Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 12:21

Żeby wystartować w tym programie to jest pierw do 10 tyś euro start. Ale czytać dokładnie wszystko bo każdy punkt ma znaczenie.                                                               Pozycja 13  punkt 5  docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa                                                                                                                                                               a ) więcej niż 20 tyś. euro przyznaje się - 5 punktów                                                                                                                                                                                            B) więcej niż 16 tyś. euro i nie więcej niż 20 tyś euro przyznaje się - 3 punkty                                                                                                                                                    c) więcej niż 12 tyś . euro i nie więcej niż 16 tyś euro przyznaje się - 1 punkt                                                                                                                                                      Teraz tak ważne jest pozyskać jak najwięcej punktów jak już ci pisałem że i lata rolnika się liczą jak nie ma 40 lat ma punkty - 3.                                      

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 13:56
  •  

#1782 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 13:27

To kto będzie miał najwięcej punktów to dostanie czy będzie się liczyć pomysłowość w biznesplanie na wykorzystanie tych środków.

#1783 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 14:37

Na tym jednak nie koniec – o kolejności rozpatrywania wniosków decydować będzie lista rankingowa utworzona na podstawie kryteriów punktowych. Żeby pomoc mogła zostać przyznana, wniosek będzie musiał nazbierać przynajmniej 10 punktów przyznawanych miedzy innymi za następujące kryteria:

• kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy – max. 5 punktów,
  • uczestnictwo w systemach jakości produktów rolnych i środków spożywczych – 2 punkty,
  • produkcja ekologiczna – 4 punkty,
  • produkcja roślin wysokobiałkowych – 2 punkty,
  • inwestycja budowlana – 2 punkty,
  • uczestnictwo w szkoleniach lub korzystanie z usług doradczych – do 2 punktów,
  • przygotowywanie produktów do sprzedaży – 1 punkt,
  • przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie – 3 punkty,
  • uczestnictwo w grupach producentów – 2 punkty,
  • inwestycje służące ochronie środowiska – 5 punktów,
  • docelową wielkość ekonomiczną gospodarstwa – do 5 punktów,
  • wiek wnioskodawcy – nie więcej niż 40 lat – 3 punkty.

Ponieważ trzeba liczyć się z dużym zainteresowaniem tą formą pomocy może się jednak okazać, że wymagane 10 punktów nie wystarczy jednak do „załapania się” na premię. Warto więc zaplanować w biznesplanie takie inwestycje, które dadzą dodatkowe punkty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1784 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 14:56

A jest już jakaś konkretna data przyjmowania wniosków.Nie sztuka napisać biznesplan pod punkty.

#1785 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 14:57

Konkretnego terminu nie ma. Jest informacja z MRiRW o wrześniu.

#1786 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 15:39

Przed wyborami będzie nabór, trzeba będzie zaświadczenie z urzędu skarbowego że nie prowadziło się działów specjalnych i nie prowadziło zarobkowania po za rolniczego. Tak samo z KRUS  zaświadczenie o ubezpieczeniu i nie pobiera się renty. Mnie interesuje jeszcze trzy  działania. 

• uczestnictwo w systemach jakości produktów rolnych i środków spożywczych – 2 punkty,                                                                                                                      
  • inwestycje służące ochronie środowiska – 5 punktów,                                                                                                                                                                               
  • przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie – 3 punkty. Kwaszenie ogórków bo uprawiam 2 ha...

#1787 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 15:50

To jak swego czasu byłem za granicą na zarobku i posiadałem już gospodarstwo to już odpadam?Dodam że byłem legalnie i brałem z Zusu a1.

#1788 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 16:02

• przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie – 3 punkty. Kwaszenie ogórków bo uprawiam 2 ha. Na tym działaniu polegnę za duże wymogi sanepidu .Na pewno i nie polecam ekologi bo mego sąsiada już kontrole wyprowadzili z równowagi, a produkt wcale niema wysokiej ceny... Do pozostałych punktów to wyłapie wszystkie...

#1789 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 17:32

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Wedlug mnie to jest tak pogibany program, ze az sie odechciewa. Zeby dostac 60 tys. to trzeba spelnic tyle wymogow jakby to mialo byc przynajmniej 600 tys. To nie jest dofinansowanie gospodarstw niskotowarowych, ze kupil ktos plug i bylo po sprawie. Tutaj napewno beda wzmozone kontrole, bo unia za darmo nic nie daje. Ale to thlko moje zdanie.

#1790 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 18:40

Napisaliście już 88 stron i nic z tego nie wynika każdy pisze ze będzie tak czy tak czyli tak jakby naprawdę było dobrze dla niego żeby się załapał. Też tak miałem ale już mi przeszło bo  i tak raczej z tego nic nie będzie, a jak będzie to raczej się nie załapie tak jak 90% marzycieli którzy wypowiadają się w tym temacie, A na dzień dzisiejszy powiem wam tyle. rozmawiałem ze znajomym z Arimr jak to będzie wyglądało i kiedy ma ruszać . to powiedzial że nikt nic nie wie jake będą warunki, zasady ile trzeba mieć ha czy do 10 czy powyżej 10 nie mają kompletnie żadnych wytycznych. co do terminu to najszybszym kiedy to ma ruszyć to jest styczeń przyszłego roku ale to też nic pewnego bo jest to tylko planowany termin a u nas i tak zawsze wychodzi inaczej. Także tak to wyglada. Ale pomarzyć nikt nie może zabronić, więc piszcie sobie dalej , planujcie, dzielcie wirtualną kasiorę jak wam to poprawi samopoczucie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 14 lipiec 2015 - 18:58

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] magnum123 kolega ja widzę ,że ty nic lepszy nie jesteś od tzw marzycieli ,jak nazwałeś wypowiadających się na tym forum .Dla mnie najwięcej liczy się termin ,a widzę jest bardzo odległy .Te wstępne wytyczne są bardzo uciążliwe ,ale sądzę ,że ktoś się załapie na ten program o ile będzie .

I love salsa

#1792 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 20:51

Dzwoniłem do ODR tak było zawsze i tak będzie dalej ale jak ukaże się do kłady kalkulator na zboże było coś 1500 z 1 ha .

"Kalkulator" będzie do wielkości ekonomicznej a nie do udokumentowania sprzedaży. Wyraźnie w projekcie mowa o fakturach vat i vat rr. Albo źle zrozumiałeś odr albo kit Ci wcisnęli.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#1793 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 lipiec 2015 - 22:11

ja się nie kwalifikuje bo jestem ubespieczony w krus na wniosek

a trzeba a być ubespieczonym z mocy ustawy  i co najmniej 24 miesiące przed złożeniem wniosku

#1794 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 lipiec 2015 - 23:04

przeczytałem rozporządzenie do działania restrekturyzacja małych gospodarstw 

wymogi wymogi i wymogi dla lubiących biurokracje do przejścia

nie dziwie się minrol ze takie warunki stawia bardzo mała ilość srodków jest przeznaczona na to działanie

niecałe   5% rolników może skorzystc z tego działania obliczyłem w stosunku do wniosków obszarowych

zastanawiającym sa terminy rozpatrywania i badania wniosków arimr potrzebuje na to 180 dni   a na płatność dodatkowe 90 dni czyli trzeba uzbroić się w cierpliwosc

#1795 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 17:11

Młody rolnik może nabywa ziemie zmiana prawa wszystko legalnie na powiększenie gospodarstwa i brać kredyt państwo pomoże. Mam nadzieje że w programie RMG zakup ziemi na powiększenie gospodarstwa też będzie priorytetem że w tedy nastąpi  znaczna dochodowość gospodarstwa.Zachodzą znaczne zmiany w przepisach...

#1796 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 12:34

z restrukturyzacja mozna nabywac ziemię jak w młodym rolniku? z tego rozporządzenia chyba nie ma zakazu w restrukturyzacji?

ten krus 24 msc da sie obejsc? :(

#1797 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 15:45

Cisza coś powiadają o wrzeniu że ma być program RMG  jak będzie zobaczymy...

#1798 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 27 lipiec 2015 - 18:24

Byłem się pytać w ARiMR co się ruszyło w tej kwestii .To znajomy się zdziwił i powiedział ,że cisza .Może w połowie sierpnia coś będzie więcej wiadomo .Na moje to specjalnie tak przeciągają byle ,jak najmniej się załapało osób .Ja też nie mogę czekać .Rodzicom emerytury co miesiąc uciekają ,a krus też trzeba płacić .

I love salsa

#1799 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 12:06

Dziś zapodali w Agro biznesie że nabór wniosków na Restrukturyzacje Małych Gospodarstw  to listopad grudzień a trzeci wariant to nowy rok...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 17:52

Nic nowego w zeszłym roku też dużo obiecywali bo miało na zeszłe święta ruszyć a tu na te nic z tego nie będzie.