Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2298 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 13:17

Poza tym 60 tys. to nie są pieniądze, które pozwalały by na jakieś bardzo znaczące inwestycje, a tylko rozwinięcie tego co już jest. Nie ma się czym napalać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 05:35
  •  

#1002 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 19 styczeń 2015 - 13:35

to sa pieniadze dla małych gospodarstw nie dla latyfundiów i dla nich te 60 tys to bardzo duą pieniądze za które mozna kupic kilka maszyn  to nie program modernizacja gospodarst rolnych

#1003 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 14:46

Nawet dla małych gospodarstw nie są to oszałamiające kwoty. 2-3 ha ziemi w zależności od regionu, przy produkcji np. owoców miękkich 2-3 maszyny. Inwestycje, owszem istotne, ale czy faktycznie zdolne istotnie przekształcić gospodarstwo?

Edytowany przez ciupek, 19 styczeń 2015 - 14:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 15:36

no ciekawe na co mozna bedzie przeznaczyc ta premie, jesli na to co w prow to troszke lipa :/

#1005 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:38

a ja słyszałem od człowieka z agencji, że ci co brali pomoc dla niskotowarowych co kiedyś była to nie będą mogli teraz brać

#1006 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:50

Nie tyle przekształcić tylko rozwinąć już istniejące gospodarstwo, w danej uprawie lub uprawach ,podejrzewam że będzie 2 letnia klasyfikacja upraw, Czyli co dane gospodarstwo uprawiało przez ostatnie 2 lata wstecz czyli 14 rok i teraz w 15. Co do maszyn to trzeba będzie udowodnić że maszyna zwiększy nam dochód w danym gospodarstwie.Dodam że gospodarstwa co brały nisko towarówkę to gospodarstwo miało przekroczyć 4 esu,i dalej się rozwijać , ale towarówka była socjalem.Dodam że się nie pomylę.

#1007 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:53

@zaq1987 bardzo dziękuje za te umowy :)

Edytowany przez anka1, 19 styczeń 2015 - 18:21.

#1008 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:56

a ja słyszałem od człowieka z agencji, że ci co brali pomoc dla niskotowarowych co kiedyś była to nie będą mogli teraz brać

A powiem że nie prawda bo wprowadza ludzi w błąd dzwoniłem do warszawy wiem dokładnie  o to też pytałem ludzie nie wymyślajcie takich informacji że jak ktoś miał nisko towarówkę że nie dostanie bo to te gospodarstwa mają teraz startować na restrukturyzację po to była nisko towarówka by rozwinąć.

#1009 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 18:27

@anka1 służę pomocą, i tak jak mówisz - cały czas odnosiłem się do wymogów poprzedniego PROW

Co do wartości współczynników SO do wyliczania wielkości ekonomicznej gospodarstwa: tutaj jest artykuł opisujący planowane nowe zasady i porównują SO z ESU.

A dla leniwych w skrócie: wskaźniki SGM 2004 służące do wyliczania wartości ESU gospodarstwa w PROW 2007-2013 były wyliczane na podstawie danych z lat 2003 - 2005; planowany odpowiednik dla PROW 2014-2020 - współczynniki SO 2010 obejmować mają dane z lat 2008 - 2012. Wskaźniki te są opracowywane przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Nie będzie się on odnosił do "ostatnich 5 lat" tylko do pewnego okresu referencyjnego i będzie taki sam dla całego okresu obowiązywania PROW 2014-2020. (to już moja uwaga  :))

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1010 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 18:27

Naprawdę tak ciężko jest się wstrzymać, poczekać na pewne informacje i nie siać farmazonów? Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa. Każdy następny post rozmywający sedno tematu leci do kosza

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 19 styczeń 2015 - 19:09

pwene informacje dostepne na stronie arimr  broszura prow 2014-2020 

#1012 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:16

A powiem że nie prawda bo wprowadza ludzi w błąd dzwoniłem do warszawy wiem dokładnie  o to też pytałem ludzie nie wymyślajcie takich informacji że jak ktoś miał nisko towarówkę że nie dostanie bo to te gospodarstwa mają teraz startować na restrukturyzację po to była nisko towarówka by rozwinąć.

z kim rozmawiałeś przez telefon, z Sawickim? pewna osoba z agencji która już mi wiele rzeczy powiedziała,( które potem się sprawdziły w przyszłości), że oni tj. pracownicy agencji na pewnym szczeblu nie wyobrażają sobie, że restrukturyzacje dostaną ci co wcześniej mieli niskotowarówkę, ale wszystko się okaże jak pojawią się przepisy krajowe

#1013 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:32

Ja z moimi rodzicami byliśmy w ARiMR w Płońsku i powiedziano nam że Ci co brali niskotowarowe to i te dofinansowanie dla małych gospodarstw mogą brać, nic w tym nie przeszkadza. Ale na razie i tak możemy tylko czekać :P Cierpliwości sobie i wszystkim życzę :P

#1014 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 09:51

W zatwierdzonym przez UE PROW 2014 - 2020 zapisane są tylko ograniczenia wobec rolników którzy korzystali z działań:

- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020.
Jest też zapis o ograniczeniach wobec niektórych działów produkcji.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1015 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:28

z kim rozmawiałeś przez telefon, z Sawickim? pewna osoba z agencji która już mi wiele rzeczy powiedziała,( które potem się sprawdziły w przyszłości), że oni tj. pracownicy agencji na pewnym szczeblu nie wyobrażają sobie, że restrukturyzacje dostaną ci co wcześniej mieli niskotowarówkę, ale wszystko się okaże jak pojawią się przepisy krajowe

Ale Ci pracownicy na pewnym szczeblu biorą udział przy projektowaniu aktów prawnym i zamieścili taki zapis w projekcie czy to tylko ich własne zdanie na ten temat?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1016 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:34

ile trzeba opłacać krus żeby można było z tego skorzystać , ja w tym roku przejmuje gospodarstwo i chciał bym z tego skorzystać tylko jeszcze nie opłacam krusu 

#1017 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:38

Kolego wystarczy popatrzeć na kilka stron wstecz, żeby poczytać, że nie ma jeszcze aż takich konkretnych informacji na ten temat. Jak tylko pojawią się przepisy krajowe to będzie wiadomo. A kiedy pojawią się rozporządzenia też nie wiadomo. Póki co na 22 stycznia zaplanowana jest konferencja prasowa Ministra Sawickiego, na której będzie informacja na temat etapów wdrażania PROW 2014-2020. 

#1018 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:43

dzięki za odp 

#1019 Share Adrian3210

Adrian3210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Rolnictwo :)

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:00

Jeżeli złożymy wniosek i dostaniemy pieniądze, to w jakim czasie mamy zrealizować inwestycje zapisane w biznesplanie?

Edytowany przez Adrian3210, 20 styczeń 2015 - 20:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:20

Ale Ci pracownicy na pewnym szczeblu biorą udział przy projektowaniu aktów prawnym i zamieścili taki zapis w projekcie czy to tylko ich własne zdanie na ten temat?

OR wawa, to ich zdanie na ten temat, ale wiem, że mają kontakt z osobami które to projektują, to nic pewnego, po prostu jest taka możliwość, mi to też nie jest na rękę bo rodzice brali niskotowarowe, a piszę to bo parę osób w różnych tematach pisze tak jak by restrukturyzacje mieli dostać na 100%, a tu nic nie jest pewne, a inwencja urzędników przygotowujących przepisy krajowe, może jeszcze utrudnić dostanie tej premii