Zaloguj się, aby obserwować  
ptaszyna

Bocian buduje gniazdo

Polecane posty

ptaszyna    170

Witam. Bocian zaczął budować gniazdo na czynnym słupie energetycznym i mam pytanie czy trzeba to gdzieś zgłosić lub coś zrobić żeby było gniazdo i prąd płyną bez przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Lepiej nigdzie nie zgłaszać bo przyjadą i je zwalą. A tak nawiasem mówiąc trochę za późno na budowę gniazda; u Mnie na słupie już są 4 młode i ćwiczą skrzydła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez beni226
      Mam w moim MF 3070 taki przewód w kabinie i nie wiem do czego on służy. Prąd w nim jest ale co do czego.W tej wtyczce są takie 3 wejścia na takie bloce.
       
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf4de57c54debed7.html
    • Przez RafZielak
      Witam.
      W związku z tym, że Kubota "zapomniała" o instalacji takowych gniazd w swoich ciągnikach, a przynajmniej w modelu M105S, a "nowa" prasa wymaga od nas doprowadzenia do niej min. 25 Amperów prądu musimy wyprowadzić gniazdo w standardzie DIN/ISO 9680 (standardowe dla większości zachodnich ciągników). Niestety szukając takich gniazd mam totalny mętlik w głowie bo niby standard standardem, ale nawet w obrębie jednej firmy (GRANIT/COBO) znalazłem co najmniej trzy podtypy i teraz pytanie czy one są między sobą kompatybilne czy nie? Czy Cobo będzie kompatybilne z Granitem? Jakiej wtyczki powinienem się spodziewać w naszym Viconie bo nie ma na niej nic napisane? Macie jakieś doświadczenie z takimi gniazdami? A może oprócz GRANITa/COBO są inni producenci tańszych i podobnej jakości lub droższych, ale lepszych gniazd tego typu?
       
      Gniazdo: 50751305135 + Wtyczka: 50751305635 - Teoretycznie to Granit powyżej 25 A (Ku temu się póki co skłaniam)
      Gniazdo: 50751305136 + Wtyczka: 50751305635 - Teoretycznie to Granit powyżej 25 A
      Gniazdo: 22725038100 + Wtyczka: 22725036200 - Teoretycznie to Cobo powyżej 25 A
      Gniazdo: 50751305113 + Wtyczka: 50751305543 - Teoretycznie to Granit max. 25 A
      Gniazdo: 22725036100 + Wtyczka: 22725036200 - Teoretycznie to Cobo max. 25 A
       
      Pozdrawiam
      RafZielak
    • Przez scoffer
      Wczoraj przejeżdżając obok gniazda bociana , znalazłem wyrzucone pisklę . Zostało wyrzucone z gniazda ok 30 minwczesniej , o czym poinformował mnie świadek zdarzenia.
      Jednak marnie bo marnie ale żyło.
      Zabrałem toto do domu , ulokowałem w cieplej kotłowni i nakarmiłem dżdżownicami wpychając mu je do gardła wraz z paroma kroplami wody .
      I tak do ok godz 22 .
      Dzisiaj rano ok 6 , idę sobie do bociana , będąc pewnym że oddal ducha , a tu niespodzianka ,bocian żyje .
      Biorę więc nazbierane wczoraj dżdżownice i próbuję go karmić , jednak ze dwie mi wypadły .
      Ta bestia , wstała na nogi i zaczęła sama je samodzielnie wydziobywać ze ściółki niczym kura.
      tym sposobem zżarł wszystkie posiadane dżdżownice , wydobywając z siebie serię różnych śmiesznych dzwięków .
      Bocian jest mocno podziobany , spadł z ok 8 m , ale ma zaskakująco duża chęć życia .
      Miał kto taki przypadek , bo fajnie by było uratować typowi życie.
    • Przez lasku124
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie szybkozłącza pod kiper. Mianowicie.. jakie najlepiej wybrać, bo jest ich sporo różnych.
      Myślę o złączu push-pull np, https://sklep.mizar.com.pl/szybkozlacze-euro-gniazdo-m18x1-5-gz-push-pull-p-16035.html ale nie wiem, czy da radę podpiąć pod nie zwykłe stare złącza z autosanek ?
      Liczę na szybką podpowiedź jakie kupić, by było uniwersalne i trochę posłużyło.

      PS, na jaki rozmiar gwintu wchodzi złącze w 360 ?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Halko, jutro chce uruchomić prase czy przewód nr 1 (głowny przepływ oleju) moze byc w tej samej sekcji gniazd co przewód nr 2 (podbieracz) ?
      Czy może należy go wpiąć w inne gniazdo?
      W instrukcji napisane, ze zle podlączenie grozi uszkodzieniem
       
      Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj