Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#761 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 20:39

Kolego

damianzbr znasz szczegółowo rozporządzenie w sprawie restrukturyzacji gospodarstw ?.Bo z tego co czytam to według Ciebie wszyscy dostaną  premię za wyjątkiem uprawnionych ,czyli rolników .Kolego przedstaw mi tu rzeczowe argumenty ,a najlepiej kto coś kręci .Jak do tej pory jedynie ferment siejesz ,że ktoś tam gdzieś coś ,jak w przedszkolu .Konkretnie logicznie czarno na białym pisz ,bez bajek !!!.

Odsuń rozporządzenia na bok i wczytaj się w moje argumenty a zobaczysz że one potwierdzają iż dotacji nie dostaną mało rozgarnięci ludzie mimo to że zamieszkują tereny wiejskie i poniekąd są rolnikami. Tylko błyskotliwi którzy nie mają nic wspólnego z rol. Oraz błyskotliwi rol, ale jakoś zazwyczaj tych drugich jest mniej niż pierwszych.

To było po pierwsze. A po drugie wcale nie sieję fermentu, rozgoryczonym odpowiadam jak jest. Bo większy wpływ na uzyskanie dotacji mają sami zainteresowani, niż rozporządzenia.

jahooo masz rację, będą takie przypadki że człowiek nie mający nic wspólnego z rol który wyuczy się rozporządzenia na pamięć, przez roztargnienie popełni malutki błąd i z powodu złośliwości urzędnika pomocy nie dostanie, a serdeczna znajomość doprowadziła by do prośby telefonicznej o usunięcie błędu zamiast do decyzji odmownej. Ale tu chodzi o skalę, no ile będzie takich przypadków 1%?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 05:10
  •  

#762 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 15 grudzień 2014 - 20:57

Czyli potwierdziłeś moje przypuszczenia i nie podałeś mi żadnej rzeczowej odpowiedzi ,a czekałem na nią !!!. Piszę teraz do Ciebie i do innych zainteresowanych od przepisów interpretowania są odpowiednie osoby i mało tego są też doradcy PRYWATNI !!!!!!!!!! co za kasę zrobią dla was więcej ,jak się spodziewacie .Ja z mojej strony mogę podać adres do bardzo rzeczowej Pani doradczyni ,jak ktoś jest zainteresowany z CHojnic województwo Pomorskie na PRiV. Sam do niej się udam :) .Pozdrawiam .

I love salsa

#763 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:26

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] O właśnie, doradcy prywatni-i to jest właściwy trop...
brawo kolego-krótko i na temat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:02

Czyli potwierdziłeś moje przypuszczenia i nie podałeś mi żadnej rzeczowej odpowiedzi ,a czekałem na nią !!!. Piszę teraz do Ciebie i do innych zainteresowanych od przepisów interpretowania są odpowiednie osoby i mało tego są też doradcy PRYWATNI !!!!!!!!!! co za kasę zrobią dla was więcej ,jak się spodziewacie .Ja z mojej strony mogę podać adres do bardzo rzeczowej Pani doradczyni ,jak ktoś jest zainteresowany z CHojnic województwo Pomorskie na PRiV. Sam do niej się udam :) .Pozdrawiam .

Więc już wiemy że jeśli nie spełnisz na dzień dobry wytycznych z rozporządzeń, to dostaniesz figę z makiem ;)

A twoja pani doradczyni choć na głowie stanie i uszami klaśnie, nic nie wskóra gdyż nie będzie znać twoich indywidualnych możliwości.

qatro44 wątpię by było cię stać zatrudnić na etat np. fretaxi, wtajemniczyć z życie rodzinne, relacje z ludźmi, możliwości rolno/polne itp. Po czym w obowiązkach wykonywanej pracy napisać: Analiza aspektów umożliwiających czerpanie dotacji unijnych, wdrażanie ich do mojego gospodarstwa.

