Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2293 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 15 maj 2015 - 21:08

Ciekawe na jakiej podstawie w tych niby "doradztwach" klepią Wam takie bzdury jak nie ma jeszcze przepisów krajowych. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 01:24
  •  

#1602 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 15 maj 2015 - 21:09

Jak tak mówią doradcy to ich olej i poszukaj takiego co sie zna 

#1603 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 15 maj 2015 - 21:31

To by trzeba było do prywatnego a w okręgu rzeszowski podkarpackie nigdzie nie ma prywatnego doradztwa . W nisko towarówkach 2005 r. czy 2006 nie dostałem premii przez to, że zile wypełnili biznesplan nawciskali mi głupot, bo skont miałem wiedzieli jak naprawdę jest teraz jest wszystko w internecie to się mniej więcej zorientujesz i nikt z ciebie głupiego robił nie będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1604 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 maj 2015 - 08:25

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dopłaty i PROW

53c599bfcdfde4f96e347a9db9d02862.jpg

Jakie kryteria dla restrukturyzacji małych gospodarstw?

• 27 kwietnia 2015
  •  
  • http://www.topagrar.pl/articles/prow-2014-2020/jakie-kryteria-dla-restrukturyzacji-malych-gospodarstw/#disqus_thread
  •  
  •  
Już wkrótce Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przeprowadzać nabór wniosków na poddziałanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw". Jego beneficjenci otrzymają bezzwrotną premię w wysokości 60 tys. złotych. Sprawdziliśmy jakie kryteria wyboru wniosków będą miały znaczenie przy ich ocenie.

Reklama

Z technicznego punktu widzenia nabór wniosków do tego działania będzie prowadzony niejako w formie konkursu. Wnioski będzie można składać w wyznaczonym terminie – prawdopodobnie w biurach powiatowych ARiMR. Po zakończeniu naboru złożone podania będą oceniane na podstawie kryteriów wyboru. Na tej podstawie będą każdemu wnioskowi przydzielane punkty, które zadecydują o kolejności ich rozpatrywania. Oczywiście, im więcej punktów zdobędzie dany wniosek, tym większe szanse na uzyskanie premii. 
Punkty mają być przyznawane między innymi za:

• kwalifikacje zawodowe rolnika (warto tu zwrócić uwagę, że obecnie nie przewiduje się w tym działaniu bezwzględnego wymogu posiadania przez wnioskodawcę kwalifikacji rolniczych, jednak rolnicy mający stosowne wykształcenie lub doświadczenie zawodowe będą mieli większe szanse na uzyskanie pomocy),
  • rodzaj produkcji – tutaj mają być szczególnie punktowane gospodarstwa, które zamierzają produkować żywność w ramach certyfikowanych systemów jakości (np. produkcja ekologiczna), a także rolnicy uprawiający rośliny wysokobiałkowe,
  • kompleksowość biznesplanu – w tym między innymi za planowaną inwestycję budowlaną, planowane przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie, czy też przystąpienie do grupy producenckiej,
  • wielkość ekonomiczną gospodarstwa po realizacji zaplanowanych w biznesplanie inwestycji (im większa, tym więcej punktów),
  • realizację celów przekrojowych nowego PROW – w tym wpływ na poprawę ochrony środowiska, czy innowacyjność – jednak jak dokładnie realizacja i ocena tych kryteriów będzie wyglądać – na razie nie wiadomo. Można jednak przypuszczać, że  ministerstwo określi, jakie inwestycje będą uznawane za poprawiające stan ochrony środowiska (tak jak zrobiono to przy aktualizacji wniosków z „Modernizacji gospodarstw”), albo co będzie rozumiane jako inwestycja innowacyjna.

Przygotowując wniosek o premię dla małego gospodarstwa warto będzie dokładnie przyjrzeć się tym kryteriom, i tak zaplanować wydatkowanie pozyskanych pieniędzy, by uzyskać jak najwięcej punktów. Chętnych będzie zapewne wielu.  gi

#1605 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 16 maj 2015 - 08:28

Podasz źródło? 

#1606 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 maj 2015 - 08:42

Nie mylę się czym wyżej uzyskamy w biznes planie zwyżkę to na plus i strączkowe .  posłałem linka.

#1607 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 maj 2015 - 10:39

Podasz źródło? 

TOP Agrar

Tak tak już miał według ich spekulacji cały PROW miesiąc temu ruszyć i na razie jeszcze nic niema może dopiero w czerwcu ale to może dobrze będę miał więcej SO

Edytowany przez piotrek111111111, 16 maj 2015 - 10:35.

#1608 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 16 maj 2015 - 11:11

czyli im większy wzrost tym większa szansa na załapanie się w tym programie. a swoja drogą to nie zdziwie sie jak to ruszy dopiero na przełomie roku, narazie wszyscy posłowie żyją wyborami, potem będą obradować nad tym śmiesznym referendum proponowanym przez szoguna, potem walka o złote korytko jesienią, jak już korytko zdobędą to będą nas mieli dalej w czarnej d.... i koło się zamyka :D

#1609 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 16 maj 2015 - 13:42

Zawsze powtarzam. Poczekajmy na przepisy krajowe. 

