Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszek_135

Biały olej w hydraulice Case 1390

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ostatnio zauważyłem że podczas zwożenia bel tur w Case 1390 nie chce ich podnosić. Zauważyłem tez że w hydraulice olej jest biały ( konsystencja przypomina śmietane) Po zgaszeniu ciągnika i chwili postoju tur dalej moze podnoscić. Co może być tego przyczyną? Może ktoś wie gdzie znajduje sie filtr od hydrauliki w tym ciągniku? Olej w hydraulice to Agro Stou 10W-40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Możliwe że układ hydrauliczny podsysa powietrze i olej się pieni. A pompa takiego oleju nie tłoczy prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić gdzie układ może zasysać to powietrze? Czy możliwe że przyczyną jest brudny, zanieczyszczony filtr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

kiedyś oglądałem IH 574 i on był z Danii chyba i miał zalany taki olej przypominający śmietane i właściciel twierdził że z takim kupił i na dodatek miał zapas takiego oleju w org. karnistrach... Wydało mi sie dziwne bo też byłem pewien że to stary olej z wodą czy czymś innym. Przy oglądaniu po jakichś 10 min. przestał działać ładowacz i podnośnik. Facet wszedł pod spód, wyjął filtr, przeczyścił, złożył i wsio grało. Może i u Cb jest coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też znalazłem juz kilka takich informacji, ze wyczyszczenie filtra mogłoby pomóc jednak nie moge go nigdzie znalezc. Byłbym wdzięczny za infromację gdzie on sie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo276    0

witam wszystkich mam 1390 case i jestem zadowolony z niego tylko mam problem gdzie sie znajduje lub powinien byc kranik zlewu wody z silnika oprocz tego w chlodnicy. bo problem jest taki ze spuszczajac wode z ciagnika przez chlodnice nie do konca spuszcza sie woda i wywala mi podczas mrozow korki od wody w bloku silnika bo z niego nie splywa do reszty woda prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie rozumiem po co ludzie leja wodę do chłodnic przecież na własne życzenie niszczą sobie silniki.

Ja nawet do c360 leje płyn chociaż trochę wywala korkiem to sie dolewa po troszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Duzo ludzi ma nieszczelne chłodnice lub gdzies tam im kapie to płynu by musie ciagle dokupywac a tak to zaleja z kranu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Poczytajcie co wyprawia tlen rozpuszczony w wodzie podczas pracy w układzie chłodzenia...

 

U mnie zimą prawie codziennie 3 ciągniki są uruchamiane,gdybym miał je zalewać wodą to spędzałbym na tym jakieś 30 min dziennie latając z konewką. W roku musiałbym z 100 razy to zrobić, a więc 50 r/h w roku licząc po 10zl za h pracy to 500 zl,

20l koncentratu kosztuje 200 zl można z niego zrobić 40l płynu który starczy na zalanie tych ciągników płynem chłodniczym.

Muszę doliczyć godzinę pracy, a więc 10zl

Przyjmując że należy zrobić to co 3 lata wychodzi nam 70zl rocznie. Na jeden ciągnik w roku już sobie policzcie ile to wychodzi.

Nieraz ludzie dziennie więcej na fajki wydają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj