Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2295 odpowiedzi na ten temat

#101 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 15:05

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] na stronie farmera dzisiaj piszą trochę o tym, jak ktoś chce może poczytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 16:38
  •  

#102 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Czyli wychodzi na to że małe gospodarstwo, bedzie mogło skorzystac najpierw z 60tys, a pozniej dodatkowo z modernizacji. Tylko jak ocenia ktore plany biznesowe sa sensowne a ktore nie? Teraz chyba ruszy lawina podziałow gospodarstw na mniejsze...

#103 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] kolego chyba słabo doczytałeś, bo te gosp. które weźmie 60tys będzie musiało dojechać do tych 15tys euro SO i dopiero wtedy będzie mogło skorzystać z modernizacji. Ja to tak zrozumiałem. No i ten wzrost przychodu rocznego o 20%, gdzie ktoś kupi jakąś maszynę to i tak tego nie osiągnie więc to tylko dla dobrze kombinujących będzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:19

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tylko powiedz mi czy te 60tys to tak duzo? W tej chwili wiekszosc osob na modernizacje wykazuje wzrost o 10% i nie problemu, to myslisz ze bedzie problem z 20%? Czytałem tu na forum ze ludzie jako wzrost podawal;i ze wydzierzawia 5ha i dzieki temu ze kupia nowszy traktor to i te 5 ha obrobia i dzieki temu wzroscie im wartosc dodana brutto. To teraz idac tym tokiem moge sobie wyobrazic sytuacje nastepujaca: Ojciec 100haplus zwierzeta dzieli na dwoijke dziecxi gospodarstwo powiedzmy tak aby kazdy miał po 12,5 tys SO, po roku dodzierrzawia im ziemie i dzieki temu maja wzrost o 20%, pozniej rodzenstwo sklada wniosek wspolny i maja duzo wieksza szanse na modernizacji, a w modernizacji wykazuja ze tez zwieksza obszar upraw i tak sie kolo kreci. Według mnie powinny byc tu jakies zapisy typu zakaz dzierzaw, a odziedziczone gospodarstwo nie mogło byc dzielone.
Zastanawia mnie tylko ten zapis : "
Wsparcie dla małych gospodarstw będzie natomiast wypłacane w dwóch ratach: 80 i 20 proc.
- Tu będzie się liczył pomysł – zapowiedziała Edyta Wieczorkiewicz-Dudek.
"Czyli kolega kolegi dostanie, a szary nie...

Edytowany przez barrybond, 12 grudzień 2013 - 22:22.

#105 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:09

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No to jest dziwny zapis ten na końcu. Co do wykazania wzrostu to już nie będzie tak że wpiszesz że wydzierżawisz ileś tam h i się odczepią, każdy będzie musiał prowadzić księgowość i po jakimś okresie bez problemu Ci obliczą czy osiągnąłeś wzrost 20% czy nie, i to ten realny bo nikt nic nie wykombinuje. Pewnie przez to bedzie trzeba się liczyć z dobrym pomysłem aby osiągnąć ten przyrost. Co do dzielenia ziemi się nie wypowiadam. Gdzieś kiedyś czytałem że dzierżawy mogą się nie zaliczać do obliczania SO, wyjątkiem mogą być takie od państwa ale nie pamiętam gdzie to było

#106 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 grudzień 2013 - 10:15

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] ale ojciec dzieciom nie musi dzierżawić, może im to darować, sprzedać i wtedy będzie własność, 20% będzie spełnione itp.
Program tak naprawdę dla dużych gospodarstw których właścicielom bliżej do emerytury niż do gospodarowania wg mnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#107 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:07

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] to jak nikt nie podpowie jak ma wyliczyć So?

#108 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:34

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] kolego w temacie o esu masz napisane wystarczy poszukac

#109 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 22:54

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] z tego co wiem to nie wlicza sie ziemi z której zboże idzie do skarmienia. A powiedzcie jak jest bo nie mogę nigdzie znaleśc, mam maciory powyżej 50kg je wpisuje oraz tuczniki o wadze 50kg i wiecej które przez rok od tych macior uchowam? Warchlaków i prosiat nie wpisuje wcale czy tak? Poprawcie jesli sie myle.

#110 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 23:31

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam. Powierzchnie pod zbożami paszowymi wlicza się. Nie wlicza się np. lucerny czy kukurydzy na paszę objętościową dla bydła. Warchalaki i prosięta należy także podać, tak żeby ilości zwierząt odzwierciedlały w jak największym stopniu stan średnioroczny w poszczególnych grupach zwierząt. Pozdrawiam

Edytowany przez Lukrolny, 13 grudzień 2013 - 23:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:51

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Już zgłupiałem czyli np. mam 3 maciory od nich sprzedaje 30 tuczników rocznie to wpisuję 3 maciory 30tuczników, 30 warchlaków i 30 prosiąt? czy tak to ma wyglądać? A jak jest przyjmowany rok bazowy to rok w którym składa sie wniosek czy rok wcześniejszy?

#112 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 14:59

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] rok bazowy to rok wczesniejszy kolego

#113 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:23

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Rok bazowy do 15 marca poprzedni, po 15 marca obecny.

#114 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 07:57

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] o wlasnie, dobrze powiedzial kolega, sorki za wprowadzenie w bład :P

#115 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:40

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jesli mam 10 ha pszenicy gdzie mam wedlug kalkulatora okolo 6000 so i jak wezme dotacje i zasadze na tych 10 ha ziemniaki jadalne to bede mial 30000 so. To wtedy juz spelnie warunki? Na co mozna bedzie wydawac te srodki? Tak jak w Prow ze sobie kostke na podworku poloze i wyremontuje budynki? Jakies maszyny nowe typu opryskiwacz?

Edytowany przez Thor, 18 grudzień 2013 - 18:41.

#116 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 23:02

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Rok baozwy już wiem dzieki, ale jak to jest z tym wyliczeniem SO przy chodowli macior i sprzedaży tuczników jak wyliczyć SO pomóżcie?

#117 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 13:51

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Sniady napisz ile masz średnio macior w ciągu roku, ile się prosiąt urodziło i ile sprzedałeś tuczników to obliczę Ci ile podać zwierząt do SO

#118 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:12

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] 4 maciory urodzonych 60 prosiąt, sprzedanych tuczników 30. Czy te dane o ilości sztuk w roku bazowym podane we wniosku ktoś weryfikuje i sprawdza stan faktyczny?

#119 Share Adrian3210

Adrian3210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Rolnictwo :)

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A ja mam takie pytanie: uprawiam areał 12 ha niecałe swojego mam z 5 ha tylko. Hoduję 5 krówek, to jak przerobie stodołe na obore i kupie 5 krów jeszcze czyli bd mial 10 w sumie, to spełnie ten wzrost o 20% i do 15 tyś? Bo teraz liczyłem sobie os to wychodzi mi tak 10-11 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 23:42

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

4 maciory urodzonych 60 prosiąt, sprzedanych tuczników 30. Czy te dane o ilości sztuk w roku bazowym podane we wniosku ktoś weryfikuje i sprawdza stan faktyczny?

Agencja może zweryfikować stan na podstawie systemu IRZ. Przy takim obrocie stada stan średnioroczny w najlepszym wypadku wynosi 4 maciory, 8 prosiąt, 12 warchlaków i 8 tuczników.