Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#621 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:26

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Żeby dostać trzeba mieć gospodarstwo o wartości ekonomicznej mniej niż 6 tyś euro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 05:46
  •  

#622 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:30

nie 6 tylko 10 tys E

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#623 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:31

bardziej obawiam się ze przekrocze gorna granice, z tego co wyczytałem to za bydlo sporo licza.  po za tym sprawa z tymi dopłatami , przy przekazywaniu gospodarstwa miały być przepisane również dopłaty, ale w agencji jakiś koles powiedział ze sporo zachodu z tym i ze ojcu do pobierania emerytury to nie będzie przeszkadzać, i ze niby sam obsial to jemu się jeszcze te dopłaty naleza, ale slyszalem tez z pewnego zrodla ze trzeba mieć zlozony wniosek o dopłaty obszarowe żeby moc skozystac z prow, ja ten wniosek będę mogl dopiero zlozyc na kolejny rok, w tym roku wchodzilo by w gre tylko przepisanie, ale obawiam się ze może być już za pozno, bo wiosek już może być rozpatrzony,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:40

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Warunki kwalifikowalności Pomoc może być przyznana wnioskodawcy, który:  prowadzi na terytorium RP działalność rolniczą w celach zarobkowych w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej,  posiada gospodarstwo rolne o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 6 tys. euro,  przedłoży biznesplan dotyczący restrukturyzacji gospodarstwa

no i gdzie tu mowa o 10 tyś?

#625 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:51

bardziej obawiam się ze przekrocze gorna granice, z tego co wyczytałem to za bydlo sporo licza.  po za tym sprawa z tymi dopłatami , przy przekazywaniu gospodarstwa miały być przepisane również dopłaty, ale w agencji jakiś koles powiedział ze sporo zachodu z tym i ze ojcu do pobierania emerytury to nie będzie przeszkadzać, i ze niby sam obsial to jemu się jeszcze te dopłaty naleza, ale slyszalem tez z pewnego zrodla ze trzeba mieć zlozony wniosek o dopłaty obszarowe żeby moc skozystac z prow, ja ten wniosek będę mogl dopiero zlozyc na kolejny rok, w tym roku wchodzilo by w gre tylko przepisanie, ale obawiam się ze może być już za pozno, bo wiosek już może być rozpatrzony,

Skąd info że trzeba złożyć wniosek o dopłaty żeby korzystać z modernizacji czy restrukturyzacji?

@bobienko

skąd to? sciagałeś nowe z minrol.gov.pl?

posiada gospodarstwo rolne o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 10 tys. euro,

Warunki kwalifikowalności str 234 z pełnej wersji

KS Falubaz

#626 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:53

może ktoś tu powie konkretny przykład gospodartwa wielkości 6 tys euro, tak po chłopsku, a nie sama literatura i co drugi nie wie o co z tym biega, albo ile średnio wychodzi 1 ha i 1 szt bydla, wiadomo ze jak bydlo to laki i zboza

#627 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:56

http://ksow.pl/news/...-ekonomicz.html

pobierz stąd kalkulator i sprawdź, nie ma żadnego limitu 6k euro to nie siejcie plotek

KS Falubaz

#628 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:58

po prostu jak ojciec chciał przepisac te dopłaty ,to w agencji powiedzieli ze dużo z tym zachodu ze to trzeba przez wawe, mapki i te sprawy, i zapytali czy będę kozystal z prow, mój blad bo odpowiedziałem ze nie, to oni powiedzieli ze nie ma takiej potrzeby żeby to przepisywac. być może prow ruszy bliżej wiosny, wtedy będę miał już zlozone wiosek o dopłaty na siebie i będzie po sprawie.

#629 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:25

Możecie napisać jakie wymagania będą chodzi mi zwłaszcza o księgowość i czy jak się ma bydło czy musi być płyta obornicka?I czy za część tej kasy można kupić zwierzęta?Pytam bo nie mogę otworzyć tych linków u siebie na komputerze.

#630 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:31

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A ja to wziąłem z tej wersji skróconej i tam jest napisane 6tys.to sory,mój błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share rolniklodzkie

rolniklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:40

nie 6 tys tylko 10tys a wg tego kalkulatora eur jest 3.90 a obecnie jest jakies 4.20 nie wiem jaki kurs bedzie zatwierdzony wiec wg tego kalkulatora gospodarstwa do 39.000 tys zl a na dzien dzisiejszy wychodzi 42.000 tys zl. Gospodarstwa ktore mialy by sie kwalifikowac to mniej wiecej ja wpisalem swoje np 5h przenzyto 4h miesznki zbozowej  2.h lak 2 mleczne 3 mamki 2 byczki do 1 roku i 2 byczki powyzej 1 roku i wyszlo mi 31.000 tys

#632 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:46

plyta obornikowa to chyba już od 2011 roku powinna być, wrazie kontroli mogą z obszarowych cos uciac. przynajmniej jak jest onw

nie 6 tys tylko 10tys a wg tego kalkulatora eur jest 3.90 a obecnie jest jakies 4.20 nie wiem jaki kurs bedzie zatwierdzony wiec wg tego kalkulatora gospodarstwa do 39.000 tys zl a na dzien dzisiejszy wychodzi 42.000 tys zl. Gospodarstwa ktore mialy by sie kwalifikowac to mniej wiecej ja wpisalem swoje np 5h przenzyto 4h miesznki zbozowej  2.h lak 2 mleczne 3 mamki 2 byczki do 1 roku i 2 byczki powyzej 1 roku i wyszlo mi 31.000 tys

kolego ile jest do jednej krowy? a ile do bydla powyżej roku ? i ile do ha laki ? ja tez nie mogę otworzyć tego kalkulatora

#633 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:47

Ten poglądowy kalkulator otworzycie darmowym libreoffice albo płatnym exelem z pakietu Microsoft Office.

#634 Share rolniklodzkie

rolniklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:57

to zalezy od regionu wpisze te najwieksze stawki krowa mleczna 5 tys zl krowa mamka 1 tys byczek jalówka poniżej 1 roku 1100 byczek 1-2 roku 2200 pastwiska 950 łąki 1700

#635 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:04

co do tej płyty to u nas na wsi to ma chyba tylko 3 osoby.Miałem już kontrolę dwa razy i nic się nie doczepili.To napiszcie ile wg tego kalkulatora liczą za hektar strączkowych i za hektar kukurydzy na kiszonkę?

#636 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:22

Ciekawe czy nie mając ziemi tylko np. same bydło będzie można starać się o to dofinansowanie.

#637 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:25

Z programu wynika, że może skorzystać "rolnik będący osobą fizyczną ubezpieczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą". To jest główne założenie.

#638 Share rolniklodzkie

rolniklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:28

dla tych co nie moga otworzyc

Załączone pliki

#639 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:31

Cześć koledzy czy możecie mi napisać na dziś czy jest dolna granica kwoty ,abym mógł się ubiegać o premię na restrukturyzację gospodarstwa .Na jaki dzień trzeba mieć zwierzęta i ziemię czy na dziś ,czy  wstecz ileś tam lat ?.Ja mogę mieć ziemi i zwierzaków sporo od poniedziałku jak trzeba na siebie ;) .Mam wykształcenie rolnicze średnie krus płacę 10 lat  no i mam trochę ziemi .Pozdrawiam

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:33

Na tą chwilę nie jestem Ci w stanie powiedzieć z jakiego dnia będzie liczona wartość ekonomiczna. Trzeba poczekać na rozporządzenia.