Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#121 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 22:04

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] to kolego teraz mnie zaskoczyłeś z tymi wynikami. A możesz mi wytłumaczyć skad wziełeś te liczby i na jakiej podstawie to wyliczyłeś? Gdzieś czytałem ze jeśli ma sie maciory i tuczy sie od nich prosieta na tuczniki to nie podasie się prosiąt a ty podałeś i prosieta? Jak to jest ? Bo mam chyba sprzeczne informacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 10:51
  •  

#122 Share misio17179

misio17179

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 12:06

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] witam. Mam 8 ha i 7 sztuk bydła, oraz 11 tuczników. chciał bym wiedzieć czy mógł bym się na to zaałapać ? woj. podlaskie pozdrawiam :)

#123 Share Mateusz1988

Mateusz1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:25

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Zależy co uprawiasz na tych hektarach, jak zioła czy borówke to nie,a jak zboża to tak. Limit jest max. 15 SO, większe gospodarstwa kwalifikują się na Modernizacje Gospodarstw

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:50

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Posiadam 10 ha . Na 4ha jest kukurydza na ziarno, na 3 ha pszenica, i na 3 jęczmień jary.
Posiadam 6 macior i rocznie sprzedaje ok 120 prosiąt i 10 tuczników. I czy mam szansę się załapać na ten projekt i ile bym miał punktów wedlog SO???

Edytowany przez tomi1349, 07 styczeń 2014 - 17:53.

#125 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 18:41

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Genialny temat. Chodzi przede wszystkim o restrukturyzację małych gospodarstw...a nie modernizację. Modernizacja jest programem skierowanym do gospodarstw większych...powyżej wielkości ekonomicznej 15 tyś euro... Co 4 post traktuje małe gospodarstwa jako te poniżej 10 Ha...a w propozycjach jest napisane jasno, że chodzi o gospodarstwa 1-5Ha...ludzie ogarnijcie się. Już pominę że dla was rozwój i wzrost wartości ekonomicznej gosp. to kupno nowego ciągnika.To jest po prostu żenujące... Pieniądze w błoto...

#126 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 18:57

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] dlatego jak wejdzie ten program to lepiej coś postawić jakis magazyn lub zakupić ziemie

#127 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:20

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] witam ja to bym nic nie kupił maszyn bo te mama stare bo stare ale dbam dość dobrze o nie ale kupił bym za nie kawałek ziemi , morze nie dużo bo na razie starczyło by na jakiś 4,5 ha . Pozdrawiam

#128 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:33

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A gdzie tą ziemie chcesz kupić w Biedronce?

#129 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:37

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] nie wszędzie jest hektar po 60 koła u mnie 1 ha to koszt ok 14000 zł ale klasa 4 i niema działek większych jak 2 ha

#130 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:27

Genialny temat. Chodzi przede wszystkim o restrukturyzację małych gospodarstw...a nie modernizację. Modernizacja jest programem skierowanym do gospodarstw większych...powyżej wielkości ekonomicznej 15 tyś euro... Co 4 post traktuje małe gospodarstwa jako te poniżej 10 Ha...a w propozycjach jest napisane jasno, że chodzi o gospodarstwa 1-5Ha...ludzie ogarnijcie się. Już pominę że dla was rozwój i wzrost wartości ekonomicznej gosp. to kupno nowego ciągnika.To jest po prostu żenujące... Pieniądze w błoto...

