Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2297 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 luty 2015 - 13:45

Jedno co można już powiedzieć w restrukturyzacji małych gospodarstw nie będzie można robić,Przetwórstwo odpada,  i teraz trzeba uważać że by nie przekroczyć 20 tyś dochodu bo kasa fiskalna.To można się domyślać że w biznes planie jak się zrobi dochód to tylko do 20 tyś bo kasa fiskalna.

A skąd te wiadomości? Gospodarstwo to nie działalność gospodarcza, tym sposobem pół mojej wsi musiałoby mieć kasy fiskalne. 

Jeśli chodzi o przetwórstwo, to trzeba by się zgłębić w temat. Tu załącznik do traktatu co to są "produkty rolne" - mam nadzieję, że właściwy:

http://www.jarmark.o...traktatu_ue.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 09:27
  •  

#1142 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 luty 2015 - 13:56

Dziś w agrobiznesie powiedział że ustawa o drobnej przetwórczości utknęła miedzy resortami ,nie można sprzedawać jajek ani nic przetworzyć w gospodarstwie.ŻEBY przetworzyć to całkiem iny program jest na przetwórstwo w gospodarstwie. Teraz nikt nie prowadzi uproszczonej rachunkowości to skąd kto ma widzieć kto ile czego sprzedaje.Ale w programie restrukturyzacja małych gospodarstw ma być rachunkowość i w biznes planie wykaże się co będzie się robić sprzedawać by była zwyżka dochodu już jest udokumentowana dochodowość. Jak się złapie 20 tyś kasa.POKAZYWALI DZIŚ W AGROBIZNESIE TO NIE BĘDZIE PROSTA SPRAWA.

#1143 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 04 luty 2015 - 16:20

Dowiedziałem się dzisiaj ile będzie kosztował cały biznesplan na restrukturyzacje małych gospodarstw zgadujcie ile

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:23

mnie złapie koło 500 zł ale może być +i -  coś koło tego 

#1145 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:30

Cały biznesplan ma wynosić 400 zł.

#1146 Share Adas164

Adas164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:43

a dlaczego tak sądzicie ;? przecież to będzie zależeć od tego co pisze  i ile to czasu pochłonie ;?

#1147 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:52

Dobry biznes plan musi zawierać wszystkie wyliczenia z każdego roku trwania programu. Dochód i wydatki na poniesione inwestycje.Musi być uzasadniony dobrym pomysłem i prawnym językiem napisany ,zrozumiałym urzędnikowi. A to kosztować troszkę będzie.

#1148 Share Adas164

Adas164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:58

galan masz rację ;)

sądzę że to ok 1500 zł będzie kosztować ;)

ale jak już pisał wcześniej freetaxi trzeba trzeba na rozporządzenia wtedy bedzie wiadomo ile czasu biznes plan zajmie.

A po 2 nie każdy biznes plan jest taki sam jedni na zakup ziemi  jedni naszyny inni może na bydło wiec to i tak czasu to zajmie.

#1149 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 05 luty 2015 - 13:29

Teraz trwają strajki i bardzo niska cena płodów i warzyw cebuli kapusty i tym podobnych w granicach 0,50 groszy,zastanawiają się co restrukturyzować jak to co ma działać.To nie prędko się dowiemy koło żniw czyli czerwiec lipiec,to teraz loteria co uprawiać ja zostaje przy swoich uprawach i wychodzi mi 9 tyś euro z takiego bym progu startował wedle kalkulatora z 2013 roku.Powodzenia wszystkim na wiosennych uprawach i dobrych plonów. ;)

#1150 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 05 luty 2015 - 16:20

galan99 daj linka do tego kalkulatora 2013 z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 05 luty 2015 - 16:26

Proszę link                                                                                                                                                                                                       http://ksow.pl/filea...lkulator_SO.xls

#1152 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:27

Na razie mają przestój za 2 tygodnie dowiemy się może już szczegółów.

#1153 Share Adas164

Adas164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:41

Odpowiedz na emieal dostałem od agencji :P

tu więcej się dowiedziałem chodzi mi o tekst wytłuszczony :) teraz coś wiadomo chociaż coś z uproszczoną rachunkowością :)

ja stawiam że będzie książka przychodów i rozchodów ;) ale się okażę ;)

W odpowiedzi na maila z dnia 28 stycznia 2015r. uprzejmie informuję, że „Restrukturyzacja małych gospodarstw” to pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw. Pomoc jest przyznawana na restrukturyzację gospodarstwa w kierunku produkcji żywnościowych lub nieżywnościowych produktów rolnych, a także przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie. Przez restrukturyzację rozumie się zasadnicze zmiany w gospodarstwie, które mają na celu poprawę jego konkurencyjności i zwiększenie jego rentowności poprzez wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa, w szczególności w wyniku zmiany profilu prowadzonej produkcji rolnej.

Pomoc ma formę premii w wysokości 60 tys. zł wypłacanych w ratach:

-        I rata â 80% kwoty pomocy,

-        II rata â 20% kwoty pomocy.

Beneficjent:

Rolnik - osoba fizyczna ubezpieczona na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzący wyłącznie działalność rolniczą. Premia może być przyznana tylko raz w okresie realizacji PROW 2014-2020 osobie i na gospodarstwo, tj. na grunty rolne, które wchodziły w skład gospodarstwa objętego pomocą. W przypadku małżonków premię może otrzymać tylko jedno z nich, niezależnie od tego, czy prowadzą wspólne gospodarstwo, czy odrębne gospodarstwa.

Brak możliwości wsparcia inwestycji dotyczących plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz niektórych działów specjalnych produkcji rolnej.

Wsparcia nie przyznaje się beneficjentom działań: „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013 oraz „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020.

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa (SO) poniżej 10 tysięcy euro.

W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej.

Beneficjent zobowiązuje się do prowadzenia uproszczonej rachunkowości w gospodarstwie co najmniej do dnia upływu okresu związania celem. Rachunkowość uproszczona do zestaw podstawowych, prostych zasad gromadzenia danych finansowych do określenia zobowiązań podatkowych małych przedsiębiorców. Mamy 3 podstawowe formy uproszczonej księgowości: karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany i książka przychodów i rozchodów. Szersze informacje znajdzie Pan w Ustawie o rachunkowości z dnia 29 września 1994r.

#1154 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:55

To coś podobnego by było jak miałem pijalnie piwa w latach 1998-do 2002 roku to prowadziłem uproszczoną książkę przychodów i rozchodów tylko musiałem uważać by nie przekroczyć progu.Obrotowego by kasy fiskalnej  nie złapać.Na prowadzeniu książki przychodów i rozchodów to się znam.To samo może być tu restrukturyzacji małych gospodarstw że będzie książka i trzeba będzie uważać,żeby kasy nie złapać na obrocie 20 tyś.Jakoś muszą mię udokumentowane i zaksięgowane dochody. Ustawie o rachunkowości z dnia 29 września 1994r. By się zgadzała.

#1155 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 06 luty 2015 - 10:55

Ale te 20tys to jest już na czysto czy dochód brutto bo brutto to każde małe gospodarstwo przekroczy?

#1156 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 06 luty 2015 - 11:19

To zależy jak podejdą w gospodarstw rolnych.Dochód brutto. W zależności do czego jest potrzebne i z jakiej dziedziny należy definiować taki dochód.

W art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych czytamy, że dochód brutto to dochód stanowiący podstawę obliczenia podatku. Czyli są przychody pomniejszone o koszty ich uzyskania, składki na ubezpieczenie społeczne i ulgi od dochodu (czyli wszystko co art. 26 uwzględnia). 

#1157 Share Adas164

Adas164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 luty 2015 - 11:56

Galan99 a możesz coś więcej powiedzieć o tej książce przychodów i rozchodów ;)

jakieś przykłady :) tak dla rozjaśnienia ;)

a sam to robiłeś czy np po 1 miesiącu poszedłeś do księgowej zeby CI sprawdziła czy wszystko masz oki :)

#1158 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:25

Sam pisałem ale co miesiąc biegałem do radcy prawnego by sprawdził czy nie ma błędu i brał za to samo sprawdzenie 50 zł w tantych latach co miałem pijalnie.bo jak by sam prowadził to już by był koszt 500 zł co miesiąc.Bo składałem co miesiąc zeznanie podatkowe do urzędu  skarbowego. Ja pisałem w księgę wszystkie faktury zakupu alkoholu i utarg dzienny ile utargowałem, zaznaczam pilnowałem by nie złapać kasy fiskalnej.                                                                                                                                                     Tu podaje link do prowadzenia uproszczonej  księgi podatkowej.                                                                                                              http://ksiegowosc.in...ow-projekt.html                           

#1159 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:34

Panowie nie mylcie dochodu z przychodem ,bo to dwie inne wielkości Przychód to wartość sprzedaży i od tego jest płacony wat a po przekroczeniu pewnego pułapu kasa fiskalna ,ale tylko wtedy gdy próg ten zostanie przekroczony przy sprzedażny klientowski detalicznemu ,a w przypadku sprzedaży firmom np.zakłady mięsne młyny czy jeszcze inne na fakturę vat. to kasy niema Możesz im sprzedać nawet za milion.Jeżeli to będzie książka przychodów i rozchodów to księgowość taka jak np. w sklepie lub warsztacie samochodowym Po stronie przychodów wartość sprzedaży netto a w koszty koszy związane z nabyciem lub wyprodukowaniem towaru.Ale skoro będzie to działalność zgodnie z ustawą o działalności gospodarczej to i krus będzie podwójny Prowadzenie takiej ksiegi to nic trudnego Schody zaczynają sie dopiero przy zatrudnianiu pracowników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:59

Zgadzam się z przedmówcą  ale  jak do tego podejdą to zobaczymy,chodzi mi oto że jak pojedzie rolnik po bazarkach targach ze  swymi produktami rolnymi  np... marchew, kapusta, pomidor,por,itp...  to jak może być? tu jest zagadka  sprzedasz w detalu nie hurtem. Sprzedasz hurtowa a detaliczna to różnica  trzeba pamiętać. Przecież ma być sprzedasz przetworzona z płodów rolnych można podać przykłady... Szatkowanie kapusty do kiszenia i wiele innych rzeczy to sprzedasz detaliczna czym udokumentować tą sprzedasz jak ktoś zechce potwierdzenie zakupu z danego gospodarstwa?