karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    435

nie ma opcji zebys sie załapał przy tylu ha i tylu sztukach bydła taka prawda a o ile bys sie załapał to modl sie zeby jakis zyczliwy sasiad cie nie podpieprzył ze obrabiasz ziemie na lewo w senie ze nie masz dzierzawy na pismie bo u nas juz jeden kase oddawał i kare płacił a wiadomo jacy sa ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13
Napisano (edytowany)

No to nieźle "rządzący" sprzątają po starej ekipie i ich wolnym i złym systemie rolniczym :D Dopłat ani widu ani słychu, programy przesunięte o rok, ciekawe co będzie dalej..

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10
Napisano (edytowany)

a dalej to partia rządząca  pomniki bedzie budować ofiarom smolenska

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie ta cała modernizacja to o hu.... otuc. ludzie mi mówią że poobcinane dopłaty dostają o jakieś 3-4 tyś niż w zeszłym roku. Ja nie wiem bo mam tytoń to dopłata zawsze w czerwcu jest jak już półmetek sezonu ale tak być nie może. Po co mam modernizować gospodarstwo żeby robić w polu jak parobek jakiś na unie która daje euro a bierze dwa? Rząd powinien bardziej pilnować rolnictwa bo to główna skarbonka państwa. Tytoń biorą jak chcą i co z tego że masz kontrakt jak musisz się wręcz błagać żeby ktoś go za marne grosze na granicy nieopłacalności odkupił od ciebie To co zrobiła ta cała unia w naszym państwie to totalna porażka w 10 lat tak zniszczyć polską gospodarkę  Putin dobrze wiedział co robić,ze w bagno się nie wchodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

dobrze panie Danielu ale widzi pan że ludzie są troche rozzłoszczeni tą sytuacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak to teraz będzie jak program RMG ogłoszony jest na 2017 rok a w rozporządzeniu pisze, że z biznesplanu trzeba się wywiązywać przez 5 lat czy jak będzie nowy PROW to trzeba będzie kontynuować wywiązywanie się z programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie to poddziałanie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

No tak - ale to nieważne grunt że coś się dzieje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie dotyczące restrukturyzacji już jest spory kawałek czasu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

To celowe działanie jest do RMG z tego powodu że na papierze da sie wykazać wzrost dochodu , ale pod wzglendem ekonomi już nie. Jak ktoś popełnu błąd i żle poprowadzi swe gospodarstwo na 5 lat,będzie plajta. Świnie już prawie nie istnieją produkcja mleka tylko dogorywa mały nie ma szans itp... Naco się nastawić są jeszcze mozliwości ale to wszystko bardzo ryzykowne jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Sadze ze jesli program ruszy w 2017 to warunki programu beda do 2020 roku do konca prowu i nie zstana one raczej przedłuzone na nowy prow o ile taki wogole bedzie. wiec sadze ze jakby warunki były do uzyskania w 3 lata to mozna sie wiazac. Co do tuczników to szczerze wole juz je niz odstawiac mleko po 25 krowach za 93gr litr w dodatku ile wiecej roboty ale to moje zdanie.

A tak wogole to miały czy maja byc zmiany w programach chodzby dlatego ze mało chetnych jest przez wygorowane warunki sam minister o tym mowił ze warunki maja zostac złagodzone a jest to realne bo do 2017 długo wiec moga całe rozporzadzenie na nowo napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Poczekaimy do 23 czerwca jak sie ukaże że Angole wyjdą z Uni to nic już nie będzie żadnych programów ani dotacji ani dopłat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jak bydlo jest liczone w posiadanie jezeli mam byczka np. przez 3 miesiace to jest on naliczany jako ze posiadam go przez rok? pytam bo za duze mam esu by starac sie na restrukturyzacje malych gospodarstw tzn. za duzo bydla mam . jak to jest liczone?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

mają być liczone stany "średnio roczne z 2016",

tylko nie wiem w jaki sposób

bo w styczniu moge mieć 5 byczków a w grudniu 15.

może ktoś wie dokładnie bo też mnie to interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stany średnioroczne z roku składania wniosku. Według harmonogramu będzie to rok 2107.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

nie wiem czy dożyje :mellow:

ale to nielogiczne tak jak pisałem można mieć różną ilość bydlaków na początku albo na końcu roku

a składanie wniosku ma być niby w I kwartale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możecie mi powiedzieć jak to teraz będzie jak program RMG ogłoszony jest na 2017 rok a w rozporządzeniu pisze, że z biznesplanu trzeba się wywiązywać przez 5 lat czy jak będzie nowy PROW to trzeba będzie kontynuować wywiązywanie się z programu.

 

Oczywiscie ze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czasu dużo, może zaproponują jeszcze jakieś zmiany. Na razie trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak to dlaczego nastepny prorok co głosi teorie ze wykoncza małe gospodarstwa

Powiem tak nikt nikogo jeszcze nie wykonczył siła a szybciej mozna wykonczyc tego co ma 50ha niz tego co ma 8-10ha

A kolega poprostu chce zniechecic innych do brania kasy przez swoje wymyslone teorie słuzace niewiadomo czemu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj