zrobić przegrody przesuwane na dany rodzaj zboża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budynek na zboże. Dzisiaj, 17:29
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:02

Budynek na zboże. Też kiedyś myślałem o płaskim magazynie na zboże ale kwotowo nie wychodzi mi tak jakbym chciał.
Chciałem magazyn płaski tak 15 x 40 m na circa 300 - 350 ton zboża ale stwierdziłem, że lepiej będzie dwa silosy 200t i halę namiotową 15 x 40 m

Za 100 tyś. wolałbym postawić trzy silosy z Bina po 70 ton i do tego halę namiotową za 50 - 60 tyś. zł

#3 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:06

Budynek na zboże. Kiedyś przeglądałem ofertę pewnej austriackiej czy niemieckiej firmy produkującej maty przeciwwietrzne dla bydła i w ofercie mieli takie przegrody z materiału, mianowicie z boku kształtowniki w kształcie litery L o równych bokach a na skos plandeka/siatka, zboże sypane na płask na plandekę trzymało aby całość nie przesuwała się pod naporem ziarna. Panele miały szerokość ok metra i łączona były do siebie śrubami

Na szybkiego znalazłem coś innego, takie niby duże worki do jednego wchodzi niby 35 ton soji ;)
http://www.silotex.c...ebsp/index.html

Edytowany przez sim0n, 11 lipiec 2013 - 20:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1027 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:54

Budynek na zboże.

Też kiedyś myślałem o płaskim magazynie na zboże ale kwotowo nie wychodzi mi tak jakbym chciał.
Chciałem magazyn płaski tak 15 x 40 m na circa 300 - 350 ton zboża ale stwierdziłem, że lepiej będzie dwa silosy 200t i halę namiotową 15 x 40 m

Za 100 tyś. wolałbym postawić trzy silosy z Bina po 70 ton i do tego halę namiotową za 50 - 60 tyś. zł

Hala namiotowa to znaczy to samo co wiata?

Z tymi workami aż nie chce mi się wierzyć :D Do za rok na żniwa mam czas ten rok się przemecze jeszcze więc każdy pomysł może być wykorzystany. Może coś na szynach. Właśnie, wiecie może ile zajmuje tona przykładowo pszenica m³?

#5 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:13

Budynek na zboże. Po prostu pobuduj garaże tak jak my. Zalej posadzkę kup tura wjedź wysyp turem se podgarniesz i pozamiatane. My jednak w tym roku postawiliśmy kolejnego bina 60tke za 3tys i stoi :D. Lepsze sa biny mnie powierzchni ci zajma.

Edytowany przez Adrian98, 11 lipiec 2013 - 21:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1027 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:58

Budynek na zboże. Tura mam a o garażu nie pomyślałem. Tylko że jak postawie 3 garaże to będzie już 7. Za dużo chyba :D