Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2300 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:29

ale o co chodzi z tym 1250 euro  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 12:49
  •  

#1302 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:37

Z urzędu to do systemu włączają tych co mają do 1250, reszta może na wniosek. Na wniosek można też zrezygnować, nawet jak macie poniżej 1250. System daje pewne przywileje ale jak ktoś chce skorzystać to radzę uważać i się dobrze zastanowić

Edytowany przez zibi80, 23 luty 2015 - 19:38.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#1303 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:04

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Z tego co wiem z małych na wniosek będzie można później wystąpić bez możliwości powrotu chyba że coś zmienili.Wracając do dolnego progu to nie był określony ilością euro tylko ilością ha. minimum to 1ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:07

Uproszczony system płatności bezpośrednich dla małych gospodarstw i nie ma nic wspólnego z RMG, udział w tym systemie ma pozwolić na przystąpienie do PROW, "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa" (działanie VI, poddziałanie 5) od następnego roku. Można to potraktować jako zastępstwo rent strukturalnych, program ten ma również na celu zmniejszenie rozdrobnienia polskiego rolnictwa (można to wywnioskować z wymogów ramowych).

Co do wymogów minimum, też nigdzie nie spotkałem się (jak dotąd) z określeniem dolnego progu wielkości ekonomicznej.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1305 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:09

Piotr778 Dobrze mówisz, ale wystąpić można ze skutkiem od 2016r. Jeśli potwierdzą się informacje o braku możliwości ubiegania się o np RMG a nabór byłby w tym roku to LIPA

#1306 Share KlakacZ

KlakacZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:00

Czy mając 40 ha można starać się o dofinansowanie w kwocie 60 tyś? Dla tych mikro. 17 krów mlecznych.

#1307 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:19

Powiedz kolego tak uczciwie, czy uważasz się za mikrogospodarza?

#1308 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:20

Zauważyłem ostatnio, że w różnych odr-ach mówią co innego :)

#1309 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 24 luty 2015 - 07:12

Tak było już od dawna i nie wiem z czego to wynika...

#1310 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:04

Panowie z czego to wynika że jest taki podział w  odr-ach na wyeliminowaniu na, samym początku pewnej grupy rolników co, od razu nie potrafią się wysłowić bez urazy że takie określenie.Tak to już jest cwaniacy i krętacze wszystko dostaną ,dalej taki chłopina a tacy tez są jeszcze że ,ma  5 ha i 60 lat to nie dostanie tego bo nie ogarnie tej wiedzy. Skoro można będzie przestawić produkcję tak poczynią  wszystko by tylko dopasować tak to działa i kasa jak zapłacisz dobrze i umie ktoś na  napisać to dostanie nic nie ma za darmo. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:25

Spotkałem się z taką sytuacją, że pracownik ODR "wyselekcjonował" sobie kilkunastu rolników w gminie a reszta niestety nie skorzystała... Tylko dziwi mnie też bezczynność rolnika bo są jeszcze podmioty prywatne. 

#1312 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:39

Bezczynność rolnika bo są jeszcze podmioty prywatne, tak są tylko że to kosztuje i po drugie trzeba wiedzieć co się chce i współpracować z tym doradcą by to stworzyć takie działanie,oczywiście że się da.Tylko będzie bardzo dużo chętnych ,to oznacza większe koszta bo są doradztwa  za rolnika składają dokumenty.Ale to już koszt  2 tys zł . w ODR  PISZĄ ZA DARMO I BYLE CO. 

#1313 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:42

Z tego co wiem to w ośrodkach doradztwa rolniczego usługi polegające na pisaniu różnego rodzaju wnioski od dobrych kilku lat są odpłatne.

Edytowany przez freetaxi, 24 luty 2015 - 08:45.

#1314 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:57

Dopowiem jeszcze jedno dobry doradca mający wiedzę ma doradzić naprowadzić zmiany by pozyskać i powinien wiedzieć co jest naj bardziej punktowane , to posiądą wybrani i znajomi wybranych za odpowiednią zapłatą w tym programie RMG .

