Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#721 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:19

To ja wiem komu będzie przyznawane wsparcie. Bardziej chodzi mi o " POGŁOWIE ŚWIŃ OBLICZAMY ILE MAMY ZAREJESTROWANYCH , i na stanie jest danej chwili." chyba, że czegoś nie doczytałem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 00:50
  •  

#722 Share PszczelarzKielce

PszczelarzKielce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:20

KRUS ma być pełny i na mocy.

#723 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:24

Ciągle tylko dyskryminacja. 

Ludzie te pieniądze mają pomóc rozwinąć działalność małych gospodarstw a nie rozdawać bezsensownie pieniądze na lewo czy prawo. Jest to pomoc dla tych co są związani całkowicie z pracą na roli i już nie mają możliwości zmiany swojego życia chociażby ze względu na wiek. 

Osoby, które pracują i są ubezpieczone w ZUS są w pełni zarobić więcej niż te 60 tys. w ciągu całej perspektywy i nie potrzebują takowej pomocy zresztą prowadzenie gospodarstwa jest traktowane jako dodatkowe zajęcie po godzinach pracy.

A znasz kogoś kto ma 1-5 ha i żyje cała rodzina tylko z tego gospodarstwa dodatkowo nie majac innych dochodów bo ja nie znam

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:25

Krus  tak pełny i na mocy skoro była mowa o 5 letnim obliczaniu wstecz na ten program. A jak będzie zobaczymy. Co do świń to ile jest zarejestrowanych w danej chwili co obliczamy, co posiadamy do sprzedania anie co zostało już sprzedane.

#725 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:26

Ok galan99 ale podaj mi źródło takiej informacji. Gdzie ją znalazłeś?

#726 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:31

Wiem to bo niedaleki sąsiad trzyma świnie i jak była nisko towarówka to się nie załapał bo za dużo zarejestrował stąd wiem,że tak liczą raczej tego nie zmienili bo mają w komputerze stan pogłowia ile jest na stanie,na daną chwile.

#727 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:37

Nie porównuj starego działania z RMG z nowego PROW. To co napisałeś być może będzie pokrywać się ale niekoniecznie z nowym działaniem. 

#728 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:55

A znasz kogoś kto ma 1-5 ha i żyje cała rodzina tylko z tego gospodarstwa dodatkowo nie majac innych dochodów bo ja nie znam

Bo z pomocy mają skorzystać gospodarstwa specjalistyczne (lub stanom się specjalistyczne), które mają szanse na rozwój a nie te, które trzymają ziemie bo im żal sprzedać. To nie jest finansowanie hobby w postaci rolnictwa to ma być konkretna pomoc na rozwój.

#729 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:00

Zobaczymy jak to będzie ale moim zdaniem to wszystko co się posiada na daną chwile nie co się posiadało bo, by to pięknie wyglądało.

Tak dokładnie zgadzam się zupełnie nie, tak jak było z nisko towarówką,teraz mają być działania konkretne co przyniosą rozwój tego gospodarstwa.

#730 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:17

to ile trzeba być zarejestrowanym w krus?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:21

Nie wiadomo nic oprócz tego co jest w dokumencie opublikowanym w piątek a i w nim jest szereg niewiadomych, itp :)

#732 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:29

To jest teraz zagadka ile trzeba być zarejestrowanym w krus moim zdaniem by być zarejestrowanym tylko pytanie ile trzeba mieć posiadane gospodarstwo tu jest problem 2 czy 5 lat.jak do tego podejdą? ja mam już gospodarstwo 14 lat.

#733 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:33

Bo z pomocy mają skorzystać gospodarstwa specjalistyczne (lub stanom się specjalistyczne), które mają szanse na rozwój a nie te, które trzymają ziemie bo im żal sprzedać. To nie jest finansowanie hobby w postaci rolnictwa to ma być konkretna pomoc na rozwój.

Chyba nie wierzysz w to co piszesz. Startujesz z żytem a kończysz na truskawkach, zostajesz z maszyną za 60 tys, a sam pracujesz na budowie na czarno i opłacasz sobie KRUS dla lat pracy, lub prowadzisz ekipę murarzy i DG otworzyłeś będąc na KRUS. Żona pracuje i jest w ZUS. Z pomocy mają skorzystać cwańsze rodziny terenów wiejskich które całkiem nie najgorzej się mają, jest to pomoc typowo socjalistyczna którym przeciwna jest UE ale PSL dla własnego elektoratu oraz rozdawaniu pieniędzy rodzince zamydli oczy nawet samej merkel.

Szacuję że 60% osób składających na to wnioski to sami pracownicy ARiMR, ODR, członkowie PSL (ludzie obeznani w temacie dotacji UE) itd. nie mający nic wspólnego z rolnictwem po za miejscem meldunku (wieś) i posagiem (2ha ojcowizny)

#734 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:40

@danield28 Dlaczego uważasz, że osoby pracujące na etacie traktują rolnictwo jako hobby? Pracując na etacie jestem w stanie po godzinach obrobić sporo pola i jeszcze więcej jak by była kasa i pole do kupienia, myślę że był bym wstanie nawet obrabiać 30ha. Taka ilość to jest hobby? Staram się inwestować i rozwijać. Jest też spora grupa osób, które są starsze i prowadzą wyłącznie gospodarstwo i im będzie ciężko przebrnąć papierkologie a dodatkowo tak zrobić aby na koniec wyszły dobrze współczynniki. 

Edytowany przez mrc1005, 14 grudzień 2014 - 21:06.

