Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:39

ten biznes plan był robiony  brałem kredyt na inwestycje robili mi doradztwa rolnego zgadzam się że będą inne druki ale wszystko zapewne będzie rozpisane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 13:08
  •  

#1182 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 09 luty 2015 - 11:41

A ile wy macie hektarów.

#1183 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 luty 2015 - 00:49

Ja mam obecnie 5 ha i rodzice mi zapiszą latem 30 ha i całą gospodarkę .Dlatego zastanawiam się ,co z tą księgowością  i ewentualnym  podatkiem będzie .Na moje ,jak ma być ta księgowość ,to wszyscy będą ją musieli prowadzić ,bo i podatku dochodowego nie mogą płacić wybrani rolnicy ,a inni nie tym bardziej co mają spore majątki .To nie ma sensu interpretacja w tym kierunku .

I love salsa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1184 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 11 luty 2015 - 09:22

Jak byś miał te 5 hektarów to byś mógł startować na restrukturyzacje małych gospodarstw, ale jak będziesz miał przepisane na siebie te 30 ha to na modernizacje lub na młodego rolnika.

#1185 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 luty 2015 - 10:19

Właśnie dlatego czekam na restrukturyzację .Z kolei rodzice się już gorączkują ,bo mogą na emeryturę krusowską przechodzić .

I love salsa

#1186 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 luty 2015 - 11:54

Co do prowadzenia księgowości, to może być forma "sprawdzenia wydajności podmiotu podatkowego", taki research do którego rolnicy sami będą się pchać...

Jeśli w badaniach statystycznych 1000 osób jest grupą reprezentatywną, to planowane 50 tys. gospodarstw do restrukturyzacji tym bardziej może być miarodajnym wyznacznikiem dochodowości gospodarstw rolnych w różnych gałęziach produkcji - stąd już niedaleka droga do określenia stawek podatku dochodowego...

@RafalKadziela jeżeli wszyscy rolnicy będą zobowiązani do prowadzenia księgowości to może powstać niezły bałagan (przynajmniej w mojej okolicy), a kary za błędy księgowe też będą spore bo nie każdego stać na wynajęcie specjalisty...

W kwestii podatku dochodowego, najbardziej mnie niepokoi możliwość ustalenia progów podatkowych uzależnionych od wielkości ekonomicznej SO... Wiem, że jest to niedorzeczne, lecz nie zapominajmy w jakim cudownym kraju żyjemy  :blink:

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1187 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:05

"nie zapominajmy w jakim cudownym kraju żyjemy " Coś ci nie pasuje w tym kraju ?

#1188 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:10

Książkę można byłoby napisać...

#1189 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:12

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] zaq1987 kolego ja też się spodziewam ,że nasi wybrańcy namieszają w rolnictwie i to bardzo niestety .

I love salsa

#1190 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:32

Rozmawiałem z Prezesem mojego ARIMR i sam powiedział ze nie bedzie tak zeby kupować nowe maszyny bo byułoby to nie realne bo ciagnika nikt nie kupi a co podczepisz do takiego t25 c330 c360 bo takie zazwyczaj chodza w małych gospodarstwach praktycznie wszystko bedzie za duze i on twierdzi ze bedzie mozna kupic uzywane maszyny jak w niskotowarówce tym bardziej ze wtedy by moznabyło kupić ciagnik zachodni np za 50 tys a za 10 maszyny i to byłoby logiczne. A po 2 w budynku nic wielkiego nie zrobisz za 60tys

Jak juz mówiłem nie ma co sie martwić o ta ksiegowość bo to tylko zyski i rozchody a jak zapewne niektórzy pamietaja coś takiego jak ' Winien i ma " wiec nie ma czego sie bać i nikogo nie trzeba zatrudniać.

Wiec miejmy nadzieje ze bedzie mozna kupowac uzywane maszyny to troche unowocześnimy nasz park maszynowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:58

Jak już pisałem minrol ma inne zdanie na tema maszyn używanych, no ale pożyjemy zobaczymy.

"Celem działania jest restrukturyzacja gospodarstwa, która w ocenie MRiRW będzie skuteczna wyłącznie przy założeniu, że premia będzie wydatkowana na zakup wyłącznie nowych maszyn i urządzeń. Natomiast zakup rzeczy używanych może być finansowany ze środków własnych beneficjneta."

To jedna z wielu odpowiedzi na postulat dopuszczenia w programie zakupu sprzętu używanego

Edytowany przez zibi80, 11 luty 2015 - 12:58.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#1192 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 luty 2015 - 13:15

@debrzyna - kraj wspaniały, zwłaszcza dla miłośników survival'u  ;)

@damianos95 chciałbym aby było tak pięknie, naprawdę... Ale niskotowarówka to były mniejsze pieniądze i rolnicy dostali tam wolną rękę - za to UE miała później pretensje. W kwestii maszyn używanych nie spodziewałbym się zmiany z poprzedniego PROW, czyli max. 5-cio letnie kupowane w komisie.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1193 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 11 luty 2015 - 13:17

Pozyjemy zobaczymy

Kupić tylko z czego jak nie ma dochodu i nic sie nie opłaca ?

A pewnie jak co do czego to skonczy sie jak z niskotowarówka ze byle coś kupić :)

A po 2 to zakup urzywanych maszyn by dał wiecej mozliwości jak np zakup pługa za duza kase nowego mozna by było kupic za pół ceny uzywany z zachodu i tak mozna wyliczac w nieskonczonosć 

Myśle ze zapali im sie jakas lampka i pozwola kupowac uzywane maszyny jak w niskotowarówce

#1194 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 luty 2015 - 16:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jak będą nowe maszyny tylko to mało kto będzie chciał brać ta premię bo to za mało kasy nie ma co zrobić za to cbo większość małych gospodarstw nie ma ciągników nowszych tylko wiekowe i tylko używany sprzęt mógłby pomóc się wybić mniejszym gospodarstwom

#1195 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 11 luty 2015 - 17:00

Dobrze kolego mówisz bo do ciagnika starego typu ruski c330 czy nawet c360 nie podczepisz konkretnej maszyny bo ciagnik nie da rady.

U mnie jeden chce kupic do ursusa 2512 chce kupic prase z rotorem tylko ciekawe czym ja bedzie ciagał bo ten ciagnik nie da rady. A on uwaza ze jak nawet tak bedzie to łatwo kasa przyszła łatwo poszła i nie ma o czym mówić no i po co takich wspierać co chca cos kupić byle mieć ?

#1196 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:27

Unia nie chce finansować maszyn powyżej 5 lat bo juz raz do tych maszyn dała dopłatę ,a teraz dopłacała by drugi raz do tego samego

#1197 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Więc pomysł wspierania małych gospodarstw tak mała jak na nowy sprzęt kasa też średnio trafiony będzie szczególnie że dochody trzeba zwiększyć.

#1198 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 luty 2015 - 20:30

no , dawać tym co już nabrali to lepszy pomysł ???????

nowy

#1199 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:06

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Nie lepszy ale pomyśl obiektywnie że ceny sprzętu są ogromne i za 60 tys nie kupi nic co mogło by na dobre zmienić poziom pracy itp.
Przykład powiedzmy moi rodzice mają 4ha mogli by wziąść te pieniądze i zwiększyć do 16-17ha areal i by dało radę to spełnić Ale co zrobić za tę pieniądze mając t- 25? Kupić nowy agregat talerzowke i plug a może opryskiwacz 400 litrów? Jaki to postęp bo dla mnie żaden i te 16 ha ciężko będzie obrobic małym ciągnikiem i nie zrobi tak jak większa używana maszyna z zachodu.

Edytowany przez pablo21, 11 luty 2015 - 21:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:16

Ta suma 60 tyś to jest mało ,ale zawsze coś można kupić .Ciągniki mam to sprzęt się przyda .

I love salsa