karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

benio1967    154

Tylko ogólnie,że przyjmą 60 tys wniosków w 1 turze,dochód gosp. do 10 tys euro i ma wzrosnąć o 20 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Tak dochód gospodarstwa do 10 tyś - tylko z tym wyjątkiem jak wystartujesz z pułapu 5 tyś to mus dobić do 10 tyś i wtedy wzrost ote 20 % tak to sie ma nie inaczej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Nie jest tak łatwo zdobyć te punkty  czym wyzej tym lepiej jest ... :D

 

przedstawie wielu nie nazbiera nawet 7 pukty a wymagane jst 10 min...

 

 

Modernizacja musi doprowadzić do wzrostu wielkości ekonomicznej gospodarstwa o minimum 20% i powyżej 10 tys. euro.

Jeżeli chcielibyśmy dokonać restrukturyzacji czyli wzrostu WEG musimy postąpić na jeden z trzech sposobów: zwiększyć skalę produkcji lub  zmienić profil produkcji. Skorzystanie z tego programu daje możliwość otrzymania premii w wysokości 60.000 zł (płatność w dwóch ratach 80% i 20%).

Kolejny wymóg wiąże się z obowiązkiem prowadzenia rachunkowości rolnej od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy do dnia upływu 5 lat od dnia otrzymania I raty płatności.  Atrakcyjna forma pomocy (premia 60 tys.) przyciąga rolników, należy pamiętać o realizacji biznesplanu i innych wytycznych, które łączą się z przyznaniem pomocy.

Budżet tego programu wynosi około  3,7 mld zł. Punkty określą kolejność przysługiwania pomocy. Aby skorzystać z pomocy w ramach programu należy zdobyć minimum 10 punktów, a im więcej ich zdobędziemy tym nasze szanse są większe.

Punkty możemy zdobyć miedzy innymi za:

wykształcenie i staż pracy – od 2 do 5 pkt;

uczestnictwo w unijnym lub krajowym systemie jakości żywności – 2 pkt;

rolnictwo ekologiczne – 4 pkt;

przynajmniej 1 ha roślin wysokobiałkowych – 2 pkt;

inwestycja budowlana w aspekcie prawa budowlanego – 2 pkt;

udział w szkoleniach – 0,5 pkt (maksymalnie 2 pkt);

korzystanie z usług doradczych – 0,5 pkt (maksymalnie 2 pkt);

udział w zorganizowanych formach współpracy producentów – 0,5 pkt;

przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych – 1 pkt;

przetwórstwo – 3 pkt;

udział zbóż w strukturze zasiewów mniejszy niż 66% – 0,5 pkt;

realizacja planu nawozowego – 2 pkt;

postęp biologiczny – 1 pkt;

organizacja produkcji – 1 pkt;

nowoczesne technologie – 1 pkt;

innowacyjny produkt – 1 pkt;

docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa od 1 do 5 pkt;

wiek rolnika poniżej 40 roku życia – 3 pkt;

inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu – do 5 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Już parę punktów widzę na starcie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ciekawe ile byś wydusił z mojego gospodarstwa .Wykształcenie nierolnicze ,żądnych szkoleń ekologii przetwórstwa i tp Jest 10 Tuz i 26 bydła mięsnego w tym 10 mamek ,za wiek bym dostał bo przed 40 Staż 2 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

to zależy jakie zobowiązania jesteś w stanie na siebie wiąć żeby się z nich wywiązać

i raczej nikt Ci tego nie powi

ale zdobycie 5 pkt za docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie jest wielkim problemem trzeba troszkę pomyśleć,

inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu raczej też nie problem,( chociaż 3 pkt)

wiek rolnika poniżej 40 roku życia  3pkt,

korzystanie z usług doradczych i udział w szkoleniach (raczej każdy korzysta więc jakiś tam pkt jest)

 

to mamy tak na szybko ok 12 pkt

 

 

 

wszystko można tylko trzeba policzyć  czy to się opłaci 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Ciekawe ile byś wydusił z mojego gospodarstwa .Wykształcenie nierolnicze ,żądnych szkoleń ekologii przetwórstwa i tp Jest 10 Tuz i 26 bydła mięsnego w tym 10 mamek ,za wiek bym dostał bo przed 40 Staż 2 lata

 

 

 

To jak jest troche bydła to nie lepiej sie modernizować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Modernizacja nie wchodzi w rachubę .To w moim przypadku po prostu się nie kalkuluje  ,bo niby w co mógłbym zainwestować ,bydło cały rok na zewnątrz ,teraz maja wiatę ale na przyszła zimę to do wiaty wstawię maszyny bo bydło wcale do nich nie wchodzi ,W poprzednie zimy to we wiacie były może po trzy noce a tak to siedzą w lesie i tam dostają jedzenie. A od początku maja do dziś są na pastwisku. Mam sprzęt to zbioru siana ,prasę rolująca i resztę bambetli potrzebnych do zbioru 400 bali na zimę ,co prawda w zaawansowanym wieku ale  mnie to wystarcza żeby jednoosobowo wszystko zrobić na czas Wiec nie bardzo widzę na co miałbym wchodzić w modernizacje Docelowo ma byc 20 mamek z przychówkiem i cel ten będzie osiągnięty w przyszłym roku A takie 60 tys to może bym na coś wydał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

"przynajmniej 1 ha roślin wysokobiałkowych"

 

to ma byc na dzien skladania wniosku zasiany czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

