Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 luty 2015 - 14:29

Zaq1987 ODPOWIEDZ  Ciebie jest "dobrze napisany i uzasadniony Biznesplan"?? To tak bardzo dobry przepis na ciasto zwiera produkty proporcje i zasada wykonania i pieczenia.To wszystko ma zawierać biznes plan...Ma przekonać na powodzenie anie na porażkę wielu ludzi nie załapało się  bo zawali biznes plan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 18:44
  •  

#1322 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 24 luty 2015 - 15:08

Fajne kulinarne porównanie, ale wróćmy na ziemię...

Jak dotąd, pozytywne rozpatrzenie i przyznanie pomocy było uzależnione przede wszystkim od stanu gospodarstwa na dzień składania wniosku, głównie od powierzchni... Zobaczymy jak to będzie uregulowane w tym rozdaniu, ale do tej pory "koncepcja rozwoju gospodarstwa" nie miała żadnego wpływu na rozpatrzenie wniosku, dopiero przy rozliczaniu dotacji dokładnie ją weryfikowano.

A w przełożeniu na ciastka :P: na konkursie wypieków komisja sędziowska porównuje tylko ilości niektórych składników jakie będą użyte (przepis ich średnio interesuje, jedynie przy nietypowych składnikach sprawdzają na co mu to...), a że lubią bardzo słodkie ciasta to na udział w dalszej części pozwalają tylko tym, u których jest najwięcej cukru. Po tych eliminacjach pozostali w grze zawodnicy robią swoje ciasta i na koniec degustacja - jeśli sędziowie źle się poczują po danym wypieku to mają prawo skopać kucharza, z czego chętnie korzystają...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1323 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:05

Witam, czy starając się o tą dotację czy jakiegolwiek inne trzeba oplacac KRUS czy mozna byc na ZUSIE ? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:09

W tym działaniu czyli RMG przewiduje sie obowiązek w KRUS w okresie realizacji Czyli 5 lat ,bez możliwości dorabiania np. na umowe zlecenie 

#1325 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:18

ok, czyli jako startujący nie mam za bardzo na co liczyc ? Bo w kRUS moge oplacac tylko ubezpieczenie, nie moge zalozyc dzialalnosci gospodarczej.. 3-letni okres karencji

#1326 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:21

Nawet gdybyś miał nawet ten trzy letni staż to też nie mógłbyś prowadzić działalności na krusie będąc w RMG

#1327 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:32

czyli mam byc rolnikiem wedlug ustawy KRUS ? czyli nie moge byc na VACIE ? pytam bo to dla mnie bardzo ważne, uprawiam 2 ha warzyw i zamierzam kierowac je  głownie w punkty gdzie wymagana jest faktura..

#1328 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:42

Rolnikiem na VAT możesz być, kolega zrozumiał chyba, że masz na myśli pozarolniczą działalność gosp. poza tym nawet jak jesteś ryczałtowcem to jest coś takiego jak faktura VAT RR którą wystawia kupujący i nie ma z tym problemu.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#1329 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:42

A kto powiedział że rolnik nie może byc na wacie ? Może i to nawet jest dobrze widziane A przy RMG tez trzeba bedzie prowadzic ksiegowośc ,tylko jeszxcze nie wiadomo jaką /jakąś uproszczona/ A to działanie jest właśnie pod takich co wyprodukują, posegregują  ,przygotują wszystko ładnie i na końcu sprzedadzą nie koniecznie do sieci ale na bazarku w domu .Wszystko ładnie pięknie i legalnie Poczytaj o tym działaniu tam dużo pisze Tylko czy ty z tych 2 ha wyciągniesz 10tys euro Ściag sobie kalkulator i porób przymiarki

#1330 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:53

aktualnie mam SO 7000 euro, napisalbym projekt o maszyny które pomoglyby mi usprawnic sprzedaz i obróbkę, wtedy będe mógl po prostu wiecej uprawiac i mysle ze wskocze na te 10 tys. W KRUSIE mi powiedziano ze przez 3 lata musze byc ubezpieczony zeby móc byc na vacie, to jak to z tym w koncu jest..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:55

W krusie powiedzieli Ci nieprawdę. Długość ubezpieczenia nie ma znaczenia jeśli chodzi o VAT.

Edytowany przez freetaxi, 26 luty 2015 - 19:56.

#1332 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 26 luty 2015 - 20:04

Byłem w doradztwie i mi powiedzieli, że mają być zmiany, bo zrobili tak, że ma być, od 1500 euro do 6000 tys. euro, czyli SO też słyszeliście takie coś.

Edytowany przez piotrek111111111, 26 luty 2015 - 20:06.

#1333 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:08

raczej nie możliwe, komisja europejska takie warunki zatwierdziła i wątpię aby można to było zmienić, rząd polski chciał w drugim projekcie aby górnym progiem było 6 tys E ale unia się nie zgodziła, ustalili, że będzie 10

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#1334 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:08

3 lata "stażu" w KRUS jest wymagane aby na ubezpieczeniu rolniczym rozpocząć prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej (przy ograniczonym dochodzie i podwójnej składce emerytalnej)

@debrzyna, sorry coś mi umknęło z kontekstu... Ale jak już wplotła kwestia działalności na KRUS i RMG - to gdzie znalazłeś informację, że prowadzenie/rozpoczęcie działalności pozarolniczej i korzystanie z PROW (konkretnie RMG) wykluczają się? W następnym roku mija moja 3 rocznica z KRUS i zastanawiałem się nad możliwością jakiegoś "dopalacza" do gospodarstwa a kolega gasi mój zapał...  :(

W zatwierdzonym PROW 2014-2020 jest zapisany próg minimum 10 tys. euro - tego już nie zmienią. W styczniu byłem w doradztwie to jeszcze nie za bardzo wiedzieli jak ugryźć to SO i przekładali próg 6 ESU z poprzedniego PROW na 6 tys. euro SO...

Edytowany przez zaq1987, 26 luty 2015 - 20:15.

#1335 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:10

jeden z warunków mówi, że musisz być na krusie przez cały czas realizacji zobowiązania, tj biznesplanu

#1336 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:13

no to super czyli moge startowac na vacie :) a w RMG potzrebna jest ziemia na wlasnosc czy wystarczy umowa dzierzawy 10-letnia ?

#1337 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 26 luty 2015 - 20:16

Poprawiam się próg, maksymalny ma być 10000 tys. euro SO, ale niewiedzom, jaki będzie minimalny, ale ma być obniżony.

Pytanie, czy może mi właśnie ktoś odpowiedzieć jak będzie z dzierżawami w MGR.

#1338 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:18

@zibi80 ale na KRUS-ie będziesz mógł pozostać jeżeli odprowadzony z działalności pozarolniczej podatek nie przekroczy pewnej kwoty (na rok 2014 to było około 3500zł) i moje pytanie odnosi się takiej właśnie sytuacji.

#1339 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:33

Niestety pomyśleli i o tym, musisz żyć wyłącznie z rolnictwa. Ja na Twoim miejscu zainteresował bym się Premią na działalność pozarolniczą, moim  skromnym zdaniem o nią może być nawet łatwiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:03

To może policzcie ilu skorzysta z RMG bo dla mnie to za wiele cyfr i nie ogarniam :(  W Planie Finansowy 2014-20 jest napisane że na to działanie jest 882 980 666 euro 

zaq 1987

W broszurze jest napisane ze beneficjentem RMG może byc rolnik prowadzący wyłącznie działalność rolniczą ubezpieczony w KRUS