karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7574

To jest takie proste wielu nie rozumie ustaw małe gospodarstwa to są do 1250 euro dopłat z automatu są przeznaczone do przekazania większemu w zamian za większą dopłatę. Dalej gospodarstwa powyżej 1250 euro dopłat co produkują takie uprawy co dają do 500 euro dopłat do 1 ha to te mogą startować w programie RMG  cały czas o tym się mówi. Pisałem już o tym kilka razy do programu RMG  mają szanse gospodarstwa  co dobijają do 9 tyś euro. Wielu tego nie może pojąć ale się już niedługo sami przekonają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator SO, który był podany wcześniej jest jakiś dziwny wychodzi mi 30 tys euro to czeba jakoś zamienić czy co. Bo w doradztwie mi mówią ze bende miał mało SO

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

To jest takie proste wielu nie rozumie ustaw małe gospodarstwa to są do 1250 euro dopłat z automatu są przeznaczone do przekazania większemu w zamian za większą dopłatę.

 

???

 

@piotrek

albo nie jesteś taki "niskotowarowy" albo coś źle wypełniasz. Zwróć uwagę na jednostki przy zwierzętach jeśli masz.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

To na samych tucznikach masz ponad 13 tys. euro... dolicz uprawy i kwalifikujesz się do modernizacji...

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w doradztwie mówią, że braknie mi na RMG, ale z tego, co czytam w internecie a co oni mówią to wynika całkiem co innego ciekawe, jak bym im dał z 500 zł co by mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

http://kalkulator-so.pl/                                                                                                                                                                                  Ten kalkulator 20 szt trzody 50 kg daje prawie 8 tyś euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dumacie nie wiadomo nad czym nie ma żadnego naboru nie wiadomo co i jak a wy juz tyle stron wywodów. A co niektórzy zapewne ani projektu nie widdzieli usłyszeli 60tys i szał pał. W tym wszystkim chodzi o to aby zamydlić ludzią oczy owymi programiami niby "daja" a spojrzecie na inne ceny do produkcji  rolnej takie jak paliwo (niby teraz troche tanisze) nawozy opryski itd. a do tego dochodzi róznego rodzaju uprawnienia pozwolenia itd. UE da 1Euro wieżmie 2 biznez super. a o dodatkowych wymagach jak załapie sie na dany program nikt nic nie mówi pisze nic nie ma DARMO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Dziś już sporo powiedzieli  czyli program RMG jest do 10 tyś euro i + 20 % wyżej to już wiemy ale co jest ciekawe że  program dla małych gospodarstw co chcą o dać ziemie przekazać innym w zamian dostaną  wyższą dopłatę do 125 % i mogą starać się o 100 tyś na działalność pozarolniczą czy na usługi itp. Ale małe zaliczają do 15 tyś euro, MGR od 10 tyś do 200 tyś euro.To jest ciekawe w RMG skoro by się zakwalifikować to by nie przekroczyć 10 tyś a zwyżka ile teraz do 20 tyś pewnie będzie skoro małe jest do 15 tyś. Lada dzień podadzą do programu RMG ale ma być wiele do spełnienia tylko ciekawe co nawymyślali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakos87    1

Witam.Mam takie pytanie,posiadam gosp 12ha dochod nie cale 10tys euro tylko mam problem z Krus.Mialem kontuzje kolana i jestem na rencie do konca roku,moja małżonka jest w krus.Czy bedzie mogla skladac wniosek na rmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Dziś już sporo powiedzieli  czyli program RMG jest do 10 tyś euro i + 20 % wyżej to już wiemy ale co jest ciekawe że  program dla małych gospodarstw co chcą o dać ziemie przekazać innym w zamian dostaną  wyższą dopłatę do 125 % i mogą starać się o 100 tyś na działalność pozarolniczą czy na usługi itp. Ale małe zaliczają do 15 tyś euro, MGR od 10 tyś do 200 tyś euro.To jest ciekawe w RMG skoro by się zakwalifikować to by nie przekroczyć 10 tyś a zwyżka ile teraz do 20 tyś pewnie będzie skoro małe jest do 15 tyś. Lada dzień podadzą do programu RMG ale ma być wiele do spełnienia tylko ciekawe co nawymyślali.

 

Człowiek, nie motaj, proszę... Nie łącz ze sobą kilku różnych kwestii jakimi są System płatności dla małych gospodarstw, Płatność dla rolników przekazujących małe gospodarstwa, Restrukturyzacja Małych Gospodarstw oraz Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, więc kilka sprostowań:

 

W systemie płatności dla małych gospodarstw nie ma górnego limitu wielkości gospodarstwa i jest podstawowym warunkiem umożliwiającym udział w programie Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa gdzie uwarunkowana jest minimalna wielkość gospodarstwa przejmującego. Za przekazanie gospodarstwa otrzyma 120% (nie 125%) szacowanych należnych dopłat licząc od roku przekazania do roku 2020.

