Skocz do zawartości

Zdjęcie

Części zamienne C-330

123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:28

Części zamienne C-330 To może nowy wątek: zawory wlotowe i wydechowe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Części zamienne C-330 Dzisiaj, 19:55
  •  

#42 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:08

Części zamienne C-330

Kolego Robert1100, piszesz że ten zestaw Mahle jest "cud miód". Mam taką nadzieję.
Właśnie jestrm po montażu tego zestawu MAHLE-Krotoszyn z tłokiem Gorzyckim, po ok.360 zł w mojej "30'-tce. :)

Kulawa_Kozo chyba tą głowicę kupiłeś w jakimś supermarkecie z uśmiechniętym robaczkiem . Swoją drogą, gdzie była kontrola wykonania?

Kupiłem w Agromie ...dużej hurtowni.W oryginalnym opakowaniu z wybitymi numerami oryginalnej głowicy.
Pudełko takie jak z tym niedzwiadkiem , a wyglada tak jak w Farm Expert.
Mogłem stara zregenerować i bym zaoszczędził 300zł i miałbym lux zrobioną i zawory dotarte .
A tak to na jesień musze ściągnąć ją jeszcze raz i zawież do jakiegoś szpeca by mi ją dopracował.
Bo po zamontowaniu jej ciągnik o 5% słabszy.

Kolego Robert1100, piszesz że ten zestaw Mahle jest "cud miód". Mam taką nadzieję.
Właśnie jestrm po montażu tego zestawu MAHLE-Krotoszyn z tłokiem Gorzyckim, po ok.360 zł w mojej "30'-tce. :)
Jednak początkowo pojawiło się małe pocenie olejem przy tłumiku. Teraz już to zanika. Dla porównania, na oryginalnym zestawie z lat 80. który został pewien czas temu zamontowany w tzw. S-15, wszystko spisywało się przy docieraniu idealnie. Te nowe są jakby trochę chropowatsze.

Czytałem gdzieś że te zestawy ZETOR PDC są teraz super i że nie ma wogóle pocenia jak sie je zamontuje.
A jak jest pocenie to olej przez pierścienie idzie do góry..........a co za tym idzie?.............kopcenie na niebiesko-czarno .

#43 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:43

Części zamienne C-330 A te panewki BIMET są do kupienia w sklepach z częściami zamiennymi, czy jedynie wysyłkowo przez internet ? :)
Czy dostępne w Grene lub Farmexpert, ktoś montował i czy są one dobrej jakości i właściwie wykonane, czy posiadają właśnie to oznaczenie "B" ? Ponieważ u mnie nie są juz dostepne. Te "oryginalne"URSUS-a są jakieś tanie w porównaniu do Bimetu. Szłyszałem, że BIMET już nie produkuje, a jednak jakieś są.

Kulawa_Koza to jeśli twoja głowica nadawała się do remontu,to niepotrzebnie kupowałeś nową. A jak obliczyłeś, że moć spadła o 5%? Może o 6. Dobre. ^^

Ten zestaw "Premium Plus" może być ciekawą propozycją, choć ja nie mogłem go znależć u siebie.

#44 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:30

Części zamienne C-330 No nie obliczyłem , tak napisałem ale różnica jest.
A no widzisz Mariuszku na błędach człowiek się uczy.
Teraz to co nowe to totalna chińszczyzna.....wszystko robią na od...dol.

#45 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 09:25

Części zamienne C-330 Jeżeli jest coś nie tak z towarem to masz prawo zwrócic, albo oddać na reklamację.
Klient placi, klient wymaga - ja się tego trzymam.

Co do zaworów - bo padł taki temat - to ja znam od dawna rzemieślnicze oraz polskie firmy Paradowski.
Teraz zauważyłem, że są już na rynku Oryginały Ursus:

http://farmexpert.pl...odukt10619.aspx

pewnie takie jak idą do głowic oryginalnych.
Nie trzymalem jeszcze w ręku.
W rolnictwie siła!!! :)

#46 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:21

Części zamienne C-330 A czy są zestawy naprawcze z tłokiem gorzyckim do C-330M, bo nie znalazłem?

