Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 19:04

Będzie spokojnie albo w tym lub na początku 2016 tylko wymogi są ogromne żeby to dostać to trzeba uzyskać zwyżkę powyżej 20 tyś euro by być konkurencyjnym kasy mało a chętnych bardzo dużo...Najwięcej punktów pozyskać i tu są promowani młodzi rolnicy przed 40...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 20:07
  •  

#1802 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 19:58

Kolego widze ze jesteś na to strasznie napalony.

Musze ci powiedziec ze rozmawiałem z gościem i sam mi powiedział ze jesli teraz ktoś wykaże np 8500 euro to musi duzo sie nagłowić zeby dojść do 20tys euto i to utrzymać

Sam gość z arim mówił ze wymogi dali jakby 600tys tej dotacji było co za te 60tys kupisz 3ha ludziej ziemi ??

Bynajmniej u nas tyle możesz kupic i co niby ta ziemia ci da ten kosmiczny wzrost ??

Wezcie kartke ołówek i sobie przeliczcie wychodzi na to ze nawet jak kupicie ziemie to musicie trzymać z 8 byków wiecej niz teraz albo z 50tuczników co przy cenach obecnych wiazanie sie na 5 lat jest głupota totalna ale co kto lubi.

A to pitolenie przed 40 beda promowani ok zgadazam sie tylko jak mi powiedził doradca kto rozsadny jak jest przed 40 bedzie szedł w takie bagno jak można wziąć młodego rolnika i to juz 100tys z czego 30tys nie musisz sie rozliczac wiec jaby masz dla siebie no wykazac wzrost tylko o 10%

To chyba warto pujść na kurs albo do 2 letniej szkkoły za kase gdzie kazdy zdaje ?

Ja byłem napalony ale jak pogadałem z kompetentnymi osobami to mi przeszło ale jak tam kto uważa

#1803 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:08

tylko że na młodego próg startowy jest wyższy i też musisz wykazać wzrost

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:18

próg progiem i wzrost wzrostem ale jest masa osób przed 40-stką które mają gospodarstwo dłuzej niż rok no i po ptakach, to jest najgorszy haczyk w MR....

#1805 Share DumDum

DumDum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:26

Musze ci powiedziec ze rozmawiałem z gościem i sam mi powiedział ze jesli teraz ktoś wykaże np 8500 euro to musi duzo sie nagłowić zeby dojść do 20tys euto i to utrzymać

Witam. Nie siejcie paniki wokół i nie rozgłaszajcie nieprawdziwych informacji. Żeby spełnić warunki programu trzeba wykazać zwyżkę produkcji na co najmniej 10tyś SO i minimum 20% /a nie tys. euro/. Więc mając obecnie SO na poziomie 8500 trzeba wykazać zwyżkę na SO 10200 i wszystko gra. Co do innych wymagań rzeczywiście nie jest to poprzednia niskotowarówka z lat 2005-2006 ale właśnie z tego powodu lekkiego rozdawnictwa i przep....nia wielu mln. złotych uważam, że wymagania muszą być.

Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

#1806 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:08

Tylko ze wtedy dostaniesz 1 punkt na 5 poczytaj rozporzadzenie  i zastanów sie czy sa to realne wymagania jak za ta kase

#1807 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:45

Jak ktoś myśli że jak przekroczy 20 %  to wystarczy to się mocno myli powyżej 20 tyś euro to jeszcze nie daje szansy na załapanie się bo za mało kasy jest ci co zamierzają zwiększyć tylko o 20 % to szkoda zachodu waszego poważnie mówię...

#1808 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] galan99 kolego o czym piszesz ?

I love salsa

#1809 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:59

O tym piszę że zwyżka tylko o 20 % powyżej 10 tyś euro by się załapać to za mało jest kasy by tacy dostali ci co pozyskają, próg powyżej 20 tyś to jeszcze niema gwarancji że się dostanie bo chętnych jest kilka razy więcej   jak kasy... To nie nisko towarówka...

#1810 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:30

Zważ ,że są wymogi i znakomita większość  chętnych odpadnie czy im się to podoba ,czy nie .A co zwyżki ,to te 20 % to minimum i to jest wymóg konieczny ,a co dalej ,to każdy sam musi wiedzieć .Gdzie Ty wyczytałeś ,że to musi być zwyżka do 10 tyś ,czy 20 tyś euro ??? .Nie ma rozporządzenia i te Twoje wpisy to teoria spiskowa jest z całym szacunkiem .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 31 lipiec 2015 - 07:26

no właśnie, mówią że chętnych jest o wiele więcej niż kasy ale to chętnych co mają 2 czy 3 hektary i marzą o wielkiej kasie z unii, tacy nie mają startu nawet przy tych wymogach ale oczywiście są we wszelkich statystykach uznawani jako kandydaci do programu :lol: nigdzie nie ma że musisz 20tys przekroczyć tylko conajmniej 10 i zwyżka ma być o te 20% minimum od wartości z jaką startowałeś. oczywiście im większy wzrost tym więcej pkt dostajesz ale tu też jest haczyk bo dobry doradca napisze ci piekny biznesplan ze zwyżką z4 na 15tys powiedzmy tylko że papier wytrzyma wszystko a gospodarstwo już nie wiec trzeba sie dobrze najpierw zastanowić i REALNIE podejść do wszelkich kalkulacji żeby nie obudzić się z reką w nocniku gdy dotację trzeba będzie oddać. przejechać się można szybko, napiszesz w planie że dostawisz 10 mlecznych i pnie się SO w górę ale niech popadnie dwa lata suszy, mało paszy tak jak teraz musisz krowy sprzedać i po ptakach. Nikogo nie chce zniechęcać bo nie o to tu chodzi tylko chłopaki róbmy wszystko z głową i kalkulujmy na chłodno bo unia daje ale nikt jużgłośno nie mówi że co da to i odbiera innymi drogami :blink:

#1812 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 18:21

Czytam to rozporządzenie i paru rzeczy nie rozumiem np. obliczania wyjsciowej i docelowej wielkości ekonomicznej gospodarstwa w przypadku uprawy roślinnej bierze się pod uwagę uprawę w plonie głównym (roślina która ma njdłuższy okres wegetacji) czyli gdy uprawiam kilka rodzajów warzyw to liczy się tylko jedno ??Jak to jest niech ktoś wyjaśni.

#1813 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 10:10

To takie proste w Polsce podaje się działkę 0,10 ary do systemu dopłat i wyliczenia w kalkulatorze...To jak masz papryka 0,10 ary i truskawka 0,10 ary por 0,50 ary to wszystko podstawiasz a kalkulator wylicza... Niema nic trudnego...

#1814 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 12:51

Też   tak myślałem dopóki nie przeczytałem $6.3

#1815 Share EuroPlan

EuroPlan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 14:24

Witam,

W projekcie rozporządzenia jest kryterium, która zdecydowanie zawęża potencjalną grupę Beneficjentów. Nie jest to kryterium punktowe. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piszę wnioski w ramach PROW 2014 – 2020, zapraszam serdecznie do współpracy

EuroPlan Dotacje UE, siedziba ul. Partyzantów 22, 28-100 Busko-Zdrój, tel: 506 441 121

Edytowany przez EuroPlan, 13 sierpień 2015 - 14:24.

#1816 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 16:19

Taa.to kryterium nazywa się "plecy"

#1817 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:03

Witam,

W projekcie rozporządzenia jest kryterium, która zdecydowanie zawęża potencjalną grupę Beneficjentów. Nie jest to kryterium punktowe. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piszę wnioski w ramach PROW 2014 – 2020, zapraszam serdecznie do współpracy

EuroPlan Dotacje UE, siedziba ul. Partyzantów 22, 28-100 Busko-Zdrój, tel: 506 441 121

Kolego wszelkie plany ,czy kryteria możesz sobie na księżyc wysłać delikatnie mówiąc .Nie ma RGR i nie będzie ,a kiedy ogłoszą ewentualny nabór ,to nawet w centrali nie wiedzą .Dziś dzwoniłem i mówili ,że coś może ruszy się w 2016 ,a możliwe ,że i 2017 .Nie mają kasy  tak mi powiedzieli .

I love salsa

#1818 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:14

Kolego za przeproszeniem nie opowiadaj bajek bo ruszy  tylko martw się byś choć w połowie sam spełniał wymogi mam lepsze wtyki i wiem wszystko i pozdrawiam amatorów... 

#1819 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:58

Kolego galan99 nakreciłeś sie na to 60tys jak nie powiem co

Byłem w agencji sprawa ucichła nic nie wiadomo kiedy co bedzie i jak bedzie wygladać jeden pan nawet wspominał o poprawkach w wytycznych wiec ....

A po 2 to było słychać o programie czy to w tv czy internecie a nawet prasie a teraz nic

I kolego za przeproszeniem jeśli nikt nic nie wiem to niby skad ty masz coś wiedzieć bez urazy ale nie wciskaj kitu o wytkach itp

i nie nazywaj innych rolników amatorami bo  jak sie ma łeb na karku to nie czeka sie jak ty tylko na gotowa kaske z UE a ponadto jesteś chyba jedyna osoba w tym temacie napalona na ta kase

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 22:20

Kolego za przeproszeniem nie opowiadaj bajek bo ruszy  tylko martw się byś choć w połowie sam spełniał wymogi mam lepsze wtyki i wiem wszystko i pozdrawiam amatorów... 

Co Ty kolego za farmazony wypisujesz .Napiszę wprost ploty rozsiewasz ,a te Twoje wtyki to chyba jakieś wczorajsze i lej daj sobie luz z nimi ,bo wywiodą Cię do lasu hehe .Amatorem sam jesteś i nawet do pięt mi nie dorastasz z całym szacunkiem .

I love salsa