 

W kwestii Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej:
- Premia w wysokości do 100 ty. zł
- Wątek SO 15 tys. euro:
"Pomoc może być przyznana, jeżeli wnioskodawca jest beneficjentem „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa” lub spełnia następujące warunki:
 wnioskodawca jest ubezpieczony na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik,
gospodarstwo rolne, w którym pracuje wnioskodawca, ma wielkość ekonomiczną nie większą niż 15 tys. euro(...)" 
 
wycinek z PROW 2014-2020

 

Więc tak jak pisałem we wcześniejszym poście: są gospodarstwa małe/rozwojowe i są gospodarstwa małe do likwidacji - dwie szufladki w różnych regałach...

Nie należy łykać wszystkiego co wam "telewizor mówi", albo wcześniej chociaż zweryfikować


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Programie RMG  nie będzie można kupować zwierząt ? maszyny nowe już nie długo wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Ten  program to między bajki  włożyć , czym podnieść produkcję  ? ano  zwiększeniem  produkcji  , a tu chodzi  o  przebranżowienie  lub  przetwórstwo  .

Towary od  rolnika  są drogie  , np . jajko  0 . 80 gr .  a w markecie  0 . 40 gr .  Szynka  od rolnika  30 zł  , w markecie  15 zł  . kto to kupi  .

Zmiana profilu też nie , bo na co ?  , z tytoniu na      zioła   ?  . z buraków  na     marchew  ?   . a może   ze zboża na cebulę    ?  , i to ma być  zwiększenie  ESO  .

Te  60 000  to maże  doprowadzić ludzi  do ruiny . chyba że będzie tak jak z niskotowarówką  , liczył się będzie tylko  papierek  .

      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Nie zgodzę się z tym że jaja wiejskie po 0,80 gr i nikt nie kupi schodzą jak świeże bułeczki ale żeby nie było że handlarz kupuje jaja z fermy bez pieczątek  i sprzedaje je jako jaja wiejskie cały samochód wyładowany jajami. To jest jedna wielka bzdura ktoś kupi i co nie pozna się od razu widać że z fermy, tylko wiem że znajomy ma 100 kurek i po jaja sami przyjeżdżają ludzie kupują ale tu jest cała prawda nie oszustwo handlarzy. Co do mięsa to jak wolisz z marketów padlinę jeść to na zdrowie przypomnij se lata 1979 jak kiełbasa pachniała jak chleb było czuć jak z pieca był wyjmowany. Dziś tego niema sama chemia i GMO. Bez problemu podniosę po wyżej 10 tyś euro bez problemu tylko kombinatorzy mają problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Chodzi mi o to  że jedzenie ekologiczne  jest nie na każdą  kieszeń . Sztuczne podnoszenie ESU  doprowadzi  że  zanikną małe plantacje  , małe chlewnie  tradycyjne uprawy , a Unia na to czeka  .  Zaleją  swoje  markety  w naszym kraju  swoimi towarami , a Polscy  rolnicy  w tym czasie  będą zmieniać  kierunek uprawy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakos87    1

Witam.Mam takie pytanie,posiadam gosp 12ha dochod nie cale 10tys euro tylko mam problem z Krus.Mialem kontuzje kolana i jestem na rencie do konca roku,moja małżonka jest w krus.Czy bedzie mogla skladac wniosek na rmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Jak wiadomo  jedno z małżonków może się ubiegać o program jak jest jeden numer gospodarstwa są różne sytuacje że jest żona rolnika bo ziemia stoi tylko na męża lub odwrotnie.Całkiem jest inna sytuacja jak jest wspólnota to jedno lub drugie ma takie samo prawo o obieganie się o programy ale zaznaczam 1 z małżonków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakos87    1

Dzieki za odp.Wspolnoty nie mamy tylko ja jestem wlascicielem.Zastanawia mnie jedno,zawsze myslalem ze w momencie slubu automatycznie gospodarstwo staje sie wspolnota gdy nie ma intercyzy.Zobaczymy jak to bedzie cos sie zaradzi na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

To co jest Twoje przed ślubem po ślubie dalej zostaje tylko Twoje. Jeśli po ślubie dostaniesz coś w spadku albo darowiźnie będzie też tylko Twoją własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Projekt rozporządzenia do konsultacji społecznych  do programu RMG ma ukazać się na  przełomie Kwiecień Maj na stronach Agenci Rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skąd informacja? Podaj źródło.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa i pytałem podam każdy może zadzwonić i zapytać.                                                                                        

Punkt informacyjny.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich 
ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

tel.: 
(22) 623-14-76,

(22) 623-13-66,

fax:

(22) 623-20-51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Witam. Jestem domownikiem (w krusie od kilku lat) "moje" dopłaty na chwile obecną minimalnie nie przekraczają tych 1250euro.

Czy przystąpić do tego systemu płatności dla małych gosp.? Przecież i tak zostanę wciągnięty z automatu?

Czy jeśli w tym roku wpadnie w ręce jakaś dzierżawa to już do niej nie dostanę dopłaty z powodu przekroczenia tego 1250euro?

Dużo tu mówicie o dotacjach na przebranżowienie lub inne modernizacje, czy mam szansę na takie coś bez oddawania gospodarstwa w cudze ręce? Gdzie można znaleźć konkretne informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj