Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#661 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 15:27

Witam tak kalkulator to będzie z roku 2007  i  z 5 lat wstecz wyliczenia gospodarstwa jego żywotność. Nie da się jak ktoś ma 7 krów pomniejszyć na 4 bo są paszporty  wszystko mają jak na tacy tylko zwiększyć można zmiana zasiewu warzywa.tu podaje link.sow.pl/news/entry/5010-prow-2014-2020-obliczanie-wielkosci-ekonomicz.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 17:15
  •  

#662 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 16:00

kolego to jest news sprzed ok pół roku, kalkulator będzie ten tylko jak pewnie czytałeś będzie dostosowany do "naszych czasów", chociażby pod względem ceny waluty ale pewnie tez i innych wartości, umieszczonych w nim na stałe. Można się nim posłużyć ale tylko do wyliczenia przybliżonej wartości SO, tak żeby mieć pogląd czy ma się w ogóle jakieś szanse

Edit:

Szybko się poprawiam

news jest sprzed ponad roku

był już tu nie raz a poprawny link do niego to  http://ksow.pl/news/...-ekonomicz.html

Edytowany przez zibi80, 13 grudzień 2014 - 16:05.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#663 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 16:16

Zgadzam się na pewno będzie iny przelicznik ale w o parciu o kalkulator z 2007 roku bo będą teraz mieli problem bo jest embargo i ceny spadły  w duł.Zapewne nie zostaną powiększone,tylko średnia z ostatnich 5 lat,wyliczenia.Mają to być gospodarstwa żywe nie takie co wegetują  np... co ma 5 h i zasiana pszenicą tylko.Tylko wyprodukowana dana uprawa i sprzedana przez rolnika nie pośrednikowi ma się zwiększyć dochodowość pakowanie np... orzechy laskowe kapusta szatkowana coś takiego ma być.Tak zwany zieleniak w gospodarstwie oto chodzi, Tylko teraz czy będzie można się łączyć po kilku gospodarzy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 16:25

Nie potrafię na tę chwile przytoczyć źródła ale gdzieś Sawicki wypowiadał się, że będzie można się łączyć, zresztą to tez chyba sugeruje sam PROW - ostatni akapit str 218 oraz początek str.  235 pełnej wersji

Edit:

Tu było o tym

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/sawicki-prow-2014-2020-zostanie-zaakceptowany-przez-ke-do-konca-listopada,53982.html

Edytowany przez zibi80, 13 grudzień 2014 - 16:27.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#665 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 16:33

Tak czytałem wczoraj tą pełną wersie tak niby mówił Sawicki wiem tylko jedno będzie kładziony nacisk na warzywa nie, na zboża  i na sprzedasz z tego gospodarstwa.Magazyn cebula,pory kapusta,grochy takie jak jaś wielki tyczkowy grochy siewne.To ja mam  już od kilku lat o zbożach już dawno zapomniałem.

#666 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 19:07

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jednym z warunków jest prowadzenie uproszczonej rachunkowości najpóźniej od dnia ble ble ... Wie ktoś o co chodzi???

#667 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 19:18

Jak pierwszy raz zobaczyłem zapis "uproszczona księgowość" to pomyślałem o podatku dochodowym w rolnictwie. Nie wiem czy przypadkiem nie będzie to wprowadzenie takowego podatku powoli "tylnymi drzwiami".

Edytowany przez freetaxi, 13 grudzień 2014 - 19:18.

#668 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 20:51

Nie wiem czy to o to chodzi ale jest już projekt ustawy w którym to rolników dzielą na 2 grupy podatkowe. Każdy kto osiągnie dochód powyżej 100 tys będzie musiał się rozliczać ze skarbówką. Kto będzie miał dochód niższy niż 100tys będzie płacił standardowy podatek gruntowy w wysokości mniej więcej 185 zł od hektara przeliczeniowego. Jak raz się 100 tys przekroczy to powrotu już nie ma. Ewidencję przychodów będą musieli prowadzić wszyscy. Dyskutuje się również na temat opodatkowania dopłat bezpośrednich. 