#1610 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 maj 2015 - 14:41

Przepisy krajowe niewiele  tu wniosą regulacje takie jak ile  trzeba być w Krus ile być właścicielem gospodarstwa i takie tam drobnostki. To samo było w programie Nisko towarówce 2 lata wcześniej już było wiadomo na co przeznaczyć środki jak podali przepisy krajowe to tylko ile w Krus i posiadać gospodarstwo i też było że pierw 1 rok a potem zmienili na 2 lata. Jak ktoś woli czekać na krajowe można ale nie wiele się zmieni dawno było mówione że na zwierzęta nie tylko na produkcję jak wcześniejszym wpisie . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 16 maj 2015 - 14:47

Moim zdaniem wniosą i to bardzo dużo. W tej chwili żadnych detali nie ma. 

#1612 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 maj 2015 - 15:23

No nie byłbym taki pewny nie wymyślili tego co napisali sam Dzwonie do Warszawy można się wiele dowiedzieć chętnie odpowiadają że nie jest podane publicznie krajowe przepisy to podadzą ale tak jak jest już wcześniej napisane. Wiem że można zakupić za całą sumę ziemię za 60 tyś ,postawić przechowalnie , co do maszyn to  jest tak jak by połączyło się 5 osób  jak naj bardziej zakup maszyn ale nowych . Maszyna nie zwiększy dochodu, jednemu rolnikowi. Ja stosuje się do tego co pozyskałem i tak się kieruje mam już zaklepane 2 ha do kupienia. 

#1613 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 16 maj 2015 - 18:17

Kolego wiadomo ze dzwoniac do Warszawy musza coś ci odpowiedzieć bo im zywczajnie wypada cos powiedzieć. Po 2 znajomy tez dowiadywał sie o Modernizacje gospodarstw i tez mu nagadali jakichś pierduł chłop sie napalił a oni jak wydali przepisy to zupełnie co innego było.

Po 3 w nieskotowarówce tez miałybyc NOWE maszyny a skończyło sie ze potem 5 letnie az w koncu ze obojetnie jaki byle były nawet kupowali 10letnie rozlatujace siewniki byle było coś. Przypominam ze miały byc kontrole sprawdzanie i rozliczanie a nie było nic.

Wiec nie mów ze wszystko ci powiedza przez telefon bo jeśliby  mieli wszystko napisane to by podali publicznie.

U mnie doradca powiedział ze zakup maszyn uzywanych moze podnieśc wartośc ekonomiczna i poterafi to opisać w biuznesplanie oraz sensownie uzasadnic popierajac wyliczeniami wiec kolego nie pitol za przeproszeniem ze nie podnosi zakup maszyn wartości ekonomicznej gospodarstwa

#1614 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:57

Kolego wyliczyć to ja sam mogę i podeprzeć się cyferkami i opisami robiłem już 2 biznes plany to wiem jak to działa ale licz się z tym, że w programie RMG  starczy na 50 tyś gospodarstw chętnych  jest 4 razy tyle i nie opowiadaj mi bajek pierw wskoczą co zakupią ziemie , rozpoczną działalność w kierunku przetwarzania a potem może maszyny. Co do nisko towarówki to początku  było wiadomo że używane maszyny nawet i 20 lenie i dzierżawa ziemi bo było to 25 tyś tylko i skończyło się wielką krytyką to rozdanie. Tak samo jak program ekologiczne sady też wielka afera i krytyka. Niech nie liczy teraz ktoś że byle co napisze i wskoczy, bo się mocno pomyli.

#1615 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:22

witam, mając 10ha średnie wykształcenie Technik rolnik i ubezpieczenie krus mam chyba szanse na te pieniądze, ale pewnie wiele osób bedzie chciało zrobic wałek na tym działaniu, kto jest przebiegły i cwany wyciągnie kase a uczciwemu np.mi sie nie uda...

#1616 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:10

Nie chodzi o przebiegłość i kwestię uczciwości tylko o sensowne przygotowanie wniosku i biznesplanu. Warunki otrzymania wsparcia będą znane przed rozpoczęciem naboru dla wszystkich. 

#1617 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 maj 2015 - 13:46

Najgorsze teraz te 2 tygodnie niepewności tak już długo wstrzymują ten PROW, że naprawdę. U nas to każdy na każdego tak uważa, żeby ze siebie słówka niewydusici o tym programie.

#1618 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 maj 2015 - 14:16

mając na myśli uczciwość chodziło mi właśnie o ten wniosek i biznes plan że pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój, wiele osób już myśli jak to przeskoczyć, trzeba czekać na decyzje z góry.

#1619 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 17 maj 2015 - 14:23

To nie niskotowarówka gdzie pieniądze były przejadane. Tu raczej nie będzie możliwości zakombinowania.

Edytowany przez freetaxi, 17 maj 2015 - 16:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share 1991Mateusz

1991Mateusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 maj 2015 - 11:32

Witam. Jaki okres najmniej trzeba być ubezpieczonym w krusie aby ubiegać sie o 60 tyś dla małych gospodarstw ?