Skocz do zawartości

Zdjęcie

Części zamienne C-330

123 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 16:10

Części zamienne C-330 Koza, czyli musiałeś mieć z chełmna, zobacz na tą aukcję:
http://allegro.pl/gl...3421540667.html

opakowania widać, że podobne, a na glowicy jest tylko grawer.

No wygląda jak dla mnie spoko ;)
Gdzie zamawiałeś?? w farmexpert może??

tak, kupiłem tu:

http://farmexpert.pl...odukt10848.aspx
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Części zamienne C-330 Dzisiaj, 11:25
  •  

#82 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 lipiec 2013 - 16:29

Części zamienne C-330 Czyżby w Chełmnie pogorszyła się już jakość...
Zazwyczaj biorę części od nich i nie miałem jak do tej pory zastrzeżeń co do wykonania i jakości
Pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej zawsze można przerzucić się na części od Waryńskiego :P

Edytowany przez Roki212, 26 lipiec 2013 - 16:36.

#83 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 lipiec 2013 - 17:09

Części zamienne C-330 Pooch taka dokładnie.
Z takim malenkim na dole grawerem URSUS .......popatrz na gniazda dolotowe , tam gdzie przychodzi kolektor ssący jakie sa gniazda nie dopracowane , tak samo jest z wylotem .
Wylot jest nie dofrezowany i przez to wstrzymuje wydech a co za tym idzie , ciagnik traci na mocy.
http://www.farmexper...odukt11293.aspx --taka jak ta identyko.Powiększ sobie fotke głowicy--spójrz w dolot jaki jest nie dofrezowany.

Popatrzcie na te głowice, niby import a jak pięknie wloty dopracowane.Nie ma żadnych zadziorów.
http://allegro.pl/gl...3388263295.html
http://allegro.pl/gl...3388263295.html

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 26 lipiec 2013 - 17:20.

#84 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 11:52

Części zamienne C-330 Czy ja wiem czy akurat produkty wymagające precyzji wykonania kupować przez internet... Wiadomo jeśli nie ma się w pobliżu sklepu to tak, ale zawsze lepiej pojechać, zobaczyć, podtykać... Co jest w ręcę to wiadomo jak to wygląda a w przypadku internetu nie wiadomo co włożą do paczki...

#85 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:28

Części zamienne C-330 W przypadku markowych produktów - towar musi byc ten sam czy to w sklepie tradycyjnym czy internetowym.

Ja od dawna robię zakupy w większości przez internet - staram się wybierać miejsca, które mają dobrą opinię.
W rolnictwie siła!!! :)

#86 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:49

Części zamienne C-330 Panowie! Opony! Jaki producent i jakie ciśnienie pakujecie do środka?

#87 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:04

Części zamienne C-330 Rozmawiałem w niedziele z mechanikiem i powiedział że teraz jak zakłada do ciagników zestawy naprawcze to tylko URSUS .
Mówił że ZETOR PDC tez dobry ale URSUS lepiej spasowany tzn , mniejszy luz między tuleją a tłokiem , i dzięki temu lepiej jest spasowany i ciągnik jest bardziej szczelniejszy, a co za tym idzie , większa kompresja.
On głownie robi remonty silników większych ciągników i Bizonów.
.

#88 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3180 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 22:37

Części zamienne C-330 Po tygodniu od remontu i kilku godzinach pracy ciągnikiem mam pewne spostrzeżenie. Dzisiaj wykręcałem kolektor wydechowy z 60-ki, bo śruba od kolana miała zerwany gwint. Widzę, że w kolektorze mokro. Było już ciemno, ale z latarką zajrzałem do kanału wydechowego głowic. Co się okazało pierwsza i to nowa głowica ma cały mokry jakby zaolejony kanał wydechowy. Reszta, tj. druga nowa i dwie regenerowane są suche. Na widocznej w kanale części prowadnicy zaworowej była czarna kropla, chyba oleju. Pojeżdżę trochę jeszcze, rozgrzeję dobrze ciągnik w pracy i sprawdzę, czy coś się jeszcze nie zmieniło. Jak myślicie ta 24 msc gwarancja obejmuje takie zjawisko i czy ktoś to uzna? Może gwarancja to tylko chwyt marketingowy?

#89 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 sierpień 2013 - 00:52

Części zamienne C-330 Pewnie obejmuje tylko musisz przeczytać warunki gwarancji. Znając życie silnik musiał być składany przez uprawnionego mechanika, może jeszcze z jakimś ich kursem albo coś podobnego, a fachowość tego montażu możesz potwierdzić za pomocą paragonu; f-v...

