Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2298 odpowiedzi na ten temat

#401 Share EmalOo

EmalOo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 maj 2014 - 17:17

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A wiadomo czy w ogóle będzie taki okres wymagany, co z osobami które dopiero zakładają / chcą założyć działalność rolniczą a nie "łapią" się na młodego rolnika? Staram się śledzić informacje na ARiMR, na forach i ogólnie w internecie i jak dotąd nie trafiłem na takie info...
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 15:50
  •  

#402 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 27 maj 2014 - 20:16

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Na chwilę obecną nie ma na ten temat mowy
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#403 Share EmalOo

EmalOo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 maj 2014 - 14:27

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No właśnie. Chciałbym zapytać o Waszą opinię na temat wykorzystania środków z tego programu na stworzenie gospodarstwa ekologicznego lub aspirującego na miano takiego. Uważacie, że są szanse? Mam ważenie, że między innymi taki był zamysł pomysłodawców projektu... ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 22:08

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] To po przesunięciu limitu na 6 tys E nie ma już żadnego programu dla gospodarstw między 6 a 15 tys E ?

#405 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] W sumie to jeszcze niby projekt do końca gotowy nie jest, ale wydaje mi się ze w tej opcji gdy limit tego programu przeniesiony jest do max 6 tyś euro, to projekt modernizacji gospodarstw (zwrot części poniesionych kosztów) ma dolna granicę właśnie od tego progu - 6 tyś. Pewny co do tego nie jestem.

#406 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 15:39

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Mam pytanie prowadzę gospodarstwo z rodzicami i chcieli by skorzystać z tego projektu i mam pytanie mogę za ta kwotę zakupić np jałówki wysokocielne czy tylko maszyny.Gospodarstwo jest na mamę ma już ona 47 lat i jest ubezpieczona w KRUS-ie powierzchnia gospodarstwa to 3,66 i ponad 5 ha dzierżaw nie udukomentowanych jak mam wykazać to np 2000 E mam 2 krowy i 2 jałóweczki z takich małych ilości mleka nie sprzedaje tylko na własne potrzeby i jeżeli bym dostał ta premie to bym zakupił kwotę mleczna i schładzalnik i zaczął bym oddawać mleko.Jak wykazać ten przychód skoro nie sprzedaje nic :) Z góry dzięki za odp :)

#407 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 16:41

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] witam czy to prawda że kasa będzie tylko do 5 h bo ja mam 4,86 i 4 h dzierżawy zgłoszonej do dopłat . Moje pytanie brzmi czy będzie się liczył własny areał czy to co jest podane do dopłat.

#408 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 18:19

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] @ Pawlo
Środki można przeznaczyć na zakup zwierząt hodowlanych, osobiście uważam, że wówczas nawet łatwiej udokumentować wzrost SO w gospodarstwie, na maszyny oczywiście też można ale sam zakup maszyn zwiększenia wielkości SO nam nie spowoduje, konieczne jest wtedy wykazanie jak zamierzamy zwiększyć produkcję w gospodarstwie. Wielkość SO obliczasz za pomocą kalkulatora, odnośnik do niego znajdziesz na poprzedniej stronie, zobacz okolice wpisu nr 389.
@ Sebastian
nieprawda, liczy się to ile i jakich masz upraw/zwierząt, bo 5 ha może Ci nie wystarczyć aby się załapać a może być też tak ,że 5 ha to za dużo, policz sobie kalkulatorem o którym piszę wyżej, będziesz wiedział czy się łapiesz czy nie

Uwaga
ten kalkulator obowiązywał w poprzednim PROW-ie, można nim sobie wyliczyć tylko PRZYBLIŻONĄ wartość, na potrzeby obecnego programu będzie opracowany nowy, o ile wiem jeszcze go nie ma.

#409 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 18:54

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzięki za odp @zibi80 obliczyłem i wyszedł mi wynik 121888,77 SO a ile ma być?

#410 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] wiadomo już kiedy bedą wnioski przyjmować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 13:34

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Pawlo to Ty wcale nie jesteś taki "niskotowarowy" .
A tak poważnie to coś za duży wynik Ci wyszedł, interesuje nas wynik SO w EURO, przeczytaj mój post (ok nr 390) na poprzedniej stronie piszę tam w skrócie jak to wypełnić, sprawdź jeszcze raz wszystko.
Żeby się załapać wg ostatnich wytycznych trzeba się mieścić w przedziale 2 - 6 tyś E. Ale to dopiero projekt.

