Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#141 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 07:34

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jeśli maszyny można kupić tylko nowe, to bez sensu zupełnie, jaką nową maszynę można kupić do 50 tysięcy, która przyda się na małym gospodarstwie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 13:29
  •  

#142 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 10 styczeń 2014 - 14:54

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Nie narzekaj zawsze sie cos kupi lepsze to 50 tys nisz nic :D

#143 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 15:16

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] no moim zdaniem żadnych maszyn nie będzie mozna kupić...no chyba że jakies specjalistyczne ściśle związane z biznesplanem...np: nagrzewnica do szklarni, czy jakies systemy...ale że ciągnik, żeby było wygodniej to wątpię

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:18

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Jeśli maszyny można kupić tylko nowe, to bez sensu zupełnie, jaką nową maszynę można kupić do 50 tysięcy, która przyda się na małym gospodarstwie?

Wszystkie podstawowe do małego c330 lub c360. pług 2skiby lub 3,mały agregat lub kultywator siewnik do zboża siewnik do nawozu rozrzutnik obornika i jeszcze na imprezę by zostało

#145 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] w projekcie tak jak mówi 2jacks nie ma mowy o kupowaniu nowych maszyn - przecież jak kupisz maszynę (np.ciągnik) nie wzrośnie wielkość ekonomiczna gospodarstwa, no chyba że wydzierżawisz lub dokupisz ziemi i będziesz miał większą produkcję.
to będzie raczej kasa np. na modernizację budynków gospodarczych, stwożenie dodatkowej powierzchni magazynowej (silosy w przypadku zbóż) itp. będzie się liczył pomysł.

Edytowany przez aro1975, 10 styczeń 2014 - 18:53.

#146 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:12

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] to co nie będzie mozna za tą kase kupić zadnych maszyn? Nie chodzi mi od razu o nowy ciągnik na 3ha tylko np szambiarka, siewnik takie rzeczy mam nadzieje że będzie można kupywać choć osobiście wolał bym zeby było można i uzywane kupić a nie tylko nowe.

#147 Share grze77

grze77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:39

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam!
Jeśli nie jestem w krus (umowa o prace) to mogę się ubiegać o pomoc w ramach tego programu?

#148 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:00

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] myslę że tak, nigdzie niz znalazłem że trzeba być na krus, również mam umowę i jestem na zus.
najlepiej poczekać jak projekty będą zatwierdzone, bo teraz to jeszcze konkretnie nic nie wiadomo

#149 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 00:01

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] ponawiam czy juz coś wiadomo w tej kwesti trzeba być na krusie zeby ubiegać się o te dofinansowanie?

#150 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:46

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] tak, trzeba być na krusie tylko na razie nie jest określone jak długo....

zastanawia mnie to:

W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej
gospodarstwa do poziomu co najmniej 15 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co
najmniej 20% wartości wyjściowej. Osiągnięta w wyniku realizacji biznesplanu wielkość
ekonomiczna gospodarstwa nie może ulec zmniejszeniu do upływu 5 lat od dnia wypłaty II
raty premii.

czyli co.... trzeba np z 3tys euro dobić do 15tys euro, czy może wystarczy osiągnąć wzrost min 20% od tych 3tys......

no i ciekawe czy będzie jakiś limit wieku dla beneficjentów?

Dla chcących poczytać więcej.....

http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020

Edytowany przez DoradcaKT, 28 styczeń 2014 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:14

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] jesli tak to duzo osób odpadnie skoro trzeba być płatnikem krus. Czyli dotacjia typowo dla ludzi bezrobotnych którzy mają kilka ha i płacą krus bo nie sądze zeby mozna było utrzymać sie tylko z tak małego gospodarstwa nie pracujac dodatkowo a nie mowa o rozwoju czy inwestowaniu!

#152 Share lusssak

lusssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:47

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Oni tak ustalają przepisy aby jak najmniejsza grupa mogła wziąć te dotacje. Nie wiem jak za niespełna 50 tyś złotych można zwiekszyć z 3 tys do 15 tys SO. Drugi program na rozpoczecie dzialalnosci pozarolniczej. Ma wygladac to tak jak premia dla mlodego rolnika, jednak na założenie firmy. Dostajemty 100tys złotych na dzialalnosc. Wszystko pieknie. Jest tylko małe ale. Musimy zaprzestac dzialalnosci rolnicze, prowadzic dzialalnosc na obszarze wsi i realizowac poza obszarem miast, ale też nie możemy prowadzic dzialalnosci polegajacych na swiadczeniu uslug dla rolnictwa:) To tez nieeiwlka grupa sie załapie. Tak samo bedzie z modernizacja, jedynie na jakies nietypowe inwestycje. Co z tego jak Polska wynegocjowala kilgadziesiat miliardow, jak z tego połowe niewykorzystamy.

