Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#81 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 21 październik 2013 - 11:28

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Właśnie (były)kilka lat temu a nie którzy nie skorzystali bo gospodarstwo przejeli 2lata temu np. ja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 17:29
  •  

#82 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 21 październik 2013 - 15:32

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Moim zdaniem małe gospodarstwa nie inwestują bo nie mają z czego, nawet na spłatę kredytu nie stać. Modernizacja małych gospodarstw może zrobić dużo dobrego zwłaszcza że zapowiada się na to że będzie bardzo szczegółowo kontrolowany przebieg inwestycji. Druga sprawa dopłaty. Polska jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o finansowanie modernizacji. To duży błąd, kraje zachodnie dostrzegają spory potencjał w finansowaniu doraźnym rolników i przeznaczają pieniądze na dopłaty. Chociaż znając polskie realia jak wzrosłyby dopłaty to cena ziemi sporo poszłaby w górę. Trzeba naprawdę mądrego żeby te pieniądze unijne podzielić.

#83 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 21 październik 2013 - 19:01

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Zgadza się rotor32 wszystko zależy od dopłat bo im większe tym wieksza cena ziemi u mnie jakieś 8 lat temu można było kupić ziemię za 8 tysięcy za hektar a teraz trzeba dać 45 tysięcy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 październik 2013 - 16:27

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ziemia i tak jest już droga. Zwłaszcza dla małego gospodarstwa. Wystarczyło by uszczelnić system pobierania dopłat. Nie rolnicy mający nadmiar gotówki nie inwestowali by w nia w celu pobierania dopłat.
Nacisk na modernizacje jest z innej przyczyny. W krajach zachodnich nie są głupi. Odzyskają część kasy z powrotem. Dlatego kładzie się nacisk na modernizacje ponieważ pieniądze wydane na sprzęt rolniczy w dużej większości wrócą do krajów starej uni. Nasi rządzący mają to gdzies i dlatego nikt sobie tym głowy nie zawraca

#85 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:14

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No ale jeśli nie modernizacja to co? Jak zwiększysz dopłaty to rolnik zabuli więcej za ziemię - na rękę to dzierżawcom. Problem polega na tym że nie mamy dobrej serii ciągników. Bogatsi idą po Fendty, JD, biedniejsi po NH, Zetory (bez urazy, dobry traktor) a Ursus? A Ursus też się sprzedaje tyle że większość podwórek przyozdabia zielony lub niebieski kolor. A kombajny? Claas i NH. Jedyne co ma zejście z polskich maszyn to agregaty uprawowe wszelkiego typu.

#86 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 październik 2013 - 18:52

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tak Kalemba lubi siać propagandę jak i cała ekipa od ministerstwa rolnictwa ARIMR itp. ;)

Tak jak i z młodym rolnikiem co roku ktoś daje nadzieje ,że będzie nabór a później nic i nic ...
A informację o 25% większych dopłatach dla młodych rolników (do 5 lat prowadzenia gospodarstwa) pamiętacie ? Też było głośno , nawet w telewizji o tym mówiono i co ? i cisza <_<

Nie można robić sobie nadziei na jaki lokwiek program przed 2015 rokiem a i w 2015 sądzę ,że nie będzie tak łatwo , znowu w internecie była podana jakiś czas temu informacja ,że w tym prow inwestycje maszynowe , modernizacja ma być ograniczona a mają być dotowane gospodarstwa zajmujące się produkcją trzody chlewnej (rychło w czas) ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#87 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 październik 2013 - 10:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A czy skozystanie z tego programu jest możliwe jesli prowadzi sie małe gospodarstwo a nie opłaca sie krusu gdyz pracuje na umowe zlecenie?

