Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:47

Koleżanki i koledzy widzę ,że dalej rozwijacie wszelakie tezy na temat'' Restrukturyzacji '' i to czasami co czytam ,że ktoś coś tam powiedział to są kompletne bzdury łącznie z przelicznikami i terminami .Nie obrażajcie się ,że pisze prawdę ,bo do dnia dzisiejszego nie ma żadnych rozporządzeń ,które ustala Bruksela .Wiadomo jedynie tyle ,że Bruksela zaklepała wstępny projekt Nowego PROWU i nic więcej .Ja też czekam aż coś ruszy .Pozdrawiam .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 04:47
  •  

#1022 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:23

Teraz jak tym co powiadali że jak miał nisko towarówkę to nie dostanie,głupoty wam nagadali dziś powiedzieli zapewne nie jeden słyszał.Teraz jak wcześniej  pisałem że łączyć się po kilkanaście to nawet do 30 rolników, no można i w pojedynkę ale BĘDĄ MARNE SZANSE ja to wiem i się nie mylę.Trzeba mieć łeb na karku anie słuchać  co gadają w agencjach.

#1023 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:29

Oglądaliście dzisiaj AGROBIZNES mówili ,że jak ktoś korzystał z jakiegokolwiek dofinansowania to nie dostanie kasy na Restrukturyzację .Wymogi konieczne to ubezpieczenie pełne w Krus i nie można przekroczyć  10 tyś euro  .Mówili też o tej uproszczonej księgowości i ona będzie obejmowała wszystkie programy z Nowego PROWU .A ile w tym prawdy to czarna magia .Kasy ma starczyć na 60 tyś beneficjentów

Edytowany przez RafaKdziela, 21 styczeń 2015 - 12:31.

I love salsa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:29

Tak łączyć się i co postawić chale.Już to było z sadownikami ,jeden rok słabych cen i komornik zapuka do drzwi.Nie sztuka postawić czy coś kupić za pieniądze które z nieba spadną ale sztuka to póżniej utrzymać.

#1025 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:40

A kogo to obchodzi ja wiem że dużo ludzi pracuje i po agencjach że jeden jest z małżonków na krusie i mają po 2 ha i się połączą i mają szansę do tego programu,i nikt mi nie wciśnie że nie.Tu trzeba mieć łeb na karku i umieć załatwić sprawy.Ja wiem swoje ma wiedzę i wiem jak mam działać.

#1026 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:57

Widzę, że dalej powielacie te same BZDURY. Nigdzie nie jest powiedziane że ci co wzięli niskotowarówkę nie mogą się ubiegać o restrukturyzację. W agrobiznesie też  nic takiego nie było, nie mówili o niczym nowym o czym nie byłoby powiedziane na forum!

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#1027 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 13:59

Powiedziane jest już bardzo dużo...         Na 1 gospodarstwo jest przeznaczone 60 tyś. Pełne ubezpieczenie w kruzs. Potrzebny będzie biznes plan. Skorzystać będzie mogło 60 tyś rolników. Prowadzenie uproszczonej rachunkowości. Też wiemy już na co może być przeznaczone, wiemy kto nie może skorzystać z restrukturyzacji. Wiemy że można nawet po 30 się łączyć rolników w tym programie lub w pojedynkę                                                                   TO JEST BARDZO DUŻO DANYCH  I NIE WIELE SIĘ JUŻ ZMIENI  A CO DO NABORU TO BĘDZIE  CZERWIEC LIPIEC.   

Edytowany przez Matey, 21 styczeń 2015 - 17:44.
ogolny chaos

#1028 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 14:07

Weź już przestań kolego swoje bezsensowne dywagacje tu na forum wylewać bo aż oczy bolą jak to się próbuje czytać.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#1029 Share 1991Mateusz

1991Mateusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 17:35

Jak to jest z tymi 60 tyś ? Moi rodzice posiadają pole orne 4 ha ojciec jest na zus bo pracuje a matka opłaca krus i zus bo tez pracuje czy należy im sie ta kasa ? ewentualnie jeśli nie to jeśli by przepisali pole na mnie i moją zonę to czy mamy szanse na tą pomoc  

#1030 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 21 styczeń 2015 - 17:50

nie można jednoczesnie opłacac krus i zus   pierwszenstwo ma zus  składki  nie beda wliczone do stażu pracy  krus osobą urodzonym po 48 roku nie zalicza składek do stażu pracy   i trzeba miec opłacone 25 lat  ubespieczenie rolne  lub 30 lat rolne przy wczesniejszej emeryturze z krus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:05

Jutro jadę do ODR może coś się dowiem konkretniej na temat tego RMG jutro napisze jak coś będę wiedział więcej :)

#1032 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:25

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Pawlo547

Zaawansowany

• photo-thumb-72982.jpg?_r=1389033828

Kolego bez urazy ,ale w Odereach wiedzą tyle co mówili w TV dzisiaj .Nic więcej nie powiedzą ,a jak tak to będą to jedynie przypuszczenia .Napisałem już wyżej i kolega galan też wymienił co wiadomo .Jak ktoś korzystał z Różnicowania ,młodego rolnika i bodaj nisko towarówkę to nie dostaną  60 tyś .

I love salsa

#1033 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:35

niskotowarówka  nie ma nic wspólnego z modernizacja małych gospodarst

osoby które brały niskotowarówke moga  przystąpic do programu  małych gospodarstw

#1034 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:40

Biorąc niskotowarówke te gospodarstwa miały się jakoś rozwinąć także jeżeli ktoś kupił ciągnik w Prow 2007-2013 to już w Prow 2014-2020 nie może kupić ale poczekajmy dowiemy się wszystko jak wyjdą rozporządzenia :)

#1035 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:40

Co niektórzy myślą ze RGR to niskotowarówka bis i będzie łatwa kasa jak było poprzednio,nic z tego Panowie,jak wyjda przepisy do tego działania nie jednemu minka zrzędnie,więc nie ma się co napalac z tego mają skorzystać rolnicy a nie pseudo-rolnicy.

#1036 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:45

A ja myślę ,że sporo osób się napasie tą premią i nie sądzę ,że te osoby mają wiele wspólnego z rolnictwem po za tym ,że mają jakąś ziemię  .Rodzinka w Oderze czy w Armirze pomoże w tej sprawie ;) . Z rentami strukturalnymi było podobnie znam sam dwa przykłady z nazwiska .

I love salsa

#1037 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 21 styczeń 2015 - 20:49

Jutro jadę do ODR może coś się dowiem konkretniej na temat tego RMG jutro napisze jak coś będę wiedział więcej :)

Zapewne niczego nowego się nie dowiesz ja już byłem z rodzicami 2 razy i niczego innego po za tym co jest w internecie się nie dowiedzieliśmy, jak coś będziesz nowego wiedział to możesz mi na PRIV podesłać jeśli byś mógł :P

Edytowany przez mrjacoobek, 21 styczeń 2015 - 20:59.

#1038 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:09

Rafał przepisy krajowe będą dla wszystkich bez znaczenia czy ktoś ma rodzinkę tu i ówdzie. Stosowne informacje w rozporządzeniach będą regulować kto i w jaki sposób będzie mógł skorzystać z pomocy. 

#1039 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:22

Tak ja zdaję sobie sprawę ,ze przepisy będą dla wszystkich równe .Mój ojciec nie dostał renty strukturalnej mimo ,że wszystko było oki jak przyjmowali dokumenty ,a kolesie inni co mają znajomości się załapali .Mnie jednak interesuje inna sprawa ,a mianowicie Ta uproszczona księgowość .Wiecie  coś może na ten temat ? .Czy aby nie trzeba będzie płacić podatku dochodowego ? Bo jak rodzice zapiszą mi gospodarstwo to spokojnie przekroczę 10 tyś euro .Będę miał 30 ha od rodziców ,a teraz mam 5ha  swojego .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:33

Lista rankngowa odnośnie rent struturalnych była ustalana na podstawie obowiązujących wtedy przepisów. Każdy wiedział za co i ile dostanie punktów bo informacje na ten temat były jawne. Wszystko wskazuje na to, że widocznie ojciec dostał za mało punktów. Co do uproszczonej księgowości żadnych wytycznych nie ma. Trudno więc powiedzieć coś więcej na ten temat w tej chwili. 

Edytowany przez freetaxi, 21 styczeń 2015 - 21:33.