karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

benio1967    153

wniosek o płatność  już wysłany i dopiero jak dostanę kasę i dokładnie się dowiem  co i jak bo ja miałem problem z maszynami i gdzieś mi uleciałoże w roku docelowym doradca zmniejszył mi obsadę bydła o kilka szt a powiększył dynie aby grało a bazowałem na poziomie 10 tys euro na wejściu a bydło i tak trzymam a te dynie to mi kula u nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

No u nas bydla jest 20 sztuk ale na ojca mama ma cale gospodarstwo na siebie i mielismy wyjasniania ale przeszlo tylko udokumentowalismy ze mama wszystko sprzedaje na siebie a ojciec byki ma w leasingu ziemi swojej mamy 6 ha a 11 bez umow bo nie wyobrazam sobie zeby z samych 6 ha wyzyl u nas i chodowla i uprawy i tez ciezko a jak tylko maja ziemie to chyba robia bo by umarli z glodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85
no ja jeszcze z wnioskiem muszę poczekać bo niedawno dostałem decyzję a to po 14dniach mogę złożyć tak mi Poznań powiedział. i też chce zrobić zmianę ale maszyny a jak się nie da to kupie to co wpisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

Witam. A orientuje się ktoś czy przy zmianie ceny maszyny wpisanej do biznes planu trzeba robić korektę?

Dodam, że w biznes planie wpisywałem tylko parametry oraz orientacyjną cenę maszyny bez podawania marki i nie dołączałem żadnych ofert od dilerów.

Teraz znalazłem maszynę wpisaną w biznes planie za mniejszą kwotę o tych samych parametrach. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

Normalnie,ja też nie składałem żadnych ofert tylko ogólnie co,jakie i za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Viperwlkp u nas decyzja byla w czwartek a przed wczoraj wysylalismy wniosek o platnosc doradca dzwonil do poznania wypytac sie co i jak i niemieli zastrzezen zeby skladac wniosku o platnosc wychodzi na to ze kto odbierze telefon w poznaniu czy gdzie kolwiek w agenci to inaczej spiewa i wprowadza ludzi w blad na forum tez ktos pisal ze dostal decyzje i jeszcze tego samego dnia wysylal wniosek o platnosc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876
10 godzin temu, viperwlkp napisał:

no ja jeszcze z wnioskiem muszę poczekać bo niedawno dostałem decyzję a to po 14dniach mogę złożyć tak mi Poznań powiedział. i też chce zrobić zmianę ale maszyny a jak się nie da to kupie to co wpisane

Viper jak masz nie daleko do poznania to wieź  wniosek nie powinni robić problemu, ja po dwóch dniach zawiozłem do Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876

Co do ofert to jest tak  że jeśli podałeś cenę z internetu to teraz powinieneś za taką kwotę kupić, a jeśli kupisz za inną trzeba to zgłaszać i poprawiać, jesli maszyna jest punktowana to przy niższej cenie spadną Ci jakieś  % punktów.

Kopin na jakie maszyny składałeś?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
10 godzin temu, petro2 napisał:

Witam. A orientuje się ktoś czy przy zmianie ceny maszyny wpisanej do biznes planu trzeba robić korektę?

Dodam, że w biznes planie wpisywałem tylko parametry oraz orientacyjną cenę maszyny bez podawania marki i nie dołączałem żadnych ofert od dilerów.

Teraz znalazłem maszynę wpisaną w biznes planie za mniejszą kwotę o tych samych parametrach. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Jeśli znalazłeś maszynę taniej niż zapisane w biznes , planie to mus robić korektę na zmianę ceny , jeśli byś chciał zmienić i parametry też zmiana w biznes planie taka korekta.

Bo jeśli dokładasz ze swego bo maszyna jest droższa to już jest wszystko OK .

Podawałem numer  już do lublina do takiej baby co zajmuje się RMG  - powiada lepiej poczekać na wypłatę 48 tyś zorientować się co ile ma kosztować czy coś zmienić i zrobić korektę i po sprawie ale po wypłacie , bo jest 3 lata na zakupy .