Naboru jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, projekt jeszcze nie jest zatwierdzony przez Komisje Europejską - i może wcale nie będzie zatwierdzony w takiej postaci w jakiej jest teraz

#412 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:12

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Teraz znowu wyszedł mi wynik 3 377,53 Suma Wartości SO(EUR) czyli teraz się mieszczę wcześniej coś musiałem źle zrobić :) Ma ktoś taki wniosek nie żeby już wypełniać tylko zobaczyć jak on wygląda bo nigdy nie składałem tylko na dopłaty bezpośrednie :)

#413 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] nie ma na razie żadnych wniosków, nic jeszcze nie wiadomo na 100%, kiedy, jak, co i dla kogo

#414 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:57

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Aha to dzięki za odp :)
A na co chcecie przeznaczyć te pieniądze czyli 60 tys zł :)
Bo ja chce przeznaczyć :)
-5 jałówek Montbeliarde 7000x5=35000 zł
-Owijarka Tekla OZ 7500 9800 zł
-Agregat Uprawowy 2.1m 2900 zł
-Tur 3b +łyżka,krokodyl,chwytak 10900 zł
-Rozsiewacz do nawozów 700 zł
-Roztrząsacz pokosu 600 zł
Razem:59900 zł
I to wszystko pochwalcie się co chcecie kupić :)

Edytowany przez Pawlo547, 15 czerwiec 2014 - 17:50.

#415 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:08

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

pochwalcie się co chcecie kupić :)

Oj lepiej nie, i bez tego temat jest na tyle długi, że mało kto go czyta od początku - sądząc po powtarzających się ciągle pytaniach.
Swoją drogą jak już wiesz, że masz szanse się ubiegać o kasę to teraz policz sobie jeszcze raz czy te 5 jałówek pozwoli ci przekroczyć te 6tyś E.
W biznesplanie musisz bowiem wykazać, że za tę kasę zwiększysz produkcję tak, że gospodarstwo przekroczy 6tysE.

Edytowany przez zibi80, 15 czerwiec 2014 - 18:09.

#416 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:18

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Wyszło mi 8 710,98 bo zostają mi 2 krowy mleczne i 2 jałówki cielne swoje czyli po zakupie tych 5 będę miał razem 9 szt :)

Wyszło mi 8 710,98 bo zostają mi 2 krowy mleczne i 2 jałówki cielne swoje czyli po zakupie tych 5 będę miał razem 9 szt :)

#417 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:08

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Odnośnie poruszanych wcześniej kwestii KRUS to doczytałem się, że jednak będzie wymagany staż w KRUS, ale jeszcze nie jest określone jaki. Będą to określać szczegółowe przepisy krajowe.

#418 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 19 lipiec 2014 - 21:13

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] gdzie kolego wyczytałeś o tym krusie? w ostatniej wersji tego planu rozgrabiania obszarów wiejskich nic takiego nie zauważyłem... jakaś podejrzana cisza zapanowała w tym temacie, może wielmożnej unii nie uśmiecha się wspierać naszych małorolnych :(

#419 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 21:42

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Faktycznie w planie rozgrabiania nic nie ma. I rzeczywiście cisza ostatnio w temacie, sezon w pełni, pewnie nikt nie ma czasu. Niedawno wpadłem na zestawienie uwag zgłaszanych w II konsultacjach społecznych. W tym zestawieniu nasi myśliciele w rządzie ustosunkowują się do zgłaszanych przez nas uwag. Oto jeden z komentarzy: Działanie skierowane jest do rolników ubezpieczonych na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie, prowadzących wyłącznie działalność rolniczą. Ponadto obiwązek podlegania temu ubezpieczeniu będzie dotyczył określonego okresu poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.
A tu całe zestawienie:

http://ksow.pl/filea...IENIE_UWAG_.xls

PS znalazłem na agrofoto drugi temat odnośnie restrukturyzacji małych gosp. Nie róbcie proszę bałaganu i jeśli coś nowego wiecie lub macie pytania piszcie proszę w tym temacie. Sam śledzę temat tych dopłat, ciekaw jestem nowinek i pomagam w miarę swoich możliwości ale trudno pilnować i wypowiadać się w kilku wątkach, zwłaszcza, że w tym sporo już zostało powiedziane.

Edytowany przez zibi80, 20 lipiec 2014 - 07:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 20:05

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] przejolem wlasnie gospodarstwo od rodzicow i mam pytanie z jakiego programu mogl bym skorzystac na kupno ziemi i ciagnika dodam ze jestem na zusie i wiem ze mlody rolnik odpada