#1315 Share KlakacZ

KlakacZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 luty 2015 - 09:45

Powiedz kolego tak uczciwie, czy uważasz się za mikrogospodarza?

Nie uważam się za mikro , bo nie wiem jaki jest próg żeby dostać to, a po 2 pytam się za namową wuja bo on też coś słyszał tylko nie wie jakie są wymagania.

Od czego to zależy ? Bardzo chciałbym się o tym dowiedzieć bo wujowi zależy :D Pozdrawiam :D

#1316 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 luty 2015 - 09:46

Na razie poczekajcie na przepisy krajowe bo niewiele wiemy o tym działaniu. Wszystkie informacje póki co znajdziesz tutaj http://prow2014-2020...ch-gospodarstw/

#1317 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 24 luty 2015 - 09:50

Spotkałem się z taką sytuacją, że pracownik ODR "wyselekcjonował" sobie kilkunastu rolników w gminie a reszta niestety nie skorzystała... Tylko dziwi mnie też bezczynność rolnika bo są jeszcze podmioty prywatne. 

Dokłądnie tak też jest u mnie i kilka lat wstecz mieliśmy przykład na moim ojcu ,jak nie załapał się na rentę strukturalną .Doradca od siedmiu boleści spartolił wniosek .

Teraz mam prywatną doradczynię ,ta wie wszystkie nowinki i jest bardzo sumienna .

A co do forum to czytając wczoraj niektóre wypowiedzi się uśmiałem takie bzdury piszecie .Najbardziej śmieszy mnie suma podstawowa po przekroczeniu ,której można załapać się na program ''6 tyś euro'' to są wymysły  wyssane z palca .

Pozdrawiam.

I love salsa

#1318 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 24 luty 2015 - 09:55

KlakacZ Ściąg sobie kalkulator do liczenia SO i trochę sie nim pobaw wpisuj różne rzeczy to szybko zorientujesz sie co i jak Ale przy 40 ha to byś nie wpisał to tak będziesz powyżej 10tyś i wypadasz z RMG

Edytowany przez debrzyna, 24 luty 2015 - 10:03.

#1319 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 luty 2015 - 11:24

To co podam tu jest cały sukces trzeba tylko dobrze napisać uzasadnić ... Biznesplan – przedstawia koncepcję restrukturyzacji gospodarstwa, w wyniku której nastąpi wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa.

Biznesplan zawiera w szczególności:
opis sytuacji wyjściowej gospodarstwa (zasoby gospodarstwa, struktura produkcji, wielkość ekonomiczna)
szczegóły działań mogących przyczynić się do osiągnięcia rentowności (inwestycje, szkolenia, współpraca, w tym szczegóły dotyczące zrównoważenia środowiskowego i efektywnej gospodarki zasobami)

W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej.

Beneficjent zobowiązuje się do realizacji biznesplanu – prawidłowa realizacja biznesplanu warunkiem wypłaty drugiej raty premii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 24 luty 2015 - 14:18

Jeśli chodzi o ODR-y to swoją polityką bardzo zniechęciły do siebie i do działań PROW większość, jeśli nie całe grono rolników prowadzących mniejsze/średnie gospodarstwa (wielkość ekonomiczna na granicy kwalifikowalności do MGR). Możliwe, że przez to przy nowym rozdaniu będzie większe zainteresowanie pomocą od prywatnych doradców, bo większość osób nie będzie chciało współpracować z podmiotem, który do tej pory miał ich w głębokim poważaniu, a koledzy ODR-owców którzy zmodernizowali parki maszynowe, w nowej perspektywie mają okrojone pole działania...

Dopiero gdy będą szczegółowe przepisy, "punktacja" i koszty kwalifikowane, możliwe będzie zweryfikowanie szans na przepchnięcie obranej przez nas koncepcji rozwoju gospodarstwa w ramach tego programu (bo wydaje mi się, że osoby biorące udział w tej dyskusji mają co najmniej zarys takich działań) a od tego już niedaleka droga do napisania biznesplanu. 

@galan99 a czym wg. Ciebie jest "dobrze napisany i uzasadniony Biznesplan"??

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.