Dopiszę jeszcze info co do zakupu i sprzedaży pomiędzy rolnikami ryczałtowymi na chwilę obecną niema żadnych formularzy jak ma on wyglądać , pada odpowiedz wzorować na formularzu kupna samochodu - tylko by wpisać numer gospodarstwa tak odpowiada kierownictwo w agencji  Lublin . Co do kontroli to mogą być takie , że sprawdzą czy pole nie leży obłogiem .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

Ja ma w planach rozrzutnik,rozsiewacz i loszki

ale zobaczymy jak z tym będzie bo skoro walka z ASF odbywa się w ten sposób że ładuje się dziki w jednej części Polski i wiezie do 2 i wypuszcza to może sie okazać że za chwilę będziemy jedną wielka strefą zakazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85
do poznania jakieś 130km ale wyśle pocztą o te kilka dni nie chodzi i tak w tym roku mi nie wypłaca a czy to będzie luty czy marzec to też mi dużo w życiu nie zmienia. ważne że się dostałem i że będzie ta kasa. a po wypłacie jak to kolega pisał zobaczymy co będzie czy coś zmienimy czy poprawimy model maszyny. w zasadzie to jak ktoś dostanie kasę kupi maszyny to zaraz może składać o zwrot 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451

Nie będę się spieszył z rozliczeniem 1 transzy dopiero w 3 roku rozliczę się i złoże o 2 transze  nie będą mnie kontrolować jak od razu się rozliczyć  , tylko przez 2 lata będą mogli pilnować .

Zmieniają rozporządzenie do nowego naboru na marzec ale co zmienią to nie wiadomo tylko trwają prace w styczniu pewnie się okaże co zmienili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, viperwlkp napisał:

w zasadzie to jak ktoś dostanie kasę kupi maszyny to zaraz może składać o zwrot 12

Tylko weź pod uwagę, że oprócz kupna maszyn musisz też osiągnąć założony wzrost ekonomiczny i zrealizować pozostałe cele (szkolenia, plany nawozowe itd.). No i wtedy większe  prawdopodobieństwo kontroli, bo musisz również ten wzrost ekonomiczny i pozostałe założenia utrzymać przez 5 lat, więc mogą chcieć to sprawdzać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451

Każdy ma założenia biznesplanie , szkolenia , maszyny itp : i osiągnąć wzrost ekonomiczny ale masz na to 3 lata .

Jak by coś nie wyszło z jakiś tam przyczyn można złożyć podanie do kierownika agencji na przesunięcie na 4 rok by osiągnąć dane założenia realizacji i wzrostu .

Tak że spokojnie niema co się spieszyć , ale każdy ma inne podejście do sprawy ja rozliczę dopiero w 3 roku zobaczę co będzie się działo , a kontrola to na pewno będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Miałem dzisiaj złożyć wniosek o płatność ale Pani która robiła mi wniosek powiedziała, że nie mogę dopóki nie zacznę realizować biznesplanu.... Więc albo pewnie muszę iść na szkolenia albo wyrwać jakieś faktury tak ?

Edytowano przez chorzel221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Pewnie tak. Forum się nie chce czytać i żyjesz w niewiedzy ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85
to ta pani co ci pisze nie powiedziała co masz zrobić ? to od czego ona jest i za co kasę bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba rozpocząć realizację założeń biznesplanu. Jeśli miałeś rozpisany zakup środków obrotowych to trzeba zajrzeć do biznesplanu i do wniosku o płatność dołączyć FV na zakup takowego. Tak najprościej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85
freetaxi a jeśli mam abregat talerzowy i chce go wymienić na brone talerzowa o podobnych parametrach to raczej problemu nie będzie różni się tylko producent i cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

kupuje ktos z was ziemie i spotkał sie z takim czyms. W biznesplanie miałem zakupić 1,3 ha ziemii IV klasy, a trafił mi się kawałek 2 ha III klasy, trzeba pisać o zmiane biznesplanu czy składać wniosek i kupować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej będą chcieli aby biznesplan był spójny z dokonanymi zakupami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj