Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2297 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 08:09

Popatrz w paragraf 2. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 01:23
  •  

#1762 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 08:34

Tu jet kto ma prowadzić   księgi rachunkowe jak sprzedawać z gospodarstwa  strona 3 ale czytać wszystko napisane... Podaje link...                                                                                                                                  

http://www.farmer.pl/finanse/mf-sprzedaz-bezposrednia-to-dzialalnosc-gospodarcza,57873.html

#1763 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 12:53

Mnie to interesuje jak z tym sprzętem używanym bo pisze ,że może być ale nie ma ilu letni ma być.

Pozycja 5 poniżej punkt 3 Działania o których mowa w ustawie 1 pkt 2 NIE MOGĄ DOTYCZYĆ ... i mamy 3 wers Zakup lub leasingu używanych maszyn i urządzeń i wyposażenia... Czyli nie można UŻYWANYCH MASZYN tylko nowe maszyny i urządzenia...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share Adas164

Adas164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 13:12

Witam

a jaki jest okres na dojście do określonego SO czy nie pisze czy gdzieś przeoczyłem :?

#1765 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 12 lipiec 2015 - 13:56

Jedyny problem, jaki mam to te punkty wychodzi mi max. 7 nie wiem jak to liczyć, bo gospodarstwo mam przepisane na siebie już od 20 lat a pracuje w nim od urodzenia praktycznie ale nie mam jak tego udowodnić  za to są punkty czy nie bo nie wiem a wy jak sobie obliczacie te punkty.

#1766 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 14:19

Pozycja 13. punkt 5 docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa                                                                                                                                                                  a) więcej niż 20 tyś . euro przyznaje się 5 punkty                                                                                                                                                                                                b 

c

podpunkt 6 jeśli w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy nie ma więcej niż 40 lat przyznaje się - 3 punkty                       Pozycja 14 punkt 2 i punkt 5 w pierwszej kolejności pomoc przysługuje podmiotom ubiegającym się przyznanie pomocy którzy uzyskali największą liczbę punktów             To jest bardzo ważne                                                                                                                                                                                                                                         Pozycja 16 i 17 -18 -19-20 i tak do pozycji 24 też bardzo ważne                                                                                                                                                                         Biznes planie jak będzie zadeklarowane czym szybciej będzie wykonane założenia tym lepiej to wszystko w pozycjach od 16- do 24 jest napisane...                                       Mi wychodzi koło 17 punktów już ...

#1767 Share Adas164

Adas164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 14:40

Galan99

to ładnie pisze ale też trzeba mieć zdrowy rozsądek żeby nie było żebyś nie oddawać pieniędzy

ale czy ktoś się porwie np z z 10  SO na ponad 20 SO:?  przecież nie wiadomo co może być za pół roku :? żeby mieć 5 ptk ;?

#1768 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 18:53

Witam

a jaki jest okres na dojście do określonego SO czy nie pisze czy gdzieś przeoczyłem :?

Masz 3 lata od wypłaty pierwszej raty pomocy na zrealizowanie założeń biznesplanu w tym osiągnięcia wzrostu wielkości ekonomicznej do poziomu co najmniej 10 tys. euro i wzrostu tej wielkości o co najmniej 20 % w stosunku do wielkości wyjściowej. Następnie masz to utrzymać do 5 lat od wypłaty pierwszej raty pomocy.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#1769 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 10:21

Powiem w prost ten program nie dla gospodarstw małych 3 hektarowe mogą zapomnieć tu będzie się liczyć kto pozyska zwyżkę powyżej 20 tyć euro to da- 5 punkty i wiek do 40 lat - 3 punkty i to wielu wykluczy. Inwestycja w zakup ziemi i wtedy z automatu daje zwyżkę w uprawach do 20 tyś euro mały niema na czym pozyskać bo musi dobić do 10 tyś euro a gdzie wyżej na czym ? ... Jak to się powiada kto bogatemu zabroni pozyskać 20 tyś euro...  ;)

#1770 Share Adrian3210

Adrian3210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Rolnictwo :)

Napisany 14 lipiec 2015 - 08:31

A np budowa płyty gnojowej to będzie chyba inwestycja służąca ochronie środowiska czy nie? Bo jeżeli ktoś ma obornik normalnie na ziemi to coś tam szkodzi środowisku, a płyta gnojowa to już inwestycja w tak jak by ochronę bo ten obornik już nie będzie leżał na ziemi. Dobrze mówię ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:19

Co do płyty gnojowej to nie byłbym taki pewny? jest mowa ochronie środowiska ale w nawożeniu i opryskach... Płyta gnojowa to Modernizacja anie Restrukturyzacja polega na tym że zwiększa się dochodowość gospodarstwa. Jak chcesz udowodnić że płyta zwiększy ci dochodowość?. Mowa jest o przechowalni sortowaniu pakowaniu do sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa lub dołączeniu do grupy i sprzedaży hurtowej.

#1772 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:25

Np. jak bym zakupił nowy opryskiwacz siewnik do nawozów to dostałbym jakieś punkty i za np. budowę wiaty i zakup gruntów rolnych pisze tam jeśli korzystasz z  ODR i chodzisz na szkolenia to też masz punkty. tu jakiś wątek o RMG  http://www.topagrar.pl/#fade-2

#1773 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:47

Tak korzystanie z  ODR nawet wypełnianie wniosku na dopłaty jeśli masz potwierdzenie już się liczy i są punkty maszyny tylko nowe siewnik do warzyw to koszt około 50 tyś... Decydującym będzie wiek rolnika i przekroczenie 20 tyś euro te punkty będą wiele znaczyć a daje to 7 punkty... Jest jeszcze udowodnić sprzedasz na 5 tyś teraz jest pytanie czy faktura ? Jeśli rolnik sprzedał handlarzowi za gotówkę i niema pokwitowania to jak teraz ? czy na giełdzie sprzedane na kila też niema pokwitowania to ciekawa sprawa teraz ? .

#1774 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:57

Ja mogę nawet udowodnić 15 tys. zł za faktury za sprzedasz samych tuczników. ale jak zakupie opryskiwacz np. w cenie 4 tys. i siewnik do nawozów za 4 tys. to da mi punkty, bo sadzarkę kupiłem miesiąc temu nową i jakbym kupił siewnik do zboża nowy np. za 6 tys. to bym dostał punkty ?

#1775 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 10:02

Już się dowiedziałem nie na fakturach tylko jak ukaże się kalkulator i wedle kalkulatora musi być wykazane te 5 tyś oto chodzi wedle zasiewów i chowu tu będzie się liczyć już areał zasiewów mało ha jest problemem...

#1776 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 10:04

A gdzie tak napisali ?

#1777 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 10:10

Dzwoniłem do   ODR  tak było zawsze  i  tak będzie dalej ale jak ukaże się  do kłady kalkulator  na zboże było coś 1500 z 1 ha . 

Edytowany przez Matey, 14 lipiec 2015 - 11:57.

#1778 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 10:17

Największy problem, jak dla mnie to te punkty ale to wszystko zależy jak mi zrobią biznesplan rozporządzeniu pisało coś, że biznesplan ma być zrobiony komputerowo na płytce cd lud DVD

#1779 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 10:26

Dla każdego będą te punkty biznes plan to nie problem - problem będzie miało wielu na 2 zadaniach wiek by nie przekroczyło 40 lat bo to jest 3 punkty i ponad 20 tyś euro bo to 5 punkty i utrzymanie tego przez 5 lat by nie spadło, żeby nie splajtować bo sztucznie nie wyciągnie tego.Wiem dokładnie że kombinatorów nie zabraknie tak podstawią że będą mieli i dorabiać też będą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 10:45

No ale jak przekroczyć trzeba 20000 euro jak max. granica jest 10 tys. euro czy to trzeba przekroczyć 20 tys. zł.