#735 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:08

A nie przyszło Ci do głowy że chcieliby się rozwinąć ale nie mieli takiej gotówki na start i znaleźli dodatkową pracę?

@danield28 Dlaczego uważasz, że osoby pracujące na etacie traktują rolnictwo jako hobby? Pracując na etacie jestem w stanie po godzinach obrobić sporo pola i jeszcze więcej jak by była kasa i pole do kupienia, myślę że był bym wstanie nawet obrabiać 30ha zboża. Taka ilość to jest hobby? Staram się inwestować i rozwijać. Jest też spora grupa osób, które są starsze i prowadzą wyłącznie gospodarstwo i im będzie ciężko przebrnąć papierkologie a dodatkowo tak zrobić aby na koniec wyszły dobrze współczynniki. 

Zgadzam się z przedmówcą.To że ktoś po godzinach dodatkowej pracy obrobi pole(zwierzęta) nie jest rolnikiem tylko hobbystą?Uważam że ma takie samo prawo skorzystać z tej pomocy jak ci cwaniacy i inni im podobni których wymienił @damianzbr .

#736 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:47

Spokojnie Panowie

nie ma sensu kłócić się o to dlaczego tak jest a nie inaczej. jest jak jest. Jakby było inaczej też zaraz znalazłby się ktoś z pretensją dlaczego tak a nie tak aby jemu pasowało. Każdy ma swoją rację i każdy ma ileś słuszności w tym co pisze. Ciekaw jestem ilu z Was napisało swoje uwagi podczas konsultacji społecznych? Podejrzewam, że jednostki.

Wstrzymajmy się z komentarzami do czasu opracowania przepisów krajowych regulujących te sprawy, o których nie ma mowy w projekcie, bo do czasu wyjścia rozporządzenia wątek będzie miał 100 stron. A potem wyjdą rozporządzenia i okaże się że warunki wykluczają 3/4 z nas tu dyskutujących. Każdy kto jest zainteresowany tymi pieniędzmi powinien dla własnego dobra te kilka zadań z projektu przeczytać, cały projekt jest długi ale rozdział dot. modernizacji małych gosp ma jakieś 2  - 3 strony a trochę jest tam powiedziane.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#737 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:56

Wysyłałem w trakcje trwania konsultacji społecznych swoje uwagi.

#738 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 14 grudzień 2014 - 22:30

ja swoje nawet wypowiedziałem :)

#739 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 23:14

@danield28 Dlaczego uważasz, że osoby pracujące na etacie traktują rolnictwo jako hobby? Pracując na etacie jestem w stanie po godzinach obrobić sporo pola i jeszcze więcej jak by była kasa i pole do kupienia, myślę że był bym wstanie nawet obrabiać 30ha. Taka ilość to jest hobby? Staram się inwestować i rozwijać. Jest też spora grupa osób, które są starsze i prowadzą wyłącznie gospodarstwo i im będzie ciężko przebrnąć papierkologie a dodatkowo tak zrobić aby na koniec wyszły dobrze współczynniki. 

Bo skoro pracujesz na etacie to znaczy, że gospodarka którą posiadasz jest mała. Czas poświęcony pracy na etacie a przewracaniu ziemi też jest pewnie wielokrotny większy.

A dla tych którzy płaczą, że są poszkodowani. Zwolnijcie się z pracy i ubezpieczcie w KRUS i korzystajcie z jakże dużych przywilejów tych małych. UE uznała, że skoro pracujecie, posiadacie inny dochód niż ziemia to znaczy i potrzebne fundusze na modernizację także macie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 23:16

no właśnie, 100 osób komentuje, narzeka a jak był czas na składanie uwag w konsultacjach społecznych to kilka procent coś zadziałało.

Tak jak babka z ministerstwa na szkoleniu mówiła, te pieniądze pomogą rolnikom którzy planują jakiś rozwój, mają kasę a te 60tys "popchnie" ich to działania i pomoże unowocześcić gospodarstwo. Po za tym, każdy myśli, że dostanie 60tys i cześć:

po 1. kwota jest max 60tys wg biznesplanu- równie dobrze może być mniej(bo ktoś ma biznes plan na 40tys), wypłacane będzie w 2 ratach- 80% i 20%

po2. musi być wzrost SO pow 10tys euro lub 20% (tzn. jak ktoś startuje z 2tys euro to musi przekroczyć 10tys po inwestycji, a jak startuje z 9tys euro to musi zwiększyć GVA o 20%)

po3. KRUS- rolnik musi być z mocy ustawy ubezpieczony w krus- nawet jak ktoś ma 1ha przeliczeniowy i jest ubezpieczony w krus a nie ma 1ha fizycznego to i tak nie może brać dopłat bezpośrednich i wg ARIMR nie ma gospodarstwa (więc co tu rozwijać?)

pod4. po wzięciu dofinansowania do restrukturyzacji małych gospodarstw będzie można skorzystać z modernizacji gospodarstw (gdzie dolny próg to 10tys E SO) pomniejszone do dofinansowane w tym programie.

PS.

tak jak napisał KRASUS, KE stwiedziła, że skoro ktoś pracuje na etacie to nie potrzebuje wsparcia na rozwój gospodarstwa

PS2

to samo z progiem 10tys E, jak ktos przekracza i nie łapie się na małe gosp to może skorzystać z modernizacji gosp ponieważ go stać na wkład własny.

Edytowany przez DoradcaKT, 14 grudzień 2014 - 23:20.