#88 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] no ja w tym roku mialem esu 2,4 taki slaby rok,normalnie to w przedziale 4-4,3 esu..powiedzcie mi jak ja mam z takiego esu podskoczyc na 15 na 6,5 hektara..?? :mellow: wedlug nie poprzeczke podniesiono zbyt wysoko i po prostu wiekszosc rolników jej nie przeskoczy. mimo tego postaram sie o te srodki, i tu moje pytanie CO OZNACZA PROWADZENIE RACHUNKOWOSCI? dotyczy to zbierania FAKTUR na zakupiony sprzet i materialy z tych srodków ,czy moze cos innego? co jesli ktos nie podniesie tego esu do 15 ,bedzie musial oddac pieniadze?? bo jesli tak , to te 40 czy 60 tys to dla malych gospodarstw bedzie nzem w plecy :(

#89 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 listopad 2013 - 21:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Za wysoka poprzeczka? Rozdrobnienie w Polsce jest bardzo duże i mają je jeszcze wspierać? Oczywistym jest też to, że w przypadku niespełnienia warunków pomoc podlega zwrotowi. Ty jak sam to wyżej przyznajesz nie masz nawet pomysłu na to jak się rozwinąć faktycznie, a nie tylko w oczach swoich czy sąsiadów. Jaki więc cel w tym, żeby koniecznie pakować się w takie problemy...

#90 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 10:04

no ja w tym roku mialem esu 2,4 taki slaby rok,normalnie to w przedziale 4-4,3 esu..powiedzcie mi jak ja mam z takiego esu podskoczyc na 15 na 6,5 hektara..?? :mellow: wedlug nie poprzeczke podniesiono zbyt wysoko i po prostu wiekszosc rolników jej nie przeskoczy. mimo tego postaram sie o te srodki, i tu moje pytanie CO OZNACZA PROWADZENIE RACHUNKOWOSCI? dotyczy to zbierania FAKTUR na zakupiony sprzet i materialy z tych srodków ,czy moze cos innego? co jesli ktos nie podniesie tego esu do 15 ,bedzie musial oddac pieniadze?? bo jesli tak , to te 40 czy 60 tys to dla malych gospodarstw bedzie nzem w plecy :(

U nas stawiali prowizoryczne folie i sadzili pod nimi roznego rodzaju ziola typu melisa mieta itp (ziola pod oslonami). Esu jest od groma za hektar takiej uprawy jest prawi milion zlotych, Sasiad ma 10x30 metrow i ma za gto okolo 5 esu, ale nie wiem jak bedzie z nowymi zasadami.

Edytowany przez Thor, 03 listopad 2013 - 10:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 10:52

no ja w tym roku mialem esu 2,4 taki slaby rok,normalnie to w przedziale 4-4,3 esu..powiedzcie mi jak ja mam z takiego esu podskoczyc na 15 na 6,5 hektara..?? :mellow: wedlug nie poprzeczke podniesiono zbyt wysoko i po prostu wiekszosc rolników jej nie przeskoczy. mimo tego postaram sie o te srodki, i tu moje pytanie CO OZNACZA PROWADZENIE RACHUNKOWOSCI? dotyczy to zbierania FAKTUR na zakupiony sprzet i materialy z tych srodków ,czy moze cos innego? co jesli ktos nie podniesie tego esu do 15 ,bedzie musial oddac pieniadze?? bo jesli tak , to te 40 czy 60 tys to dla malych gospodarstw bedzie nzem w plecy :(

Tylko teraz nie będzie ESU tylko SO i troche inaczej to bedzie liczone. Np dla czeresni miałes wczesniej niecałe 2 ESU w wlkp za 1 ha a teraz bedzie 14tys zł z groszami. Jedynie co to hodowla naciaga punkty, ale czy to faktycznie jest opłacalne w małej skali to nie wiem. Krowy mamki troche tez sie poprawiły bo wczesniej było 113zł a teraz 1000 i troche.

#92 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 13:39

Tylko teraz nie będzie ESU tylko SO i troche inaczej to bedzie liczone. Np dla czeresni miałes wczesniej niecałe 2 ESU w wlkp za 1 ha a teraz bedzie 14tys zł z groszami. Jedynie co to hodowla naciaga punkty, ale czy to faktycznie jest opłacalne w małej skali to nie wiem. Krowy mamki troche tez sie poprawiły bo wczesniej było 113zł a teraz 1000 i troche.

Moglbys podac link do nowych wartosci. Z gory dziekuje.

#93 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 17:13

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Gdzies tu jest link na forum w tym temacie albo prow 2014-2020 w ostatnich dniach ktos wrzucił link.

#94 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:26

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ja za otrzymane pieniądze chcialbym kupic upragniony maly kombajnik,zeby nie latac po skr'ach ani sasiadach jak to juz bywa od kilku lat. no i jakiegos ursusa 902 zeby samemu porzadnie zaorac..bo ziemia moja na ciapka za tega i pagórkowata wiec tez skr co roku wolam.. :( i rozsiewacz nawozu by sie nowy przydal.. a wiec chcialbym sie rozwinac w ten sposób,aby rozwiac park maszynowy aby nie wydawac co roku 3500-4000 na same uslugi..a za zakupiony kombajn to nawet do sasiada mozna wjechac i cos ukosic i zawsze kasa na paliwko wpadnie :) a co za tym idzie zboze by zostalo tez w gospodarstwie i sprzedawal bym zima kiedy cena wyszsza a nie od razu po zniwach bo kasa na kombaj i orke potrzebna bo nikt nie poczeka ,kazdy chce za soja prace najlepiej od reki albo maksymalnie 14 dni ;[ tylko pytanie czy wg dostane i zeby nie bylo jaj ze bede musial oddac bo wtedy maszyny trzeba bedzie oddac :(

o co chodzi z tym calym prowadzeniem rachunkowosci??

Edytowany przez Matey, 13 listopad 2013 - 22:12.

#95 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:51

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] kolego maszyny tylko nowe więc na kombajn raczej ci nie starczy

#96 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 18:17

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Na rozsiewacz i tym pododbne powinno styknąć. A jeśli chcesz ciągnik to z przednim napędem jakiś mniejszy za 60 tysi kupisz. Kolega wyżej dobrze napisał - jak maszyny, to tylko nowe.

#97 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 20:08

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] a co z zakupem np. loszek? ..mysle wlasnie nad przestawieniem sie na hodowle matek i sprzedaż warchlaków ..ruszylbym z 30 loszkam..i do tego kilka tuczników. myslalem tez zeby zasiac kminek ale to z odbiorem bylo by ciezko ..muj kuzyn za granica sieje i swietnie na tym wychodzi ale z roku na rok to u niego tez gorzej ze zbytem

Edytowany przez Matey, 13 listopad 2013 - 22:13.

#98 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:03

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] CIekawe czy bedzie sobie mozna za te pieniadze polozyc kostke na podworku i wymienic eternit na blache na budynkach gospodarczych.

#99 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 14 listopad 2013 - 18:56

Nie ma co się gorączkować. Jak ktos pisał program ruszy pewnie w 2015 roku. Do tego czasu warunki korzystania mogą się zmienić. Małe gospodarstwa miały możliwość skorzystania z pomocy ue jak np różnicowanie, młody rolnik. Był też program dla małych gospodarstw (przez 5 lat po 5 tys). W niektóych rejonach można było jeszcze wtedy za 5 tys kupić hektar ziemi. Tylko nie oszukujmy się w małych gospodarstwach, gdzie latami nikt nie inwestował ciężko jest taką pomoc przyjąć. Brakuje kasy na wkład własny a kupienie jednej maszyny np ciągnika nie wiele poprawia w sytuacji ekonomicznej. Czasami wręcz przeciwnie taki sprzęt jest dodatkowym ciężarem.

a u nas byli lepsi co skorzystali z programu dlamalych gospodarstw bo porobili porządki w domach samochody pokupowali jakas tam maszyne od sasada i kasa leciała a nic nie inwestowali a teraz podawali w dzierzawe i siedza i się ciesza z dopłat obszarowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 23:46

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam. Ma pytanie a chodzi mi o to jak wyliczyć SO choduje trzode chlewna i czy ma wpisywać tylko maciory bo prosiaki zostawiam dalej do tuczu czy równiez prosiaki, warchlaki i tuczniki. Co mam brać pod uwagę, czy uprawy zboża tez wpisywać skoro całosć skarmiam świniami?