#47 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:33

Części zamienne C-330 Witam
Od kiedy Chełmno przestało oficjalnie produkować oryginalne częśći Ursus?

#48 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:04

Części zamienne C-330 Maniek, ja to przyznam się szczerze, że pierwszy raz oglądałem zestawy do Mki w tym wątku :)
Nie miałem do czynienia :)

Na stronie Chełmna widać, że posiadali umowę licencyjną na oryginalne części Ursus od 2002 doku do chyba kwietnia 2012 - albo do 2011 roku, kiedy stali się spółką pracowniczą czy jakoś tak.

Edytowany przez pooch, 13 lipiec 2013 - 12:06.

#49 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 07:53

Części zamienne C-330 Jakie jeszcze mieliście części, które albo prędko zawiodły albo są warte polecenia?

#50 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:56

Części zamienne C-330 Dziwne pytanie :)

Ja od zawsze wychodzę z założenia, że idąc do sklepu, bądź kupując w sieci - nie biorę nigdy najtańszej opcji jeżeli mam wybór.
Rzadko kiedy zdarza mi się mieć przez to problemy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 12:32

Części zamienne C-330 Kulawa koza przypomnij sobie dokładniej czyje głowice kupiłeś. Czy to były te Ursus oryginał jak z poprzedniej strony z niedźwiadkiem i ligiem ursus, czy Ursus Chełmno z niedźwiadkiem i słoneczkiem, póki nie zabroniono im posługiwali się tym logiem. Może to była głowica z zapasów magazynowych. Sam w agromie dowiedziałem się kilka lat temu zanim wprowadzono części ursus oryginał, że głowice z Chełmna przychodzą jedne z dotartymi gniazdami a drugie nie. Pytam, bo w niedalekiej przyszłości chcem zmienić głowice w 60-ce i nei wiem co wybrać właśnie niesprawdzony Ursus oryginał czy znane Chełmno.

#52 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 17:13

Części zamienne C-330 Taką http://allegro.pl/c-...3339013442.html tylko do zwykłej C-330.
Popatrzcie na otwory wlotowe powietrza jakie są niedofrezowane tak samo jest z wylotowymi.

Tomek osobiście Ci radzę regeneracje starej głowicy.
Zaoszczędzisz kasę a przy okazji bedziesz miał solidnie zrobioną .stara i oryginalną głowicę.
Jak byś był z okolic Krakowa to mam zakład co robią super głowicę.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 15 lipiec 2013 - 17:26.

#53 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:06

Części zamienne C-330 Do Krakowa to mam prawie całą Polskę do przejechania. W Olsztynie są 2 zakłady wykonujące takie usługi. Myślę o nowych głowicach, ponieważ trzeba wymienić im zawory, gniazda, prowadnice zaworowe, gniazda wtryskiwaczy i sprężyny, bo przez 15 lat zdążyło to się wszystko zużyć. Do tego doliczyć koszt regeneracji ok 120zł za sztukę i wychodzi na to, że nowe wyjdą niewiele drożej od regeneracji.

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:24

Części zamienne C-330 No nie wiem czy regeneracja jest aż tak droga, na początku tego miesiąca zapłaciłem za to 160 zł.
Gniazda wtryskiwaczy były dobre.

#55 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:34

Części zamienne C-330 Pajączek ma racje.
Teraz robią takie buble że szok.Niby oryginał ....a sam się przekonałem.
Kupisz nową głowice , a jak się okażę to i tak ją będziesz musiał jeszcze dopracować.
Ja założyłem bo założyłem ale na jesień muszę ją ściągnąć i zawież do sprawdzenia i doprowadzenia tych gniazd do "normalności"

Nie rozumiem-----jak masz zuzyte gniazda wtryskiwaczy?????? Przecież tam się nic nie zużywa.
Dadzą nowe gniazda, prowadnice, zawory ....wszystko sprawdzą , zawory dotrą i nowa głowica się ukichać może przy dobrze zregenerowanej starej głowicy.

Takie moje zdanie.
A Ty zrobisz jak bedziesz uważał.

#56 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:47

Części zamienne C-330 Strasznie masz nieszczęśliwe doświadczenia.

I za każdym razem tej bublowatości ulegasz i tłumaczysz, ze tak musi być, że tak produkują, że dziadostwo do oryginałów wsadzają, o swoje się przy takiej wpadce (o ile faktycznie miała miejsce) nie upomnisz - tylko później głosisz wg mnie takie trochę herezje.

Ciężko mi w to uwierzyć, mając wielokrotnie do czynienia z cześciami i Zetora i Ursusa żeby przytrafily mi się takie akcje - ale jeżeli juz by sie przytrafiły - bym walczył o swoje ewentualnie starał się dociec dlaczego - czy to oryginał taki, czy ktoś zapakował w pudelko jakiś zamiennik czy co jeszcze.

Ja jutro prawdopodobnie zamawiam części dla sąsiada, będą to między innymi głowice do C-360, jakieś walki do skrzyni, szczeki i bębny.
Jeżeli uda się finansowo będą to oryginały, obejrzę, jak będziecie chcieli to zamieszczę foty.

#57 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:40

Części zamienne C-330 Pooch szkoda że nie zrobiłem fotki tej głowicy .głównie dolot i wylot.Ale na jesień jak ściągne głowicę to zrobię.
Zobaczysz jakie to oryginały teraz robią.

#58 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:07

Części zamienne C-330 No ja też tego nie rozumiem za bardzo, skoro kupiłeś głowicę i od razu widziałeś że nie jest taka jaka powinna być (nie do frezowana itd) to po co ją zakładałeś??? trzeba było reklamować i tyle, albo dają taką jaka powinna być a jak nie to niech oddają kasę, trzeba z nimi krótko...
I jeszcze druga sprawa robiąc remont nie robi się fuszerki, a piszesz że założyłeś ją bo założyłeś to po co robić takie coś żeby rozbierać po tysiąc razy???

#59 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:51

Części zamienne C-330 A dodatkowo założenie jakiegoś wadliwego podzespołu lub części może uszkodzić inne choć niekoniecznie, ale zawsze ryzyko jest. A koszty w takich sytuacjach rosną...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 06:40

Części zamienne C-330

No ja też tego nie rozumiem za bardzo, skoro kupiłeś głowicę i od razu widziałeś że nie jest taka jaka powinna być (nie do frezowana itd) to po co ją zakładałeś??? trzeba było reklamować i tyle, albo dają taką jaka powinna być a jak nie to niech oddają kasę, trzeba z nimi krótko...
I jeszcze druga sprawa robiąc remont nie robi się fuszerki, a piszesz że założyłeś ją bo założyłeś to po co robić takie coś żeby rozbierać po tysiąc razy???

Roki.
Biło mi lekko kompresje do chłodnicy .
Stąd wymiana głowicy, bo nie wiedziałem czy pęknięta czy może spod uszczelki idzie gdzieś kompresja.
A wież mi się nie chciało do roboty , wiec szybko kupiłem nową.
Zawory były całe w tym smarze , więc wziąłem to wszystko wyczyściłem z tego smaru , i jak wyciągłem zawory to zauważyłem te nie dofrezowania.
Wyczyściłem wszystko złożyłem i na próbę wlałem ropy do kanału wewnątrz ....a tu moment dookoła poci się w koło zaworu.
Pomyślałem .wyśle głowice reklamacja potrwa z tydzień , dwa lub więcej .
I jeszcze nie wiadomo czy uznają.
A miałem pilną robotę w polu więc założyłem na szybko.