coś Ci się pomyliło kolego - nigdzie nie ma mowy o powierzchni w ha tylko o wielkości ekonomicznej (chyba że źle szukałem)
cytat:
Na pytanie „
jakie gospodarstwo rolne jest gospodarstwem małym?” nie ma prostej odpowiedzi, gdyż nie tylko powierzchnia gruntów decyduje o wielkości gospodarstwa. Trwa dyskusja jak zdefiniować „małe gospodarstwo rolne”. Na tym etapie prac proponuje się założenie, że małym jest to gospodarstwo, które osiąga „standardową produkcję” w wysokości od 2 tys. euro do 15 tys. euro (roczna produkcja rolna sprzedana z gospodarstwa w wysokości od 8 tys. zł do 60 tys. zł).
link:
http://www.arimr.gov..._23_08_2013.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Też jestem ciekawy skąd ta wiadomość o 1-5ha. A swoją drogą, nie uważacie, że ten limit od 2000 euro jest trochę za mały? Jaki sens ma pomoc takim gospodarstwom? W okolicy napewno znajdzie się ktoś z dajmy na to 15-20 hektarami i jak by nie patrzeć, konkurować z nim już szans nie ma. Nie mówię tutaj o tym, żeby każdego z takiego gosp. na bruk wywalać i HOP do miasta, zdaję sobie sprawę z tego, że jak się nie przelewa, to zbiera się każdy grosik, ale gdzie w tym sens? No gdzie? Możecie coś podsunąć? Bo ja nie widzę...
Nie lepiej takim gospodarstwom zamiast premii o której mowa (niby do 60tyś. zł) dać ją w postaci premii na rozpoczęcie działalności poza wsią, wzamian za puszczenie ziemi na rynek, do sprzedaży czy dzierżawy?

#132 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:34

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Są ludzie którzy maja małe gospodarstwa i oni tez chcą żyć. Wy tylko o konkurowaniu są ludzie którzy nie chcą konkurować a tylko żyć normalnie. W mieście też nie ma pracy nie tylko dla tych bez wykształcenia a i dla tych co je mają. Nawet z małego da się wyżyć tylko trzeba chcieć no i takim ludziom też trzeba pomocy.

#133 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:40

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] rzeczywiście...wycofuję się. W tych oficjalnych propozycjach jest mowa tylko o wielkości ekonomicznej...a w niektórych publikacjach pojawia sie dodatkowo mowa o pomocy dla rodzinnych gospodarstw do 5 ha. http://www.ppr.pl/artykul-male-gospodarstwa-potrzebuja-pieniedzy-na-rozwoj-180162-dzial-1.php tutaj między innymi jest mowa własnie o pomocy dla gospodarstw do 5 Ha....a że ten tekst jest cytowany w wielu miejscach powstało wrażenie że powszechną wiedzą jest że małe to 1-5 Ha...ale w tych propozycjach programowych rzeczywiście nic o wielkości nie ma.

Ale w ciąż nie wyobrażam sobie, żeby kupno ciągnika miało szansę wnieść takie gosp. na wyższy poziom....tu raczej będzie sie liczył pomysł. Mowa jest o wspieraniu działów specjalnych http://pl.wikipedia....rodukcji_rolnej z wyłączeniem produkcji drobiu. Oczywiście te działy mogą sie zmienić...ja bym sie nie zdziwił gdyby pojawiła sie w nich hodowla ślimaków

#134 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:48

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Kollega "karolr2" ma raceje.

#135 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:16

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No tak...tylko że takich gosp. jest ile? Milion?...podobno już kiedyś były podobne programy i wyszło na to, że to zwykły socjal...a to do niczego nie prowadzi. W tym programie trzeba sie chyba wykazać dużo bardziej intelektem/pomysłem wiedzą na temat poszczególnych rynków, na temat sprzedaży bezpośredniej...żeby po prostu widzieć co wypali i w co jest sens inwestować...Czy ktokolwiek wie cokolwiek na temat hodowli dżdżownic? Nikt pewnie nawet o czymś takim nie słyszał. A jest ferma która produkuje biohumus....ale żeby w cos takiego wejść to trzeba sie dużo napocić żeby to ogarnąć od strony technologii, rynku zbytu itd...Nie wystarczy tak jak w innych programach po prostu zaprojektowąć obory i napisać, że sie będzie miało X krów więcej i to jest zysk...już nie mówiąc o traktorach

#136 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:45

Są ludzie którzy maja małe gospodarstwa i oni tez chcą żyć. Wy tylko o konkurowaniu są ludzie którzy nie chcą konkurować a tylko żyć normalnie.

Ehh, wiedziałem że ktoś zaraz napisze coś w tym stylu. Zrozum, że ja naprawde nie chcę i nie mam ochoty pozbawiać kogoś źródła utrzymania oraz 'tylko o konkurowaniu' prawić. Doobrze wiem jak jest u mnie na wsi, i wiem że z tym jest ciężko.
I piszesz jeszcze o tym, że niektórzy chcą tylko normalnie żyć :blink: No proszę Cię, normalnie żyć bez konkurowania, okkk @karolr2, ale nie w tym świecie! A już napewno nie na tym świecie w sektorze rolnictwa... Nie ja wymyślałem ten 'system' a że tak już to działa... Na gosp. 2-3ha z dobrym pomysłem można żyć, ale ten pomysł jest potrzebny. Chodzi raczej o te maleńskie gosp. które niczym się nie zajmują poza pszenicą i jęczmieniem...

rzeczywiście...wycofuję się. W tych oficjalnych propozycjach jest mowa tylko o wielkości ekonomicznej...a w niektórych publikacjach pojawia sie dodatkowo mowa o pomocy dla rodzinnych gospodarstw do 5 ha. http://www.ppr.pl/artykul-male-gospodarstwa-potrzebuja-pieniedzy-na-rozwoj-180162-dzial-1.php  tutaj między innymi jest mowa własnie o pomocy dla gospodarstw do 5 Ha....a że ten tekst jest cytowany w wielu miejscach powstało wrażenie że powszechną wiedzą jest że małe to 1-5 Ha...ale w tych propozycjach programowych rzeczywiście nic o wielkości nie ma.

Ale w ciąż nie wyobrażam sobie, żeby kupno ciągnika miało szansę wnieść takie gosp. na wyższy poziom....tu raczej będzie sie liczył pomysł. Mowa jest o wspieraniu działów specjalnych http://pl.wikipedia....dukcji_rolnej�� z wyłączeniem produkcji drobiu. Oczywiście te działy mogą sie zmienić...ja bym sie nie zdziwił gdyby pojawiła sie w nich hodowla ślimaków

Coś nie działa ten link :wacko:

Czy ktokolwiek wie cokolwiek na temat hodowli dżdżownic? Nikt pewnie nawet o czymś takim nie słyszał. A jest ferma która produkuje biohumus....ale żeby w cos takiego wejść to trzeba sie dużo napocić żeby to ogarnąć od strony technologii, rynku zbytu itd...Nie wystarczy tak jak w innych programach po prostu zaprojektowąć obory i napisać, że sie będzie miało X krów więcej i to jest zysk...już nie mówiąc o traktorach

Apropo czego dokładniej mówisz o tych dżdżownicach? :) Jako pewnego pomysłu na rolnictwo?

Edytowany przez Roxer, 07 styczeń 2014 - 22:50.

#137 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:52

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] jako przykład działalności która ma byc podejmowana w ramach tego programu...mowa jest i działalności niszowej i działach specjalnych

http://www.ppr.pl/artykul-male-gospodarstwa-potrzebuja-pieniedzy-na-rozwoj-180162-dzial-1.php
http://wyborcza.biz/..._pieniedzy.html

po prostu jak jest mowa o małych to przewija sie raczej właśnie te 5 Ha, choć nie wprost...:)

#138 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 13:00

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam, i z góry przepraszam za pytanie, ale nie jestem w temacie.
Jakie są warunki wydawania tych pieniędzy, o ile je otrzymam? Na co można wydać, a na co nie?

#139 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 13:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Nie ma programu więc nic ostatecznie nie wiadomo. Cos sie mówi że pieniądze mają być głównie na działy specjalne...i że mają być trudniej dostepne niz w przypadku gosp. niskotowarowych z wcześniejszych programów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 19:45

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ostatecznie nic nie wiadomo, są jednak jakieś informacje, zresztą w temacie tym albo PROW 2014-2020 już coś było. Pomoc do 60tyś w dwóch transzach pierwsza do 48 + druga w tej ewentualności do 12tyś (chyba w przypadku spełnienia biznesplanu) ale na dokładne informacje jeszcze za wcześnie. Na co dokładnie można je przeznaczyć nie wiem, jeżeli o maszyny chodzi to tylko nowe.