Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o porady

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek1996

Marek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:10

Proszę o porady Witam wszystkich Agrofotowiczów :)

Chciałbym was prosić o porady.

Jak mógłbym rozwinąć gospodarstwo? Gospodarstwo należy do mojego taty. Posiadamy łącznie z dzierżawami 9,5ha. Wszystko to obrabiamy Ursusem C-330 + maszyny rolnicze. Mój tata ma już 46 lat i chciałbym wiedzieć jak mógłbym z tatą rozwinąć nasze gospodarstwo? Klasy ziem to 3,4,5. W dzierżawę nie ma co brać bo jeśli są pola uprawne które stoją wolne to ugory....

Proszę o porady jak moglibyśmy się rozwinąć bo chęci do prowadzenia są ale jak to prawie w każdym gospodarstwie to się nie przelewa...

Pozdrawiam Marek :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proszę o porady Dzisiaj, 04:05
  •  

#2 Share Przems98

Przems98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane jest z rolnictwem

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:02

Proszę o porady Proponował bym wzięcie ok 8ha na ugorów w dzierżawę i zrobił z nich pola. Później zastanawiał bym się nad jakimś większym ciągnikiem do pomocy.

#3 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:17

Proszę o porady przedmówca dobrze mówi, weź około 10 ha tych ugorów, zrób z nich pola uprawne, pomyśl nad większym ciągnikiem, najlepiej 4x4, chcesz zająć się hodowlą ? masz jakieś bydło? jakie masz budynki ? moim zdaniem powinieneś zająć się hodowlą bydło mięsnego ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Soja jako składnik diet? zobacz »

•  

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:38

Proszę o porady najlepiej te ugory postaraj się kupić bo pole zrobisz i ci każe zejść właściciel szkoda roboty.

#5 Share Marek1996

Marek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:40

Proszę o porady Mam 6 sztuk bydła oraz 2 maciory i klacz :)

Posiadam 1 oborę. Jeśli zlikwiduję chlewy to wejdzie jeszcze 4-5 sztuk bydła. No i wiadomo stodoła. Ugory są zarośnięte i są położone na górach więc trudno je uprawiać ciągnikiem a o wjechaniu kombajnem nie ma mowy... Takie ukształtowanie. Tam gdzie warunki są korzystne to mają inni gospodarze a tam gdzie kiedyś uprawiali ręcznie to teraz zapuszczają pod lasy...

Edytowany przez Marek1996, 10 lipiec 2013 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:03

Proszę o porady oj to nie dobrze, że kombajnem się nie da, a żeby postarać się kupić te ugory po niskiej ceni, można powiedzieć jako nieużytki, zasiać nową trawę i używać ich pod wypas bydła mięsnego ? a tereny równe choćby do zboża, czy kukurydzy ?

#7 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:41

Proszę o porady ewentualnie można tam trawę posiać i kiszonka dla bydła albo za agroturystykę się weź jak góry blisko

#8 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:55

Proszę o porady paweł temat ciężki bo ze zwykłych upraw roślinnych na tym areale to nie wyżyjesz, co do ugorów to i u mnie innej ziemi dostępnej nie ma, tylko krzaki do karczowania a jak chcą sprzedać to po cenie ziemi uprawnej :( ale co lepsze kawałki to biorę i przywracam do uprawy.
Co do likwidacji trzody to nie spieszył bym się z tym tak, ja mam tylko 4 maciory i wszystko co od nich odchowam sprzedaje po okolicy bo tylko ja w promieniu kilku kilometrów się ostałem z trzodą.
Ludzie chętnie się zapisują na tuczniki bo to takie normalnie chowane na zbożu, parowanych ziemniakach i zielonce im inaczej smakują no i co ostatnio modne nie tucze zwierzątek chemią :)
Sprzedaje ciągle po 5,80 zł a ludzie nie narzekają że drogo bo i tak taniej jak w sklepie a widzą co biorą i od kogo.
Da się z tego wyżyć, a bydło mięsne ma mały minus, powoli rośnie a i ostatnio nie ma na nim tak dużego zysku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Marek1996

Marek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 07:43

Proszę o porady No właśnie. Teraz na zimę mam po 1,5 rocznym chowaniu jałówkę a na wiosnę byka :D Tyle że chowam go już ponad 1 rok... Ale można na tym zarobić. Mój sąsiad ma przeważnie po 10-13 sztuk bydła i sprzedaje można powiedzieć co miesiąc jedną sztukę :D