#669 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:12

czyli wszyscy beda jechac na stratach :D , a fiskus nie zobaczy nawet 1zł i bardzo dobrze

niedługo to nawet g***o opodatkuja, ile jeszcze dajecie lat temu systemowi ?

bo ja obstawiam max 2025 i bankructwo

Edytowany przez ventador, 13 grudzień 2014 - 21:21.

#670 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:49

A jak chcesz wykazać stratę w przypadku mleka? Nie opodatkują Ci tego co zużywasz do produkcji. Dochód z mleka jak najbardziej. Właściwie to 19% zysku zabiorą. W przypadku sprzedaży zbóż mając 100 ton pszenicy wpiszesz w ewidencji że sprzedałeś 100 ton bo tyle masz na fakturze. Od tego odliczysz koszty produkcji i amortyzację. Tu się nie da wiele kombinować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 grudzień 2014 - 21:54

To może tym razem się załapię chociaż coś ,bo z MR mnie wykolegowali i guzik dostałem .

I love salsa

#672 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 22:03

Przecież MR jest w nowym PROW. Można korzystać jeśli spełnia się oczywiście warunki.

#673 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 grudzień 2014 - 22:06

No właśnie warunki i jak miało się ziemię ponad 12 czy 18 miesięcy to jest pozamiatane .

I love salsa

#674 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2014 - 22:12

A jak chcesz wykazać stratę w przypadku mleka? Nie opodatkują Ci tego co zużywasz do produkcji. Dochód z mleka jak najbardziej. Właściwie to 19% zysku zabiorą. W przypadku sprzedaży zbóż mając 100 ton pszenicy wpiszesz w ewidencji że sprzedałeś 100 ton bo tyle masz na fakturze. Od tego odliczysz koszty produkcji i amortyzację. Tu się nie da wiele kombinować...

w przypadku pszenicy wystarczy dobrze policzyc i sie wyjdzie na zero albo na stracie a wiec o jakim podatku mowa na dzien dzisiejszy ? 

bosze jaki ten kraj jest chory, kupujesz nawoz płacisz vat, paliwo vat plus akcyza, maszyny, narzedzia płacisz vat, budujesz cos płacisz vat, za jedzenie placisz vat, a jak sie narobisz i chcesz sie napic piwa i zapalic szluga to płacisz akcyze, wydymali cie juz na wszystkim, narobiłes sie a oni wyciagaja pazury po twoja zapłate za prace, to tak jakbys pracował cały miesiac a wypłate wział sasiad i dał ci cos na odczepne

Edytowany przez ventador, 13 grudzień 2014 - 22:23.

#675 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 22:23

To i tak zabulisz 185 zł od hektara. A jak choć raz przekroczysz 100tys to już będziesz płacił dochodowy a nie rolny. Kombinować można tam gdzie da się ukryć lub zmniejszyć tonaż sprzedanych zbóż, warzyw bo mleko, żywiec będą na fakturach...

#676 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2014 - 22:27

wykanczania rolnictwa ciag dalszy ...

#677 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 14 grudzień 2014 - 07:42

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Z jakiego innego programu skorzystać aby móc kupić bydło?bo na tą restrukturyzację małych gospodarstw raczej sie nie kwalifikuje.

#678 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 08:42

Dziś w magazynie Tydzień Sawicki powiedział,że te 60 tyś tak dla małych ale aktywnych nastawionych na sprzedasz bezpośrednią, na rynek.Trzeba przekroczyć 10 tyś  Euro i trzeba się łączyć po kilku gospodarzy,by razem ale jak zrozumiałem to wspólny magazyn i wspólna sprzedasz,ma powstać w każdym powiecie targowisko. 2015 ma być  giełda , internetowa wszystkie ceny podane na rynkach by być bardziej konkurować z marketami. Po prostu działanie zespołowe.

#679 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 09:06

Najpierw mentalność ludzi trzeba zmienić. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 09:11

U nas we wsi każdy rzepkę sobie skrobie,czyli małe szanse ze ktoś dostanie,o łączeniu trzeba zapomniec.