karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zibi80    12

Z urzędu to do systemu włączają tych co mają do 1250, reszta może na wniosek. Na wniosek można też zrezygnować, nawet jak macie poniżej 1250. System daje pewne przywileje ale jak ktoś chce skorzystać to radzę uważać i się dobrze zastanowić

 

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Z tego co wiem z małych na wniosek będzie można później wystąpić bez możliwości powrotu chyba że coś zmienili.Wracając do dolnego progu to nie był określony ilością euro tylko ilością ha. minimum to 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Uproszczony system płatności bezpośrednich dla małych gospodarstw i nie ma nic wspólnego z RMG, udział w tym systemie ma pozwolić na przystąpienie do PROW, "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa" (działanie VI, poddziałanie 5) od następnego roku. Można to potraktować jako zastępstwo rent strukturalnych, program ten ma również na celu zmniejszenie rozdrobnienia polskiego rolnictwa (można to wywnioskować z wymogów ramowych).

 

Co do wymogów minimum, też nigdzie nie spotkałem się (jak dotąd) z określeniem dolnego progu wielkości ekonomicznej.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Piotr778 Dobrze mówisz, ale wystąpić można ze skutkiem od 2016r. Jeśli potwierdzą się informacje o braku możliwości ubiegania się o np RMG a nabór byłby w tym roku to LIPA

 

 


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Czy mając 40 ha można starać się o dofinansowanie w kwocie 60 tyś? Dla tych mikro. 17 krów mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Powiedz kolego tak uczciwie, czy uważasz się za mikrogospodarza?


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zauważyłem ostatnio, że w różnych odr-ach mówią co innego :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Panowie z czego to wynika że jest taki podział w  odr-ach na wyeliminowaniu na, samym początku pewnej grupy rolników co, od razu nie potrafią się wysłowić bez urazy że takie określenie.Tak to już jest cwaniacy i krętacze wszystko dostaną ,dalej taki chłopina a tacy tez są jeszcze że ,ma  5 ha i 60 lat to nie dostanie tego bo nie ogarnie tej wiedzy. Skoro można będzie przestawić produkcję tak poczynią  wszystko by tylko dopasować tak to działa i kasa jak zapłacisz dobrze i umie ktoś na  napisać to dostanie nic nie ma za darmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spotkałem się z taką sytuacją, że pracownik ODR "wyselekcjonował" sobie kilkunastu rolników w gminie a reszta niestety nie skorzystała... Tylko dziwi mnie też bezczynność rolnika bo są jeszcze podmioty prywatne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Bezczynność rolnika bo są jeszcze podmioty prywatne, tak są tylko że to kosztuje i po drugie trzeba wiedzieć co się chce i współpracować z tym doradcą by to stworzyć takie działanie,oczywiście że się da.Tylko będzie bardzo dużo chętnych ,to oznacza większe koszta bo są doradztwa  za rolnika składają dokumenty.Ale to już koszt  2 tys zł . w ODR  PISZĄ ZA DARMO I BYLE CO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co wiem to w ośrodkach doradztwa rolniczego usługi polegające na pisaniu różnego rodzaju wnioski od dobrych kilku lat są odpłatne.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Dopowiem jeszcze jedno dobry doradca mający wiedzę ma doradzić naprowadzić zmiany by pozyskać i powinien wiedzieć co jest naj bardziej punktowane , to posiądą wybrani i znajomi wybranych za odpowiednią zapłatą w tym programie RMG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Powiedz kolego tak uczciwie, czy uważasz się za mikrogospodarza?

 

Nie uważam się za mikro , bo nie wiem jaki jest próg żeby dostać to, a po 2 pytam się za namową wuja bo on też coś słyszał tylko nie wie jakie są wymagania.

Od czego to zależy ? Bardzo chciałbym się o tym dowiedzieć bo wujowi zależy :D Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Spotkałem się z taką sytuacją, że pracownik ODR "wyselekcjonował" sobie kilkunastu rolników w gminie a reszta niestety nie skorzystała... Tylko dziwi mnie też bezczynność rolnika bo są jeszcze podmioty prywatne. 

 

Dokłądnie tak też jest u mnie i kilka lat wstecz mieliśmy przykład na moim ojcu ,jak nie załapał się na rentę strukturalną .Doradca od siedmiu boleści spartolił wniosek .

Teraz mam prywatną doradczynię ,ta wie wszystkie nowinki i jest bardzo sumienna .

 

A co do forum to czytając wczoraj niektóre wypowiedzi się uśmiałem takie bzdury piszecie .Najbardziej śmieszy mnie suma podstawowa po przekroczeniu ,której można załapać się na program ''6 tyś euro'' to są wymysły  wyssane z palca .

Pozdrawiam.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

KlakacZ Ściąg sobie kalkulator do liczenia SO i trochę sie nim pobaw wpisuj różne rzeczy to szybko zorientujesz sie co i jak Ale przy 40 ha to byś nie wpisał to tak będziesz powyżej 10tyś i wypadasz z RMG

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

To co podam tu jest cały sukces trzeba tylko dobrze napisać uzasadnić ... Biznesplan – przedstawia koncepcję restrukturyzacji gospodarstwa, w wyniku której nastąpi wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa.

 
Biznesplan zawiera w szczególności:
opis sytuacji wyjściowej gospodarstwa (zasoby gospodarstwa, struktura produkcji, wielkość ekonomiczna)
szczegóły działań mogących przyczynić się do osiągnięcia rentowności (inwestycje, szkolenia, współpraca, w tym szczegóły dotyczące zrównoważenia środowiskowego i efektywnej gospodarki zasobami)
 
W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej.
 
Beneficjent zobowiązuje się do realizacji biznesplanu – prawidłowa realizacja biznesplanu warunkiem wypłaty drugiej raty premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeśli chodzi o ODR-y to swoją polityką bardzo zniechęciły do siebie i do działań PROW większość, jeśli nie całe grono rolników prowadzących mniejsze/średnie gospodarstwa (wielkość ekonomiczna na granicy kwalifikowalności do MGR). Możliwe, że przez to przy nowym rozdaniu będzie większe zainteresowanie pomocą od prywatnych doradców, bo większość osób nie będzie chciało współpracować z podmiotem, który do tej pory miał ich w głębokim poważaniu, a koledzy ODR-owców którzy zmodernizowali parki maszynowe, w nowej perspektywie mają okrojone pole działania...

 

Dopiero gdy będą szczegółowe przepisy, "punktacja" i koszty kwalifikowane, możliwe będzie zweryfikowanie szans na przepchnięcie obranej przez nas koncepcji rozwoju gospodarstwa w ramach tego programu (bo wydaje mi się, że osoby biorące udział w tej dyskusji mają co najmniej zarys takich działań) a od tego już niedaleka droga do napisania biznesplanu. 

@galan99 a czym wg. Ciebie jest "dobrze napisany i uzasadniony Biznesplan"??


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

  Zaq1987 ODPOWIEDZ  Ciebie jest "dobrze napisany i uzasadniony Biznesplan"?? To tak bardzo dobry przepis na ciasto zwiera produkty proporcje i zasada wykonania i pieczenia.To wszystko ma zawierać biznes plan...Ma przekonać na powodzenie anie na porażkę wielu ludzi nie załapało się  bo zawali biznes plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Fajne kulinarne porównanie, ale wróćmy na ziemię...

Jak dotąd, pozytywne rozpatrzenie i przyznanie pomocy było uzależnione przede wszystkim od stanu gospodarstwa na dzień składania wniosku, głównie od powierzchni... Zobaczymy jak to będzie uregulowane w tym rozdaniu, ale do tej pory "koncepcja rozwoju gospodarstwa" nie miała żadnego wpływu na rozpatrzenie wniosku, dopiero przy rozliczaniu dotacji dokładnie ją weryfikowano.

 

A w przełożeniu na ciastka :P: na konkursie wypieków komisja sędziowska porównuje tylko ilości niektórych składników jakie będą użyte (przepis ich średnio interesuje, jedynie przy nietypowych składnikach sprawdzają na co mu to...), a że lubią bardzo słodkie ciasta to na udział w dalszej części pozwalają tylko tym, u których jest najwięcej cukru. Po tych eliminacjach pozostali w grze zawodnicy robią swoje ciasta i na koniec degustacja - jeśli sędziowie źle się poczują po danym wypieku to mają prawo skopać kucharza, z czego chętnie korzystają...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Witam, czy starając się o tą dotację czy jakiegolwiek inne trzeba oplacac KRUS czy mozna byc na ZUSIE ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

ok, czyli jako startujący nie mam za bardzo na co liczyc ? Bo w kRUS moge oplacac tylko ubezpieczenie, nie moge zalozyc dzialalnosci gospodarczej.. 3-letni okres karencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj