Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Gdzieś czytałem, że do M-ki tuleje cylindrowe są dłuższe. Wątpię, że te co napisałem są do M-ki, ale nie jestem pewien. Wysokością różnią się o 0.5 mm więc do końca nie wiadomo. W nazwie nie ma dopisku "M".

 

A jak z głowicą, zaworami, popychaczami itp. Jak z jakością oryginałów Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Właśnie w nazwie jest, że są do M-ki :)

 

Zestaw naprawczy silnika do Ursus C-330M (czeski) 50000000

 

Nigdy nie miałem z Mką do czynienia, zobacz na tłoki - na tych do C-330 są wyżłobienia na zawory.

 

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Ja też osobiście miałem dylemat co włożyć . Tylko że ja do c360 no i postawiłem na te ursusowskie od farmexpertu no i jestem z nich zadowolony traktor ładnie pracuje cena przyzwoita i jakość też.

I zgadzam się z użytkownikiem @pooch że zetorowskie i ursusowskie to identyczna półka jakościowa z tego co wiem to najczęściej wkładane zestawy do ciągników :)

Także polecam oba te zestawy :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A o głowicach jest taka ulotka w necie :)

 

522642_492853130773086_136914920_n.jpg


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w nazwie jest, że są do M-ki :)

 

Zestaw naprawczy silnika do Ursus C-330M (czeski) 50000000

 

Nigdy nie miałem z Mką do czynienia, zobacz na tłoki - na tych do C-330 są wyżłobienia na zawory.

 

 

 

 

Zestaw naprawczy silnika do Ursus C-330 oryginał Zetor 938657

 

Nie chodzi mi o zestaw "czeski" tylko o "oryginał Zetor"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

No tak, ja rozumiem, ale w pytaniu dałeś 4 zestawy, w tym jeden opisałeś jako - Czeski (zapewne gorszy od Zetora) - mi chodziło o ten - że jst do EMKI :)

 

A ten Zetora to ja mam u siebie, tak jak napisałem wyżej :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A o głowicach jest taka ulotka w necie :)

 

522642_492853130773086_136914920_n.jpg

zakupiłem oryginalną głowicę do C-330 to brak słów!!!!!!!!!gorzej jak tragedia........wszystko od "siekiery" !!!!

zawory wsadzone na surowo!!! nie dotarte!! nie trzymaja wogóle!!! gniazda nie dofrezowane do konca.zostawiony rant na 1mm .pewnie po to by blokował wylot spalin.Ogólnie robią na odp....dol.

 

Ja jak bym miał zakładać zestawy naprawcze to tylko z tłokiem GORZYCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Widziałem, że narzekałeś, ale to na ZSM "Ursus" Chełmno.

Ta ulotka tyczy się głowic Oryginał Ursus (z niedźwiadkiem).

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Kulawa Kozo zdecyduj się czy głowice masz z CHEŁMNA czy ORYGINAŁ URSUS taki jak na ulotce powyżej bo to różnica.

Ostatnio mentlik jest z tym duży bo są dwie firmy z "Oryginałami Ursusa" :)

Ja już u ojca i szwagra montowałem głowice z ulotki i wszystko było ok. Nie zauważyłem wad które opisujesz. Za każdym razem oczywiście nowy zestaw uszczeleczek.

 

Co do zestawów do C-360 :

-TAQ - nie spotkałem się jeszcze na żywo

-Oryginał Zetor i Oryginał Ursus - jakość zadowalająca na podobnym poziomie

-Zestaw Ursus Premium z chełmna - niby ok ale raz pierścienie poleciały dużo za szybko

- Zestaw MAHLE Krotoszyn z Gorzyckim tłokiem - cud miód, ale obecnie praktycznie nie do nabycia za normalną kasę

Edytowano przez robert1100

Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Robert 1100 mówisz o tym zestawie?: http://www.agro-expe...ok-gorzyce.html bo nie pisze MAHLE tlyko "Premium Plus"

W tym przypadku nawet nie pisze, że tłok jeszt gorzycki, ale za tą cenę to już chyba tak: http://hurtowniaroln...tml#prettyPhoto

 

Natomiast co do głowic:

1. http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/c-330/glowica/glowica-kpl-c-330ursus-chelmno-3131.html#prettyPhoto

2. http://www.farmexpert.pl/glowica_silnika_kompletna_z_za_produkt11293.aspx

Może jeszcze jakaś inna?

 

Którą polecacie?

Edytowano przez Maniek1Excalibur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

To raczej nie jest Mahle tylko Chełmno bo oni oznaczają PREMIUM PLUS, ale głównie chodzi o to żeby ten tłok był Gorzycki.

Ceny ok 400zł to normalka bo bardzo mało tego jest na rynku części.

 

Co do głowic no to jak pisałem wyżej ..ta z farmexpert jest ok. O tej z chełmna kolega pisał że nie bardzo.


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robert1100, piszesz że ten zestaw Mahle jest "cud miód". Mam taką nadzieję.

Właśnie jestrm po montażu tego zestawu MAHLE-Krotoszyn z tłokiem Gorzyckim, po ok.360 zł w mojej "30'-tce. :)

Jednak początkowo pojawiło się małe pocenie olejem przy tłumiku. Teraz już to zanika. Dla porównania, na oryginalnym zestawie z lat 80. który został pewien czas temu zamontowany w tzw. S-15, wszystko spisywało się przy docieraniu idealnie. Te nowe są jakby trochę chropowatsze.