Edytowany przez romek6340, 02 sierpień 2013 - 00:55.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#90 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 06:33

Części zamienne C-330

Po tygodniu od remontu i kilku godzinach pracy ciągnikiem mam pewne spostrzeżenie. Dzisiaj wykręcałem kolektor wydechowy z 60-ki, bo śruba od kolana miała zerwany gwint. Widzę, że w kolektorze mokro. Było już ciemno, ale z latarką zajrzałem do kanału wydechowego głowic. Co się okazało pierwsza i to nowa głowica ma cały mokry jakby zaolejony kanał wydechowy. Reszta, tj. druga nowa i dwie regenerowane są suche. Na widocznej w kanale części prowadnicy zaworowej była czarna kropla, chyba oleju. Pojeżdżę trochę jeszcze, rozgrzeję dobrze ciągnik w pracy i sprawdzę, czy coś się jeszcze nie zmieniło. Jak myślicie ta 24 msc gwarancja obejmuje takie zjawisko i czy ktoś to uzna? Może gwarancja to tylko chwyt marketingowy?

To nie wina głowicy tylko zestawów naprawczych.
Jakie zestawy włożyłeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3180 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 22:01

Części zamienne C-330 Remont silnika z pominięciem głowic był robiony 2 lata temu. Założyłem oczywiście najdroższy zestaw ursus premium plus z tłokiem gorzyckim i pierścieniami primy. Niestety lub stety jedna tulej w zestawie była z Mahle Krotoszyn i założyłem ją na 4 miejsce. To nie wina zestawów, bo jak ściągałem głowice to nie było tego i kanały były suche. W tej chwili mokry kanał jest w pierwszej głowicy. 2 tłoki były mokre, bo wtryskiwacze lały. Okazało się, że pompiarz mnie wy....ł i założył stare rozpylacze, mimo iż dostał nowe. Dowiedziałem się tego teraz po 2 latach jak rozebrałem wtryskiwacze. teraz mam swój własnej konstrukcji próbnik mam z głowy oszustów. Domyślam się, że to może wina prowadnicy popychacza, ale zobaczymy. Za jakiś czas po dobrej robocie ciągnika znów zdejmę kolektor i sprawdzę co się dzieje.

#92 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 21:46

Części zamienne C-330

Panowie! Opony! Jaki producent i jakie ciśnienie pakujecie do środka?

To jak z tymi oponami?

#93 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 22:48

Części zamienne C-330 Opony 12.4X28 proponuję z Petlasa. Jestem z nich zadowolony w 99%. Powolne zużycie, cena też w miarę przyzwoita. Ten jeden procent na minus za to, że w ciągu tygodnia po założeniu wybuliło mi jedna oponkę. :D Co do części zamiennych to miałem styczność z częściami Ursus oryginał. Wydają się dobrej jakości m.in sprzęgło, blokada tylnego mostu, półośki tylne, kilka kół zębatych do skrzyni. Co do gumowych przewodów do chłodnicy to porażka, za długie i nie dopasowane na średnicę za równo do 30 jak i 60. Najbardziej podobają mi się takie pierdółki jak kraniki, przerywacz do kierunków, włącznik światła stopu, stacyjki, włącznik kierunkowskazów firm ,, no name". Ledwo kupi się taką część z sklepu a ona przed zamontowaniem już nie działa.

#94 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 12:42

Części zamienne C-330 jakie masz ciśnienie w gumach?

#95 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 19:45

Części zamienne C-330 Ja pompuję 1,2 bara zalecane do transportu. Do pracy w polu zalecane jest 0,8 - 1 bara , a tak pisze w książce napraw :D

#96 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 07:40

Części zamienne C-330 Jak bym miał kupić opony to tylko STOMIL.OLSZTYN.

#97 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 13:14

Części zamienne C-330 Stomilowskie są dobre do zużycia opon do poziomu 40% bieżnika. Potem strasznie je bierze. Sam ostatnio zauważyłem, że moje dość mocno schodzą od jakiegoś czasu a i czytałem wiele takich opinii. Rolnik277 polecał mi Petlasy, ja natomiast myślę, że gdyby trzeba było wymieniać a byłyby fundusze to ide w Mitasy

#98 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 19:38

Części zamienne C-330 Stoję aktualnie przed wyborem alternatora. Nie jestem jeszcze zdecydowany na zakup czy jeszcze dodzierać prądnicę, ale warto porozmawiać...
Pytanie brzmi: Jaki alternator? Magneton, Kwidzyń, czy imprtowany? Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem kiedy prądnica powie: dość. Może być to lada dzień.

#99 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 19:41

Części zamienne C-330 Najlepiej zakupić używany Elmot na auto-złomie za 50zł.Montowane były w Polonezach.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 19:58

Części zamienne C-330 A jaką mam gwarancję, że będzie działał idealnie jak nowy lub gdy dam go do regeneracji będzie tak działał? Nikt takiej gwarancji mi nie da... A mam zamiaru kupować czegoś co mi za chwilę padnie... Poza tym mi chodzi o jakość nie o cenę.

Edytowany przez Maniek1Excalibur, 06 sierpień 2013 - 19:58.