Następnie wydanie notarialnego upoważnienia do brania w dzierżawę oraz wydzierżawiania gruntów, przepisywania ich na potomstwo lub inne zaufane osoby itd.

Myślę że doradca prywatny raczej wygląda jak w opisie powyżej.

A taki co ma ogłoszenie w centrum miasta powiatowego (pisanie wniosków do ARiMR) to prywatny czy osobisty nie jest, zwykły raczej i nie wyobrażam sobie żeby np. sugerował abyś wydzierżawił kilka ha tylko na papierze od zaufanej osoby bo nie dostaniesz dotacji MR.

Edytowany przez damianzbr, 15 grudzień 2014 - 22:04.

#765 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:44

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] damianzbr NIC PO ZA PUSTYMI SŁOWAMI NIE PISZESZ .Co tu dodać ,czy komentować nie ma czego :lol:

I love salsa

#766 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:52

Więc w czym problem?

#767 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 00:07

O matko, dawaj Damian zostaniemy doradcami. Napiszemy, że jeszcze prywatnymi i za 2,5 tys złotych będziemy doradzać czy ktoś może dostać coś z PROW czy nie. Gratis wypełnimy wnioski. Przecież będą nas traktować jak Bogów, córki podsyłać żeby wniosek przeszedł.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#768 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 00:22

Gdyby nie to że mam żonę, to pomysł z córkami całkiem by mi pasował. A tutaj chyba nie ma sprytnych rozwiązań jakie można stosować w PROW :(

#769 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 00:26

Jakbyś był z PSL to na pewno byś miał sprytne rozwiązanie. A tak czeka Cię biedny los rolnika.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#770 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 09:00

RafaKdziela

Niestety ale Damian ma rację, i piszę niestety nie dlatego, że napisał to Damian.

Widzę, że masz 37 lat a naiwny jesteś jak dziecko. Wały się robiło i będzie robić. Ty się z tym może nie spotkałeś a ja tak. I nie będę podawał Ci tu za bardzo przykładów.

Czy wiesz dlaczego firmy zagraniczne tak chętnie zatrudniają na konsultacje prof. Modzelewskiego?

Co do interpretacji przepisów - żaden pan lub pani, albo większość doradzców,  od wniosków nie weźmie na klatę interpretacji przepisów gdy są one niejasne, i da to jeszcze na papier bo są za ciency w uszach. Chyba, że masz radcę prawnego z agencji to wtedy pewnie tak. Bo pewnie gdy coś do czegoś to w przyszłości sąd.

Edytowany przez pic2ek, 16 grudzień 2014 - 09:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 09:49

Około 862 tys. gospodarstw dysponuje powierzchnią gruntów mniejszą niż 5 ha.
Ponad połowa polskich gospodarstw rolnych (56% ogółu gospodarstw) osiąga
rocznie wartość produkcji rolniczej niższą niż 4 tys. euro (do około 16 tys. zł).
Produkcję o wartości większej niż 8 tys. euro (około 32 tys. zł) osiąga tylko co
czwarte gospodarstwo rolne (26 % ogółu gospodarstw).
Budżet na to poddziałanie wynosi 749 980 666 euro. Przewidywana liczba beneficjentów to 49 900.

#772 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 10:50

RafaKdziela

Niestety ale Damian ma rację, i piszę niestety nie dlatego, że napisał to Damian.

Widzę, że masz 37 lat a naiwny jesteś jak dziecko. Wały się robiło i będzie robić. Ty się z tym może nie spotkałeś a ja tak. I nie będę podawał Ci tu za bardzo przykładów.

Czy wiesz dlaczego firmy zagraniczne tak chętnie zatrudniają na konsultacje prof. Modzelewskiego?

Co do interpretacji przepisów - żaden pan lub pani, albo większość doradzców,  od wniosków nie weźmie na klatę interpretacji przepisów gdy są one niejasne, i da to jeszcze na papier bo są za ciency w uszach. Chyba, że masz radcę prawnego z agencji to wtedy pewnie tak. Bo pewnie gdy coś do czegoś to w przyszłości sąd.

Piszecie tylko same swoje odczucia i jakieś dziwne teorie spiskowe ,ni w ząb nie podaliście jednego przykładu faktycznego tego niby przekrętu .Ja znam ludzi z ODER-u nie jednego z niektórymi się przyjaźnię i przez te wszystkie lata ,jak mam z nimi styczność nie słyszałem nie widziałem o żadnych przekrętach ,jak tu często gęsto padają zarzuty ,a rozmawiamy na różne tematy .Bratku pic2ek bez mi takich aluzji nie znasz mnie  .A to co napisał

damianzbr to nie jeden pracownik ODER-u może pociągnąć go do odpowiedzialności .

Edytowany przez RafaKdziela, 16 grudzień 2014 - 10:52.

I love salsa

#773 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 10:59

Tu szału nie będzie co 17 gospodarstwo ma szanse na pozyskanie tego programu,najważniejszy będzie biznes plan.Na rozwój danego gospodarstwa,czyli uzyskanie dochodu powyżej 15 tyś euro te wnioski będą miały szanse.Jest  powiedziane najbardziej rozwojowe co przyniosą efekty nie, pomoc socjalną.

#774 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 11:03

chyba powyżej 10k euro?

KS Falubaz

#775 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 11:08

Tak jest zapisane to prawda ale, jeśli będą gospodarstwa z biznes planem powyżej 15 tyś wzrostu to mają naiwiększe szanse,bo mają liczyć się punkty  pomysłowości rozwoju tego gospodarstwa.

#776 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 11:16

Piszecie tylko same swoje odczucia i jakieś dziwne teorie spiskowe ,ni w ząb nie podaliście jednego przykładu faktycznego tego niby przekrętu .Ja znam ludzi z ODER-u nie jednego z niektórymi się przyjaźnię i przez te wszystkie lata ,jak mam z nimi styczność nie słyszałem nie widziałem o żadnych przekrętach ,jak tu często gęsto padają zarzuty ,a rozmawiamy na różne tematy .Bratku pic2ek bez mi takich aluzji nie znasz mnie  .A to co napisał

damianzbr to nie jeden pracownik ODER-u może pociągnąć go do odpowiedzialności .

Jaki przekręt, jakie przykłady? Czy ty nie możesz pojąć że ktoś kto zna rozporządzenie ogarnie tą dotację bez żadnego przekrętu. Dzięki umiejętności czytania ze zrozumieniem przystosuje się do wymagań i zarobi 60tys. A ty jeśli nie umiesz nawet postów na forum rozkminić a co mowa rozporządzenia to choć byś z wójtem wódkę pił, dotacji nie otrzymasz bo spalisz szansę na samym stracie.

#777 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 11:25

Pisze prawdę sam Sawicki mówił że małe gospodarstwa żeby łączyły się nawet po 10 to 60 000 x 10=600 000 tyś to w tedy mają duży potencjał rozwoju zakupu maszyny itp...Ludzie chyba nie słuchacie co mówią to się sami przekonacie.Jaki będą mieli wzrost powyżej 20 tyś euro niż ten jeden,wiem co piszę.

#778 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 11:46

prosiłbym o przeniesienie dalszej dyskusji nt ODRów do tego tematu: http://www.agrofoto....ogólne-warunki/

ten temat niech służy tylko restrukturyzacji małych gospodarstw

KS Falubaz

#779 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 12:22

macie jakieś przecieki kiedy ruszy program, i w przypadku gdy z powodu MR i związanych z tym przejęciem gruntów, przejmę od rodzica zobowiązania wynikłe ze skorzystania z MGR, który z nas, ja czy ojciec mógłby skorzystać z restrukturyzacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 12:47

To zagadka na razie kiedy co ruszy ale to moje obstawienie że końcem stycznia lutym powinien ruszyć i rozpatrzenie wniosków tak koło 3 miesięcy maj czerwiec po wini być decyzje kto dostanie.