Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 23:17

Chyba nie wierzysz w to co piszesz. Startujesz z żytem a kończysz na truskawkach, zostajesz z maszyną za 60 tys, a sam pracujesz na budowie na czarno i opłacasz sobie KRUS dla lat pracy, lub prowadzisz ekipę murarzy i DG otworzyłeś będąc na KRUS. Żona pracuje i jest w ZUS. Z pomocy mają skorzystać cwańsze rodziny terenów wiejskich które całkiem nie najgorzej się mają, jest to pomoc typowo socjalistyczna którym przeciwna jest UE ale PSL dla własnego elektoratu oraz rozdawaniu pieniędzy rodzince zamydli oczy nawet samej merkel.

Szacuję że 60% osób składających na to wnioski to sami pracownicy ARiMR, ODR, członkowie PSL (ludzie obeznani w temacie dotacji UE) itd. nie mający nic wspólnego z rolnictwem po za miejscem meldunku (wieś) i posagiem (2ha ojcowizny)

A masz pomysł jak odsiać tych cwańszych z PSL od potrzebujących? Jest obowiązek co 3/4 potencjalnych cwaniaków już odsiało, w projekcie zaznaczono, że biznesplan trzeba zrealizować więc też trochę osób zniechęci. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, być może będą punkty za jakieś inwestycje np. do przetwórstwa.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 21:48
  •  

#742 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 13:02

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/komu-restrukturyzacja-komu-modernizacja-w-nowym-prow,54557.html

tu apropo łączenia, kto będzie mógł wykorzystać tylko 200 z modernizacji to szkoda zachodu dla restrukturyzacji

#743 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 13:47

Szkoda zachodu dla restrukturyzacji,by się łączyć to prawda jak ma się nie przekroczyć 10 tys euro, ale nasuwa się pytanie? czy jak będą mieli  po 2 h i się połączą  to też się załapią.Po wino być oparte na dokładnym biznes planie ale czas pokaże.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 14:27

A masz pomysł jak odsiać tych cwańszych z PSL od potrzebujących? Jest obowiązek co 3/4 potencjalnych cwaniaków już odsiało, w projekcie zaznaczono, że biznesplan trzeba zrealizować więc też trochę osób zniechęci. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, być może będą punkty za jakieś inwestycje np. do przetwórstwa.

Mi nie chodzi o odsiewanie kogokolwiek, a o tą kłótnię jaka tu powstała bo już mają jakieś obiekcje, jeden mówi że za duże wymagania drugi że za małe, więc starałem się ich uświadomić że każdy kto będzie chciał dostanie tą dotację bez kiwnięcia palcem, a że będą to osoby powiązane z PSL, ODR itd. to tylko i wyłącznie powód tego że są tacy ludzie jak w tym temacie, nie sprawdzą dokładnie tylko będą ględzić że jest im źle że za duże wymagania itd. i nawet nie spróbują aby się przekonać.

Nie wiem, może ludzie z PSL i ODR na zamkniętym spotkaniu będą mieli powiedziane że w tym działaniu nie trzeba kiwnąć palcem, wystarczy wystartować z żytem a skończyć w ostatnim roku na truskawkach i ma się 60 tyś. Dlatego będą bardziej ufni, a przynajmniej nie będą marudzić na forach.

#745 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 15 grudzień 2014 - 14:37

dla mnie stanowi problem uespieczenia w krusie   niwiem czy da sie ominąc  wymogi ubespieczenia w krusie z mocy ustawy   ODR arimr osoby tam pracujace maja ubespieczenie zus

#746 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 15:07

Wiadomo, nie można wszystkich włożyć do jednego worka, trafią się tacy co choć by stanęli na głowie nie spełnią warunków. Ale pomyśl ile jest takich adaammków dla których stanowi problem ubezpieczenie w KRUS a ilu z nich zamiast siebie podstawi żonę, syna, brata, czy nawet dalszego kuzyna o strony stryjka Edka który jest pijaczkiem z pod sklepu i za 1000 zł podpisze się nawet na suficie w kościele.

Tu na forum mówicie ee, to nie dla mnie ja tego nie spełniam...

A ci z PSL, ODR mówią ee, cóż to za problem coś się wymyśli, jak nie z prawej to z lewej i da radę.

#747 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 15:13

Ale to trzeba kombinować, jakieś biznesplany pisać być może będą i kontrolować. Kto to widział takie rzeczy? Jak dają to niech nie sprawdzają później kto na co wydał!

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#748 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 15:41

Kontrolować będą, maja nauczkę po niskotowarówce 2005, za niemal całkowity brak kontroli nad pieniędzmi na Polskę zostały nałożone kary,

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#749 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:11

Znowu robi się program pod "swoich" z PSL. Większość ludzi, co pracują w AriMR ma gospodarstwa "na kuzynów" którzy na 100% załapia się na jakiś nowy program wsparcia. Normalny człowiek nie ma szans, ale taki zawsze się załapie.

Ja mam gospodarstwo 15ha i chciałbym je rozwinąć, ale cóż, ne ma szans, bo pracuję i płacę ZUS. Ale gdybym wydzierżawił podtsawionej osobie płacącej KRUS to mając znajomości w ARiMR byłaby szansa, niestety, znajomości nie mam. Dlatego w 2015 roku i następnych latach będę nadal rozwijał się bez kredytów, dofinansowań i innych unijnych machlojek, za własne, ciężko zarobione pieniądze, w zamian będę miał tylko satysfakcję, że powoli do przodu i nikogo nie okradam i nie musze włazic urzędnikow w d*pę i lizać od środka, żeby dostac parę Euro.

Marna to satysfakcja, ale zawsze.

#750 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:35

Mógłby ktoś podesłać linka o tym programie,szukałem na stronie arimr,ale nie mogę znaleść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:37

http://www.minrol.go...OW2014-2020.pdf strona 134.

#752 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:40

Jahooo

Dziwne to co mówisz. Nie słyszałem by przez znajomości ze zwykłym pionkiem urzędu, czy tam nawet kierownikiem działu przeskoczono jakieś przepisy. Jedyne co trzeba znać to przepisy i rozporządzenia, aby samemu obmyślić plan omijania przeszkód.

A urzędnicy, ODR-owcy, PSL-owcy właśnie znają te przepisy i sprytnie omijają, dostają 60tys do własnej kieszeni, mimo że są w ZUS. Bez żadnych przekrętów, wszystko zgodnie z prawem.

Przykład był z MR rolnikiem. Dzięki sprytnemu rozplanowaniu całej akcji ludzie z miasta całe 100 tys przygarniali do swojej kieszeni, przy czym ponosili koszty na paliwo, notariusz itd. max 10tys.

Poprzednie rozdawanie kasy było bez sprawdzania a kto pobrał kasę? Też tylko ludzie z ,,miasta'' którzy pracują w biurach i nie mają problemu z przeczytaniem rozporządzeń ze zrozumieniem.

Dajcie przykład gdzie dostała to rodzina typu 2+2 - On 30lat pomocnik murarza (opłaca sobie KRUS co by dzieci do lekarza można zaprowadzić), ona 28 bez matury siedzi w domu i wychowuje dzieci, jedyna praca jaką do tej pory wykonywała to kasa w tesko.

Ja takiego przykładu nie znam, natomiast znam z mojej dalekiej rodziny. Ciotka jakąś tam dyrektorką w fabryce, wujo pracuje jako handlowiec w niszowej branży dlatego też kręci lody w tym kierunku na swoją rękę, utworzył DG, aby nie na zus to od ojca wziął pola trochę. I bez jakiejkolwiek styczności z rol uzyskali dotację tylko dzięki umiejętności czytania ze zrozumieniem i przystosowania się do tych warunków.

Edytowany przez damianzbr, 15 grudzień 2014 - 17:49.

#753 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:45

znam ODR-owców co sa ciemni jak 12 w nocy

#754 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:52

Nie bój się, oni to są ciemni jak chcesz żeby robili ci wniosek za darmo przez ODR. A pójdź do takiego prywatnie to zobaczysz że wszystko będzie wiedział.

#755 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:20

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] O to to prawde powiedziałeś

#756 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:48

Tak się leczy ludzi z amnezji w naszym kraju  :D

#757 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:51

Chodziło mi raczej o to, że ci co bliżej koryta i znają lepiej przepisy (znają z urzędu, za nasze pieniądze) to sobie coś zawsze na boczku ukręcą, a ty człowieku nie zaznacz jakiegoś przecinka we wniiosku i tak cię wymanewrują, że ch.... dostaniesz. Smutne, ale prawdziwe.

Jak za PRL była premia dla młodych rolników, to mój ojciec dostał, mimo, że nawet nie wiedział, że jest. Po prostu spełniał kryteria wiekowe i dostał z urzędu. Niewiele, ale jednak. Przecież ARiMR ma dane o gospodarstwach - nie mogą sami wyselekcjonować, komu teoretycznie się należy i zawiadomić o możliwości udziału ? Nie, to za trudne.

Dla mnie każdy, kto chce się rozwijać, powinien miec możliwość uczestniczenia w tym programie, a tak, to " w mętnej wodzie nagrubsze ryby się łowi" i tyle

#758 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:53

Kolego

damianzbr znasz szczegółowo rozporządzenie w sprawie restrukturyzacji gospodarstw ?.Bo z tego co czytam to według Ciebie wszyscy dostaną  premię za wyjątkiem uprawnionych ,czyli rolników .Kolego przedstaw mi tu rzeczowe argumenty ,a najlepiej kto coś kręci .Jak do tej pory jedynie ferment siejesz ,że ktoś tam gdzieś coś ,jak w przedszkolu .Konkretnie logicznie czarno na białym pisz ,bez bajek !!!.

I love salsa

#759 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 20:15

a jak ruszy ten przepis ziemi że jak ktoś zrezygnuje z prowadzenia gospodarstwa dostanie dopłaty do 2020 roku w jednej kwocie to będą brali pod uwagę stopień pokrewieństwa np ojciec na syna? bo wydaje sie to zbyt banalne ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 20:19