 

Kulawa_Kozo chyba tą głowicę kupiłeś w jakimś supermarkecie z uśmiechniętym robaczkiem . Swoją drogą, gdzie była kontrola wykonania?

 

A jakiego producenta są najlepsze panewki" nominalne" do silnika "30"-tki ? Ewentualnie na pierwszy szlif. Te, które obecnie włożyłem korbowodowe Mahle, wydają się nie być dużo lepsze od dotychczasowych spracowanych fabrycznych( grugość).Mierzyliście może je ostatnio? Innych nie ma u mnie w sklepie.

Te z Grene i Farmexpert-u o nazwie Bimet w cenie 55-60 zł (nominalne korbowodowe) dobre one są, czy tylko posługują się taką nazwą? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Jeśli chodzi o panewki to zdecydowanie BIMET polecam. Oryginał rozpoznajemy po wybitym "B" w kółeczku.

Ostatnio pojawiły się też panewki Oryginał Ursus tańsze od Bimetów ale nie miałem jeszcze okazji testować.

Edytowano przez robert1100

Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kolego Robert1100, piszesz że ten zestaw Mahle jest "cud miód". Mam taką nadzieję.

Właśnie jestrm po montażu tego zestawu MAHLE-Krotoszyn z tłokiem Gorzyckim, po ok.360 zł w mojej "30'-tce. :)

 

 

Kulawa_Kozo chyba tą głowicę kupiłeś w jakimś supermarkecie z uśmiechniętym robaczkiem . Swoją drogą, gdzie była kontrola wykonania?

 

 

 

Kupiłem w Agromie ...dużej hurtowni.W oryginalnym opakowaniu z wybitymi numerami oryginalnej głowicy.

Pudełko takie jak z tym niedzwiadkiem , a wyglada tak jak w Farm Expert.

Mogłem stara zregenerować i bym zaoszczędził 300zł i miałbym lux zrobioną i zawory dotarte .

A tak to na jesień musze ściągnąć ją jeszcze raz i zawież do jakiegoś szpeca by mi ją dopracował.

Bo po zamontowaniu jej ciągnik o 5% słabszy.

 

Kolego Robert1100, piszesz że ten zestaw Mahle jest "cud miód". Mam taką nadzieję.

Właśnie jestrm po montażu tego zestawu MAHLE-Krotoszyn z tłokiem Gorzyckim, po ok.360 zł w mojej "30'-tce. :)

Jednak początkowo pojawiło się małe pocenie olejem przy tłumiku. Teraz już to zanika. Dla porównania, na oryginalnym zestawie z lat 80. który został pewien czas temu zamontowany w tzw. S-15, wszystko spisywało się przy docieraniu idealnie. Te nowe są jakby trochę chropowatsze.

 

 

Czytałem gdzieś że te zestawy ZETOR PDC są teraz super i że nie ma wogóle pocenia jak sie je zamontuje.

A jak jest pocenie to olej przez pierścienie idzie do góry..........a co za tym idzie?.............kopcenie na niebiesko-czarno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te panewki BIMET są do kupienia w sklepach z częściami zamiennymi, czy jedynie wysyłkowo przez internet ? :)

Czy dostępne w Grene lub Farmexpert, ktoś montował i czy są one dobrej jakości i właściwie wykonane, czy posiadają właśnie to oznaczenie "B" ? Ponieważ u mnie nie są juz dostepne. Te "oryginalne"URSUS-a są jakieś tanie w porównaniu do Bimetu. Szłyszałem, że BIMET już nie produkuje, a jednak jakieś są.

 

Kulawa_Koza to jeśli twoja głowica nadawała się do remontu,to niepotrzebnie kupowałeś nową. A jak obliczyłeś, że moć spadła o 5%? Może o 6. Dobre. ^^

 

Ten zestaw "Premium Plus" może być ciekawą propozycją, choć ja nie mogłem go znależć u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No nie obliczyłem , tak napisałem ale różnica jest.

A no widzisz Mariuszku na błędach człowiek się uczy.

Teraz to co nowe to totalna chińszczyzna.....wszystko robią na od...dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Jeżeli jest coś nie tak z towarem to masz prawo zwrócic, albo oddać na reklamację.

Klient placi, klient wymaga - ja się tego trzymam.

 

Co do zaworów - bo padł taki temat - to ja znam od dawna rzemieślnicze oraz polskie firmy Paradowski.

Teraz zauważyłem, że są już na rynku Oryginały Ursus:

 

http://farmexpert.pl/zawor_wydechowy_c_360_oryginal_produkt10619.aspx

 

pewnie takie jak idą do głowic oryginalnych.

Nie trzymalem jeszcze w ręku.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Maniek, ja to przyznam się szczerze, że pierwszy raz oglądałem zestawy do Mki w tym wątku :)

Nie miałem do czynienia :)

 

Na stronie Chełmna widać, że posiadali umowę licencyjną na oryginalne części Ursus od 2002 doku do chyba kwietnia 2012 - albo do 2011 roku, kiedy stali się spółką pracowniczą czy jakoś tak.

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Dziwne pytanie :)

 

Ja od zawsze wychodzę z założenia, że idąc do sklepu, bądź kupując w sieci - nie biorę nigdy najtańszej opcji jeżeli mam wybór.

Rzadko kiedy zdarza mi się mieć przez to problemy :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj