Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:39

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] freetaxi w sprawie rent strukturalnych nie zgodzę się z Tobą .Przepisy były inne w czasie przyjmowania wniosków i po przyjęciu się zmieniła punktacja .Już po przyjęciu dokumentów zmienili przyznawanie punktów za poszczególne hektary etc .To właśnie za hektary naliczano najwięcej  punktów i okazało się ,że nasze 10 ha dzierżawione od Agencji Nieruchomości Rolnych nie została uznana i zaliczona do przeliczenia na punkty .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 13:51
  •  

#1042 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:43

Nie będę się z Tobą dyskutował bo nie wiem. Zrobiłem dwa wnioski na renty po rodzinie w życiu i to w pierwszym naborze jakikolwiek był. Resztą się nie interesowałem bo nie było zainteresowania.

#1043 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:47

No nic było minęło .Teraz jest inna sprawa na tapecie i trzeba jej pilnować .

I love salsa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 12:10

Tu jest już dużo wyjaśnione można poczytać by nie pisać banałów. tak jak wcześniej pisałem to że wymyślam teraz czytać i wyciągać wnioski.                                                                                                                                                                                                             http://prusy29.pl/ja...ch-gospodarstw/

#1045 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 13:03

Opisane jest dość jasno i przystępnie, tylko w artykule autor pisze o warunkach o których w zatwierdzonym prow-ie nic nie ma. Narazie nie ma pewności co do kosztów kwalifikowanych, tj na jakie operacje będzie można przeznaczyć kasę oraz nie ma pewności co do wymaganego 5-cio letniego okresu prowadzenia gosp. Nie twierdzę że nie będzie tak tam pisze, ponieważ to co napisał gościu w artykule zawarte było w poprzednich wersjach "roboczych" prowu, ale dopóki nie będzie tego "na piśmie" nie można o tym mówić jak by było to już oczywiste.

I o to mi głównie chodzi, nic nie mam do Ciebie kolego galan ale ciągłe powtarzanie niepotwierdzonych a często błędnie zrozumianych informacji jest bez sensu i powoduje lawinę kolejnych niepotrzebnych postów, poza tym styl Twoich wpisów woła o pomstę do nieba.

Muszę powiedzieć że admini / moderatorzy na agrofoto są wyjątkowo tolerancyjni.

PS

Żaden pracownik arimru czy innego dziadostwa nie powie wam narazie nic ponad to co jest zapisane w prowie, a jeśli któryś powie to będą to wyłącznie jego prywatne domniemania. Ale jeśli takie domniemania polepszą wam samopoczucie to nie ma w tym nic złego aby takiego pracownika znaleźć i go wysłuchać.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#1046 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 18:10

Byłem pytałem i powiedzieli tylko tyle to jest dla gospodarstw sadowniczych a nie dla rolników którzy uprawiają ziemi i maja 2 krowy jedynie co można zrobić to doradził mi gościu z ODR-u żeby posadzić ha borówki amerykańskiej i położą łapę na wszystkim czyli co sprzedasz musisz oddać podatek :)

#1047 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 18:11

Ludzie to mają wyobraźnię :) 

#1048 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 18:52

No i Rafal będzie miał pożywkę dla teorii spiskowych...

Co do podatku to zanim nie zniosą ryczałtu dla rolników to nie ma mowy o podatku dochodowym, już kilkakrotnie były próby takiej zmiany i ciągle ktoś o tym pobąkuje ale wątpię, aby to doszło do skutku, elektorat by tego nie zapomniał...  <_<

@Pawlo547 trzeba było zapytać skąd ma takie informacje... chyba, że to taki doradca z jakim mój ojciec miał styczność: zanim usłyszał wszystkie informacje zaczął lament: "A gdzie panie się pchasz, nie masz szans, na pewno się nie załapie..." - dzięki takiemu wsparciu duchowemu nawet nie próbował startować do jakichkolwiek inwestycji w ramach PROW...  :huh:

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1049 Share kasiula8013

kasiula8013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 19:33

może będzie coś wiadomo w przyszłym tygodniu, kiedy zostaną wdrażane poszczególne działania z nowego PROW-u , dzisiaj była konferencja prasowa naszego Ministra rolnictwa "Harmonogram wdrażania poszczególnych działań nowego PROW-u jest przygotowany, a jego szczegóły zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu. Niemniej celem resortu rolnictwa jest uruchomienie jeszcze w II kwartale tego roku najważniejszych działań inwestycyjnych"

ze strony ARiMR

"Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania PROW na lata 2014-2020 jest już przygotowany, a zaraz po jego przyjęciu przez Radę Ministrów, co ma nastąpić w najbliższy wtorek, zostanie przekazany Sejmowi. Wtedy parlament będzie mógł przyjąć ustawę, która pozwoli uruchomić procedury udzielania wsparcia z tego Programu.

Jeśli wszystko pójdzie z planem to jeszcze w pierwszym kwartale b.r., uruchomione zostaną uruchomione nabory wniosków o przyznanie środków z trzech pierwszych priorytetowych działań Programu. Chodzi o premie dla młodych rolników, modernizację gospodarstw rolnych  oraz wsparcie inwestycji w infrastrukturę na wsi."

#1050 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:50

No i Rafal będzie miał pożywkę dla teorii spiskowych...

Co do podatku to zanim nie zniosą ryczałtu dla rolników to nie ma mowy o podatku dochodowym, już kilkakrotnie były próby takiej zmiany i ciągle ktoś o tym pobąkuje ale wątpię, aby to doszło do skutku, elektorat by tego nie zapomniał...  <_<

@Pawlo547 trzeba było zapytać skąd ma takie informacje... chyba, że to taki doradca z jakim mój ojciec miał styczność: zanim usłyszał wszystkie informacje zaczął lament: "A gdzie panie się pchasz, nie masz szans, na pewno się nie załapie..." - dzięki takiemu wsparciu duchowemu nawet nie próbował startować do jakichkolwiek inwestycji w ramach PROW...  :huh:

Koledzy ja podchodzę do tego tematu racjonalnie i chcę skorzystać choć trochę ,jak się kwalifikuję o ile tak będzie .Na chwilę obecną jest dobrze .Najbardziej interesuje mnie ten podatek dochodowy ,bo co chwila słychać o nim i przymiarki ,żeby nam dołożyć .Nie dość ,że opłacalność w rolnictwie jest opłakana to jeszcze wymyślają takie coś .Ale jak chcą to mogą mi dokładać z gminy ,bo postaram się o to ,że będę pod kreską .A właśnie kolego  zaq  w tym czasie ,jak ojciec starał się o rentę też miał takiego  doradcę z Odeeru ,co przytaczasz przykład :wacko:

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:48

Nie jestem pewny ale bodajże od 2007 roku ODR-y wprowadziły usługi płatne. Wcześniej czy to wnioski o dopłaty, niskotowarówki czy w ramach innych działań robili za darmo. Więc nie ma się co dziwić jak oprócz Waszych ojców było tam jeszcze kilkanaście innych chętnych. Taki doradca (pracownik ODR) miał stałą pensję i nie zależało mu na tym czy zrobi 3,5 czy 50 wniosków. Prywatne podmioty, które dopiero startowały zapewne inaczej potraktowałyby ewentualne źródło zarobku.

#1052 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 22:51

u mnie w ODR za wypełnienie wniosku o dopłatę biorą 30zł.

#1053 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 08:37

a to będzie tylko w tym roku czy w w następnych  latach też 

#1054 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 23 styczeń 2015 - 14:26

Dzisiaj w Agrobiznesie mówili że nabór wniosków rozpocznie się w czerwcu 2015 roku...

#1055 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 styczeń 2015 - 01:09

agrobiznes wróży z fusów wieć niema co w to za bardzo wierzyć

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1056 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 01:44

Kto wpłaci mi na konto 100 złotych to podpowiem gdzie szukać informacji o dacie naboru i warunkach jakie trzeba spełnić. Pewne info.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1057 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 styczeń 2015 - 02:54

czy Ty się przypadkiem z chu....na łby nie pozamieniałeś????oczywście bez obrazy............. :D  :D :D  :D  :D  

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1058 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 05:33

:P i po co gubić się w domysłach ? :D dobry konkret nie jest zły @Krassus ;)  :P

#1059 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 08:17

Kto wpłaci mi na konto 100 złotych to podpowiem gdzie szukać informacji o dacie naboru i warunkach jakie trzeba spełnić. Pewne info.

Z taki podejściem to cytując klasyka: "sp...  dziadu". Jest tu masę osób co bezinteresownie się udzielają choć nie muszą, a ty chcesz kasę za coś co za chwilę będzie podane do publicznej informacji. Nawet gdyby twoje informacje się potwierdziły to w tej chwili nikomu nic one nie dadzą.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 24 styczeń 2015 - 09:23

To skrajne dziadostwo, wiesz mi że nikt nic nie wie konkretnego poza tym że bedzie to raczej druga połowa roku i to wszystko.

Z rzeczy które przewijają się na tym forum to ewentualnie bezpiecznie mozna zaktualizować informację o wyliczaniu Standardowej Nadwyżki gdzie często wskazujesię tabele SO2007, zas z pewnością będzie aktualna tabela SO 2010 jako średnia z ostatniego PROW, do znalezienia na stronie FADN.