Polecam poświęcić 15 minut życia i obejrzyć ten filmik

#153 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:51

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No a powiedzcie jak to by było z rozbudową chlewni. Ale nie tylko na lochy i prosiaki, ale na cały cykl zamknięty? Już od jakiegoś czasu planujemy z ojcem przerobić stodołę na chlewnie. Do tej pory trzymaliśmy ok 80tuczników w roku. Od niedawna staramy się dojść do ok 120szt, co zbiegiem czasu uważam za realne. Po przerobieniu stodoly mógłnym mieć nawet ok 270 w cyklu rocznym. Za 60 tys powinno starczyć. Materiał w granicach 35 tyś się zmieszcze(Bez zmiany więźby dachowej). Tylko czy jakieś prace można samemu wykonać? W moim przypadku tata ma malą działalność gospodarczą. Jest normalnie w krusie ale dodatkowo wykonuje usługi budowlane. Więc wszystko byśmy zrobili sami. Ale czy tak będzie można?Bo bez sensu troche jak by trzebabyło inna fimę najmować.... resztę kasy to ewentualnie zakup kilku loszek hodowlanych.

A jeszcze chciałbym zapytać czy dobrze to ogarniam. Poniewaz liczyłem wielkość ekonomiczna gospodarstwa no i przy hodowli 5 loch i po nich 30 prosiakach 30 warchlakach i 40 tucznikach w roku wyszło mi 11,093 przy kursie euro 4.2. Coś tak powinno wyjść? Więc wtedy z tego 20% wychodzi 2,22 więc wtedy by było już 13,32. No i żeby spełnic załozone cele musiałbym jeszcze podnieść tą wielkość o ok 2 tys żeby móc się rozliczyć z zakładanych celów? I np po 3 latach po otrzymaniiu premi tata osiąga tą wartość to potem może juz przepisać ziemię na mnie? czy musi to jakoś ciagnąć dalej? Oczywiscie ja chciałbym dalej się rozwijać,a nie że tylko wykorzystać kase i dziękuje. Trochę się napisałem, ale myślę że w miare zrozumiale ;)

Edytowany przez cover, 29 styczeń 2014 - 23:35.

#154 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 00:54

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] wychodzi na to że kasa z tego programu będzie dla 30 tyś gospodarstw...może więcej. Ma byc przeznaczone 450 mln euro

#155 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] @2jacks,
skąd masz informacje o tych 450 mln euro? A tak poza tym, w projekcie jest jest jedno małe słówko o tej premii o tym że kwota będzie wynosiła DO 60 000 zł. Czyli będzie to pewnie zdecydowanie więcej gospodarstw, bo wydaje mi się, że niektórzy będą dostawać nawet 30-40 tyś w ramach tego programu.

#156 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] http://www.pap.pl/pa...ckSum=557641859

Tutaj są informacje które można też znalezć gdzie indziej...Jest mowa o tym ile i na co zostanie przeznaczone...zgadza się. Pewnie będzie to o wiele więcej gospodarstw...jeśli każda dotacja miała by wynosić 60 tyś to starczyło by dla 30 tyś...pewnie będzie ich wiele więcej a kwoty mniejsze

#157 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 13:13

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Czyli juz całkiem sporo wiemy. Głowie się jeszcze nad tym fragmentem:
W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej
gospodarstwa do poziomu co najmniej 15 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co
najmniej 20% wartości wyjściowej. Osiągnięta w wyniku realizacji biznesplanu wielkość
ekonomiczna gospodarstwa nie może ulec zmniejszeniu do upływu 5 lat od dnia wypłaty II
raty premii.

I dalej pewny nie jestem. Wymogi spełniać będzie każdy kto osiągnie ten 20% wzrost GVA ( czyli np.z 10000 na 12000) czy będzie przy tym wzroście wymagane przekroczenie wartości 15000 (tj. zwiększenie o 20% w tym przypadku od około 12500 do wymaganych 15000. (12500x1.2=15000))

??

Edytowany przez Roxer, 30 styczeń 2014 - 13:17.

#158 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 14:15

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Już pisałem że zapis w tym programie co mówi o tym ze dostaną ci co płacą krus jest po to żeby jak najmniejsza ilość osób mogła się starać. Bo przecież jeśli pracujesz to nie masz możliwości płacenia składki krus choć byś nawet chciał. A trudno zrezygnować z pracy żeby płacić krus i dostać te 60tyś. Myślę ze wszyscy młodzi co mają małe gospodarstwa nic nie dostaną bo pracują a przecież prow 2007-2014 stawia na młodych i małe rodzinne gospodarstwa, tak wszędzie krzyczą , czyli znów nam wciskają kit!!! Taki kraj i ostatnio klimat ze jeśli chcesz się rozwijać (przynajmniej godnie żyć) to nie możesz niestety bo nasi politycy maj zawsze coś ciekawego w zanadrzu.

Edytowany przez sniady, 30 styczeń 2014 - 14:20.

#159 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:06

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] pokaż w którym miejscu tego projektu jest napisane, iż trzeba być na KRUS - bo jakoś nie mogę znaleźć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:22

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] dzis w top agrar jest maly artykuł i tam jest napisane, że trzeba być na krus a ponadto projekt przewiduje, że program ten nie bedzie obejmowal tych osób które juz skorzystały z modernizacji gospodarstw, mlodego rolnika i rożnicowania