 

    nie to masz się zobowiązać że co roku przynajmniej 1 ha będziesz siać wysokobiałkowe 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Zastanawiam się nd wielpma uprawami bo takie posiadam, ale jest coraz gorzej , wypowiem się tak. Uprawa warzyw ma się coraz gorzej udaje się zarobić coś co 3 lata taka jest prawda jak ktoś jest w temacie to wie oco chodzi. Pszenica nie naj lepiej jest cenowo zaleznosci od regjonu Polski , teraz warzywa kapusta , seler , por  itp... jak fasola i wiele inych niema zarobku to wegetacja tak można  poprostu nazwać...Jak tego mało to Rosja dostała zielone swiatło na dostarczanie kurczaków do Uni to nasze fermy padną , a to pociognie powaznie zanizeniem cen pszenicy kokurydzy . Powiem jeszcze jak Amerka dokada sie z Rosja i zniosa poniedzy soba ebargo to my padniemy tym bardziej... Rosja staje sie coraz bardziej samo wystarczalna a my komu to spszedamy jak niema komu... Skupy takie jak spady jabłek po , 14 gr to koszmar seler po 0,30 gr i wymogi szalone z porem to samo poprostu wszystkiego za duzo... A  ukrainy sprowadzaja wszystko ,,, mlko cenowo kuleje , świnie tak samo jaja też teraz dojda kurczaki to juz całkiem klapa będzie , bo zaraz jakiegos haka znajda ze sa skarzone bo beda włazic w łaski rosi ... Takie panstwa jak Niemcy , Francja i typ, a my zostaniemy na lodzie tego się obawiam. Teraz co podac w biznes planie do programu RMG  by nie wpakowac się w bagno bo jak przewidziec co będzie za 4 lata jak nie wiadomo co będzie za rok... Dodam jeszcze TEN ARTYKUŁ...

 

 

Prawnik Aleksiej Kuriennoj, przedstawiciel ukraińskiej nacjonalistycznej partii Svoboda, jednego z czołowych filarów Majdanu oświadczył, że rozpoczyna prace nad projektem ustawy, która przewiduje uznanie tzw. Zakerzonia za terytorium etnicznie ukraińskie i okupowane przez Polskę.Jeśli zostanie przyjęty, będzie stanowił podstawę do żądanie przez Kijów zwrotu tych przygranicznych terenów. Zakerzonie obejmuje ziemie od Białej Podlaskiej, przez okolice Chełma, Hrubieszowa, Przemyśla, aż po Bieszczady. Co otym myśleć co się dzieje ...

 

http://newsweb.pl/20...sla-i-rzeszowa/

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 

    nie to masz się zobowiązać że co roku przynajmniej 1 ha będziesz siać wysokobiałkowe 

 

 

pewne to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Pewne pomysl jakby było ze masz w 1 roku zasiac ten 1 ha to kazdy by sie deklarował bo bys zasiał na 5 czy 6 klasie zaorał i nie dosc ze masz punkty to jeszcze bys dobrze na tym wyszedł a jak co roku 1 ha siac to juz nie kazdy bo nikt nie bedzie hektara pola marnował tylko dla punktow a jak ktos nie ma jak tego wykorzystac to tym bardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48

Nabór wniosków raczej w tym roku czy w pierwszym kwartale przyszłego? Na co ogólnie można przeznaczyć kasę z RMG ?(konkretne przykłady). Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

raczej I kwartał (jak nie później)

 

na co?  hmmm troszeczkę poczytać

w załączniku rozporządzenie rmg tam wszystko jest napisane

D2015000181301.pdf

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Ciekawe rozporządzenie ale co naj ciekawsze to jest co podałem...

 

§ 13. 1. Kolejność przysługiwania pomocy jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku o przyznanie pomocy, dołączonych do niego dokumentach oraz kontroli administracyjnej. Dokonanie przez podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy zmian we wniosku o przyznanie pomocy lub w dołączonych do niego dokumentach po upływie 20 dni od dnia zakończenia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy nie ma wpływu na kolejność przysługiwania pomocy, z wyłączeniem przypadku, gdy taka zmiana powoduje zmniejszenie liczby punktów. 2. W pierwszej kolejności pomoc przysługuje podmiotom ubiegającym się o przyznanie pomocy, które uzyskały największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy uzyskał co najmniej 10 punktów. 3. W przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy, które uzyskały taką samą liczbę punktów, o kolejności przysługiwania pomocy decyduje wielkość ekonomiczna gospodarstwa, o której mowa w § 6 ust. 3, PRZY CZYM PIERSZĘNSTWO UZYSKANJU POMACY  MA  GOSPODARSTWO  O MNIEJSZEJ WIELKOSCI EKONOMICZNEJ. 4. W przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy, które uzyskały taką samą liczbę punktów i wskazali w biznesplanie identyczną wielkość ekonomiczną gospodarstwa, o kolejności przysługiwania pomocy decyduje wiek podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy, przy czym pierwszeństwo w uzyskaniu pomocy ma operacja realizowana przez młodszą osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No i co tu takiegi niezwykłego ? wiadomo ze dadza temu co ma wielkosc np 4000 i zobowiazuje sie podniesc do 20000 niz temu co ma na starcie 8000 i tez bedzie chciał do 20000 bo ten 1 sie musi bardziej wykazac i lepiej wydac kase a po 2 to jak mowi nazwa Restrukturyzacja małych wiec wiadomo ze mniejszy dostanie a sredni nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/oddzial-a-nie-biuro-powiatowe-arimr-obsluzy-rozwoj-gospodarstw-z-prow,68274.html

 

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/restrukturyzacja-malych-gospodarstw-zostanie-w-powiatowej-arimr,68398.html

 

coś tam się w końcu ruszyło

więc może jednak w I kwartale będzie nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj