Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwójny sznurek w prasie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:50

Podwójny sznurek w prasie Chciałem sie zorientować czy w prasie przeznaczonej do owijania 2 sznurkami da sie prasować jednym sznurkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwójny sznurek w prasie Dzisiaj, 19:10
  •  

#2 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:58

Podwójny sznurek w prasie U mnie e zwijarce NH 841 jest aparat na 2 sznurki, ale mozna owijac jednym tyle ze owijanie wydluza czas o 2x. Znajomy tez w zwijarce ale Krone 10-16 ma aparat na dwa sznurki, ale nie moze owijac na jeden gdyz sa tam dwie prowadnice ktore rozchadza sie na zewnatrz od srodka czyli jeden sznurek mniej polowa beli nie owinieta.
W prasie kostce odjecie jednego sznurka spowoduje razpadniecie sie snopka.

A tak lekko na OT, to polecam owijanie siatka :(

Honda - The Power of Dreams :)

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:02

Podwójny sznurek w prasie jaki sens ma owijanie na jeden sznurek gdy prasa może na dwa???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:05

Podwójny sznurek w prasie sensu w tym nie widze, bardziej mi to pod glupote podchodzi.
Kolega zadal pytanie to odpowiedzialem :(

Chociaz mi sie zdarzylo, owijalem na jeden sznurek bo drugiego braklo a nie chcialo mi sie do domu jechac

Honda - The Power of Dreams :)

#5 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:06

Podwójny sznurek w prasie Np. w prasach belujacych class 46 jak obwiazujesz na dwa sznurki to na jednym jak owiniesz to pól beli bedzie nie owinęte, wiec chyba na jeden sznurek nie da rady owinac zeby bylo dobrze, Zasada obwiazywania na dwa sznurki zalezy od rozwiazania konstrukcyjnego aparatu do obwiazywania,

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 09:51

Podwójny sznurek w prasie Dzięki za odpowiedzi dużo mi pomogły wiem że te pytanie mogło wydawać się co najmniej dziwne ale nie którzy nie posiadają 2 sznurków bo mają np mały areał i dlatego chciałem się dowiedzieć jak to jest w życzywistości.

#7 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 16:29

Podwójny sznurek w prasie Ale po co owijać jednym jak można dwoma chyba że braknie sznurka (lepiej wozić na zapaś), trzeba korzystać z wygody jak się ją posiada chyba że chcecie zamiast 3 godziny prasować to 4 albo więcej. :(
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#8 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:06

Podwójny sznurek w prasie a jak w prasie warfarma Z-543 uruchimic drugi aparat do wiazania sznurkiem.Obecnie chodzi jeden. Bo sa dwa ale serwis podlaczyl tylko jednego bo powiedzial ze drugi mi nie potrzebny. A z biegiem czasu widze ze troche za dlugo schodzi z owijaniem na 1 sznurek. A nie chce nic zepsuc i nie bardzo wiem jak do tego sie zabrac zeby dwa aparaty chodzily??

#9 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:22

Podwójny sznurek w prasie Hahaha to jakiś inteligentny serwisant był u Ciebie skoro stwierdził że drugi sznurek nie jest Ci potrzebny :lol: . Nie ma nic na ten temat w instrukcji, albo ktoś w twojej wiosce,okolicy nie ma takiej samej prasy żeby podjechać i zobaczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 24 maj 2011 - 20:33

Podwójny sznurek w prasie Z tego co mówił mi znajomy jak jeszcze posiadał takową prasę, to owijanie podwójnym sznurkiem było lipne. Prasa ta posiadała pojedynczą prowadnicę na 2 sznurki, z możliwością wiązania na jeden. I w zasadzie jeśli nie ma się 2 prowadnic to wydajność nie wiele wzrasta, a minusy są takie że belę się rozpadają i idzie bardzo dużo sznurka. Prasa była z 2007 roku, więc może nowsze mają inaczej.